• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena strony [ankieta]

Object Storage Arubacloud
+1 głos
531 wizyt
pytanie zadane 9 lipca 2016 w HTML i CSS przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
edycja 9 lipca 2016 przez Paweł123
Cześć, zrobiłem dla kolegi stronę.

Koledze się podoba, teraz proszę o waszą opinię.

http://odra-gaming.sourcestudio.pl/index.html

Czy strona jest czytelna?
Możliwe odpowiedzi:
Fajna (2 głosów, 7%)
Ujdzie (3 głosów, 10%)
2/10 (11 głosów, 38%)
Ohyda (13 głosów, 45%)

4 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 9 lipca 2016 przez niezalogowany
wybrane 9 lipca 2016 przez Paweł123
 
Najlepsza

Ale ci pojechali w odpowiedziach :/ No trudno, muszę trochę ci polepszyć humor :) Nie będę oceniał od strony kodu, tylko kolorki, obrazki, literki itp.

  • Strona jest o... No dobra, o osobach, które grają w gry online, gry e-sportowe (póki co cztery, ale pewnie z czasem dojdzie ;)). No ale więcej nie wiemy, nie wiadomo o co w tym chodzi. Założę się, że po zapisie do jakiejś gry, będziemy mogli znaleźć partnera do gry, no ale tego nie napisałeś, więc niezbyt wiem jaka jest idea tej strony :)
  • Jeśli strona ma "zrzeszać osoby z okolic Krosna Odrzańskiego, Gubina i Zielonej Góry.", to dlaczego chcecie propagować e-sport aż na całym świecie? Póki co to przesada, niech będzie tylko w Polsce ;)
  • Logo jest całkiem fajne, ciekawy pomysł... Tylko że niezbyt pasuje do klimatu gier :/ To nie jest strona o książkach pisanych kaligrafią, tylko o grach komputerowych. I to e-sportowych. Zmień proszę logo na jakieś bardziej, hm... Hardcorowe? Nie wiem, inne słowo nie przychodzi mi do głowy ;) No i żeby nie było koloru jasnoniebieskiego, bo to wygląda, jak logo jakieś super delikatnego mydełka (pierwsze skojarzenie xd). No i div, w którym trzymasz to logo, jest jednak za duży, chyba lepiej, żeby był tylko trochę większy od grafiki, a pozostała część tego czarnego pasa była nieklikalna.
  • Edit (jeszcze coś mi się przypomniało): nie obraziłbym się, jakbyś dał w tle obrazek, na który by były wszystkie gry, do których można się zapisać, takie sklejone ze sobą obrazki. Czarne tło też nawet pasuje, ale to jest po prostu kolejny pomysł ;)
  • Usuń proszę cienie spod liter. Jak już mówiłem, to nie jest strona o zbieraniu znaczków ;)
  • Jeśli chodzi o ten pomarańczowy kolorek, to dodaj mu trochę nasycenia, żeby był bardziej czerwony, coś jak przycisk z FAQ na górze naszego forum, ta książeczka z czerwonym krzyżem. Żeby był coś koło tego nasycenia, albo nawet więcej, jak będzie to dość dobrze wyglądało. No i przy okazji, może niech logo też będzie tego koloru ;)
  • Zmień czcionkę, czyli to samo co z logiem. Dam ci jakiś przykład czcionki, będę musiał poszukać... No proszę! Wszedłem na http://www.dafont.com i wybrałem "Square" i "Sci-fi" z zakładki "Techno". Fajnie wyglądają te z "Sci-fi", na przykład taki Batman Forever (mówię teraz oczywiście o nazwach tych czcionek), Navy Cadet, Earth Orbiter, Coalition itp. Czcionki zapewne bierzesz z Google Fonts, więc nie jestem pewien, czy tam takie znajdziesz, ale coś wymyślisz ;) No i aktualna czcionka niezbyt obsługuje polskie znaki.
  • Szkoda, że ta grafika na głównej stronie ma małą rozdzielczość :/
  • Sponsorów nie skomentuję :P Chociaż nie. Niech ten pasek pod napisem "Nasi sponsorzy" też będzie koloru pomarańczowego, czy raczej tego, który sobie wybierzesz (wcześniej mówiłem o tym nasyconym pomarańczowym, prawie czerwonym ;)). Jakoś fajniej to będzie wyglądało, lepiej, żeby strona była utrzymana w jednym stylu kolorystycznym.
  • Jeśli chodzi o stopkę, to usuń proszę te białe paski, bo po prostu dziwnie wyglądają. A tak to chyba może być (wiadomo, z inną czcionką i bez cieni).

