• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

(matura) fizyka czy angielski na studia inf.

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,058 wizyt
pytanie zadane 21 lipca 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Serwex Użytkownik (810 p.)
Witam, za niecałe 2 miesiące muszę wybrać przedmioty, które będę pisał na maturze.

Na pewno będę pisał roz. matematyke i zastanawiam się nad roz. fizyką i roz. angielskim.

Co lepiej mi się opłaci przy rekrutacji na studia informatyczne na większości uczelniach?

Rozważam jeszcze opcję, żeby pisać i roz. angielski i roz. fizykę, ale nie wiem czy to ogarnę, pisał ktoś z Was już takie coś?

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 21 lipca 2016 przez robert9620 Stary wyjadacz (11,640 p.)
Fizyka na kilku uczelniach (kierunek informatyczny) jest zamienna z matematyką, a angielski liczy się osobno, więc koniecznie weź angielski (ewentualnie sprawdź co liczy się do rekrutacji na uczelni, na którą się wybierasz). Nic też nie stoi na przeszkodzie, żebyś napisał wszystko - jeżeli fizyka pójdzie CI lepiej niż matematyka to to właśnie ona będzie się liczyła przy rekrutacji, a angielski możliwe, że będzie się liczył tak czy tak.
0 głosów
odpowiedź 21 lipca 2016 przez Porcupine Nałogowiec (31,560 p.)
Co do opłacalności - wszystko zależy od tego jaką uczelnię i kierunek sobie upatrzyłeś. Niektóre uczelnie wymagają w rekrutacji jakiegoś rozszerzonego języka, inne nie. Ogólnie wydaje mi się, że do angielskiego zawsze warto podejść, bo nie wymaga to jakiegoś szczególnego przygotowania, ot powtórzyć gramatykę, ewentualnie jakieś zwroty do rozprawki. Także podsumowując - popatrz po stronach uczelni, które rozważasz i zobacz jakie przedmioty, z jaką wagą się liczą do rekrutacji i na podstawie tego zadecyduj.

 

Pozdrawiam,
0 głosów
odpowiedź 21 lipca 2016 przez Grzyboo Nałogowiec (28,860 p.)
Zazwyczaj najważniejsza jest matematyka rozszerzona, fizyka i informatyka są zamienne i porównywalne punktowo, a angielski to niemal wszędzie dodatek, za który nie dostaniesz dużo.

np. na PW przeliczniki dla rozszerzonych przedmiotów są takie:

matematyka - 1

fizyka/informatyka - 1

angielski 0.25

 

Dlatego warto wziąć angielski, ale skupić się zdecydowanie na matmie i fizyce.
0 głosów
odpowiedź 21 lipca 2016 przez A_C Użytkownik (880 p.)
Wszystko zależy do tego co dalej i gdzie chcesz iść. Bo na pewno dobrze zbadałeś te "co dalej". Tak więc sam powinieneś sobie odpowiedzieć. A dla samego siebie nawet się nie zastanawiaj, bo to co Ci w życiu będzie potrzebne to sam ogarniesz. Ja osobiście jestem grubo po trzydziestce, a w zaciszu swojego domu poznaję C++, html'a, css'a i inne. Najważniejsze to jest czy wiesz co chcesz dalej robić i gdzie iść.
0 głosów
odpowiedź 21 lipca 2016 przez Mrozik97 Nowicjusz (190 p.)
Cześć :)

Moim zdaniem powinieneś na początku dokładnie przejrzeć wszelkie informacje dotyczące rekrutacji, punktów kwalifikacyjnych oraz informacje o sposobie przeliczaniach tych punktów. Wszystko zależy od uczelni. Tak jak odpowiadali Ci już inni użytkownicy - na niektórych uczelniach jakieś przedmioty mogą być zamienne. Z tego co ja się orientuję, to w przypadku informatyki - fizyka jest wyżej punktowanym przedmiotem niż język angielski na poziomie rozszerzonym (szczególnie na politechnice), dlatego ja na Twoim miejscu wybrałbym fizykę.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 486 wizyt
pytanie zadane 5 listopada 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Faelyn Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,868 wizyt
pytanie zadane 9 czerwca 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez criss Mędrzec (172,590 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 307 wizyt
pytanie zadane 5 października 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez niezalogowany

92,580 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,665 komentarzy

61,965 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...