Druga strona, Zapisy:

  • Może zrób na odwrót tą przezroczystość. Obrazek będzie normalny, a po najechaniu myszką stanie się przezroczysty. Albo zupełnie inny efekt: jak najedziesz myszką, to wtedy obrazek się powiększy. No i jeśli to ma ładnie wyglądać, to niezależnie od tego, jaki sobie efekt wybierzesz, ma się to dziać płynnie, płynne przejście z nieprzezroczystego do przezroczystego. Albo płynne powiększanie. Nie że najeżdżasz myszką i już jest przezroczyste.
  • Po wciśnięciu Zapisu do CS:GO - pamiętasz jak mówiłem o pasku pod napisem ze sponsorami? To samo, zmień na ten, który sobie wybierzesz ;) Czyli prawie czerwony oczywiście :F
  • Napis "Podaj kapitana drużyny" niech też będzie biały, a pasek CZERWONY (już ci powoli wpajam, żebyś użył tego koloru ;)). Nie żongluj tak tymi kolorami, bo ta strona będzie wyglądała, jakby jakiś daltonista ją pisał ;) To samo z "Pierwszy gracz", "Drugi gracz" itd.
  • Przycisk "Wyślij" może zostać zielony, bo to się dobrze kojarzy, ale może niech będzie trochę jaśniejszy, trochę weselszy :)
  • Trochę niżej jest kolejny obrazek, o trochę małej rozdzielczości :/ Ale OK, nie wygląda okropnie, to są tylko takie szczegóły ;)
  • Później zauważyłem, że jaką grę nie wybierzesz, na końcu i tak jest obrazek z CS:GO, czyli czarny ludzik na żółtym tle. To może jednak trochę mylić. Daj obrazki adekwatne do wyboru gry ;)
  • Na koniec wspomnę o litreówkah (<-- specjalnie to tak napisałem ;)), widać, że pisałeś na szybko. No i popraw Cs:Go, na CS:GO, lepiej wygląda, no i to jest skrót ;)

UFF! To się rozpisałem. Mam nadzieję, że weźmiesz sobie moje rady do serca ;) Strona MOŻE być fajna, ale jeśli dla mnie (powtarzam, dla mnie, bo jeśli chodzi o kolorki i czcionkę, to wybrałem takie, żeby strona MI się podobała, ja bym taką ją zrobił) miałaby być super, to z tymi poprawkami ;)

Miłego tworzenia strony życzę :)

komentarz 9 lipca 2016 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
Dziękuje za pomoc :D i twoją opinię :D
komentarz 9 lipca 2016 przez niezalogowany
Nie ma za co, ale pamiętaj, że ja podałem tylko błędy wizualne. Popraw też kod, tak jak ci mówili w odpowiedziach, bo to też jest oczywiście ważne. Ale dla normalnej osoby, wystarczy ładny wygląd :)

Jeszcze raz powodzenia w kodzeniu stronki ;)
+1 głos
odpowiedź 9 lipca 2016 przez Pietrak Pasjonat (18,850 p.)

Popatrz na poprzednie oceny strony, bo cały czas popełniacie te same błędy.

  • brak lang html
  • opis za długi. najlepiej to dać 180 znaków
  • połącz style
  • charset jako pierwszy w head
  • google font - > & jako amp
  • X-UA-Compatible -> chrome nie istnieje, a i tak polecam wysyłać w php
  • logo jako nagłówek najwyższego poziomu, brak alt
  • "O naszej działalności" to powinien być nagłówek, a to w span do akapitu
  • Po co ci section>article? Section użyte niepoprawnie.
  • Znowu img bez alt
  • © jako &copy;
komentarz 9 lipca 2016 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)

Dzięki za twoje uwagi. 

To jak mam używać section

komentarz 9 lipca 2016 przez niezalogowany

© jako &copy;

A to z jakiego powodu?

komentarz 9 lipca 2016 przez Pietrak Pasjonat (18,850 p.)
W przypadku ręcznej zmiany kodowania mogą zostać wyświetlone inne znaczki. W przypadku użycia encji zawsze otrzymamy znaczek copyright. Gdzieś czytałem, że jeszcze lepiej użyć &#169, ze względu na przeglądarki z epoki pierwszego internetu, ale nie przesadzałbym ;)

 

@Edit: Section używaj zgodnie z dokumentacją. W uproszczeniu by pogrupować elementy o podobnej treści, tak, że możesz wymyślić sensowny nagłówek do niej.
komentarz 9 lipca 2016 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
OK, dzięki :D
komentarz 10 lipca 2016 przez niezalogowany

W przypadku ręcznej zmiany kodowania mogą zostać wyświetlone inne znaczki. W przypadku użycia encji zawsze otrzymamy znaczek copyright.

Idąc tym tokiem myślenia, trzeba również zakodować wszystkie znaki diakrytyczne. 

Gdzieś czytałem, że jeszcze lepiej użyć &#169, ze względu na przeglądarki z epoki pierwszego internetu, ale nie przesadzałbym ;)

Wspieranie martwych przeglądarek uznałbym za pierwsze oznaki szaleństwa : )

Jeśli dany znak nie koliduje ze składnią HTMLa, używanie encji nie jest obligatoryjne. Zarówno serwery jak i przeglądarki bardzo dobrze radzą sobie z całą gamą unicode.

+1 głos
odpowiedź 9 lipca 2016 przez Adam Jakś Dyskutant (8,940 p.)
Widziałem dużo o wiele gorszych projektów na tym forum, które otrzymywały lepsze oceny. Jak dla mnie całkiem typowa stronka zrobiona przez uczącego się kodera.
komentarz 9 lipca 2016 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
Ok, dzięki ;)
0 głosów
odpowiedź 9 lipca 2016 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
WSZYSTKO JEST ŹLE.

Czcionka, menu, logo, stopka, kontent - WSZYSTKO!

Strona powinna być przyjazna; Twoja nie jest.

Czcionka jest sztywna.

Tło jest złe.

http://odra-gaming.sourcestudio.pl/zapisy.html

~ Nie wiem czy LoL jest tłem, czy Heartstone. Gdy robisz obrazek z transparentem - weź wszystkie z takowym.

Kolorystyka też jest zła.

Obrazki za małe...

Jednym słowem: JEST ŹLE.

Strone przepisałbym od nowa, z nowym stylem.
komentarz 9 lipca 2016 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
Ok dzięki za opinie ;)

Mam jeszcze jedno pytanie.

Czy strona jest łatwa w obsłudze i czytelna?
komentarz 9 lipca 2016 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)

Ta, da się połapać... Chociaż, jak już wspominał  filipekczek7 dla osoby nowej, w tego typu stronach, ciężko będzie skumać co się stanie po kliknięciu na cs:go, lol'a - etc. Dobrze by było zamieścić na stronie głównej notkę o tym, co dana strona robi + odsyłacz do poradnika, najlepiej filmu oraz pisemnego, z krótkim przedstawieniem jak strona działa.

Miłego dnia, bądź wieczorka, zależnie od pory, w której to czytasz.

Podobne pytania

+1 głos
5 odpowiedzi 661 wizyt
pytanie zadane 25 grudnia 2016 w HTML i CSS przez Mistrz0000000 Bywalec (2,780 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 321 wizyt
pytanie zadane 25 września 2016 w HTML i CSS przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 492 wizyt
pytanie zadane 22 września 2016 w HTML i CSS przez KariK-02 Mądrala (6,030 p.)

92,634 zapytań

141,505 odpowiedzi

319,883 komentarzy

62,015 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...