• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Gra typu Panfu...

Object Storage Arubacloud
0 głosów
896 wizyt
pytanie zadane 26 czerwca 2016 w Inne języki przez Akiz521 Początkujący (480 p.)
edycja 27 czerwca 2016 przez Akiz521

Witajcie. Myślę, że ktoś kiedyś grał/pamieta grę dzieciństwa "Panfu". Jestem ciekaw jakie języki trzeba znać (oprócz html/css/php), żeby stworzyć taką grę. ;)

 

@EDIT:
Otwieram wątek, bo mam jeszcze pare pytań (pewnie nie ostatnie). 

1. Opłaca się używać w tym "projekcie" canvas?

2. "Zrobienie" mapy będzie trudne? Nie mam pojęcia jak to zrobić (ustawienie granic, gdzie można chodzić, gdzie nie itd.) - jeśli ktoś ma jakieś linki, które mi się przydadzą, pod ręką, to przyjmę. :)

3. "Chodzenie" postacią to skomplikowana rzecz (pytanie podobne do ^up)?

Mam nadzieję, że ktoś zechce odpowiedzieć na moje pytania. Wszelkie materiały (nie chcę gotowców - i tak nikt by nie dał - wolę sam pisać, bo się czegoś nauczę [mam nadzieję xd]), które mogą mi się przydać, chętnie przyjmę (jakieś dokumentacje, PORADNIKI itd.). :)

4 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 26 czerwca 2016 przez xandros Nałogowiec (29,450 p.)
Może jakiś engine pod html5: https://html5gameengine.com/

większość (jak nie wszystkie) to js
komentarz 26 czerwca 2016 przez Akiz521 Początkujący (480 p.)

większość (jak nie wszystkie) to js

 No tak właśnie myslałem. Czyli js i jquery.
Dziękuje wam za odp! :D 

komentarz 26 czerwca 2016 przez Comandeer Guru (602,340 p.)

Nie wiem, czy koniecznie trzeba znać jQuery do tworzenia gier w JS. Zwłaszcza, że większość z nich robi się na canvas.

+1 głos
odpowiedź 26 czerwca 2016 przez Michał Muzyka Pasjonat (24,080 p.)
Wydaje mi sie ze trzeba znać flasha albo  frameworki na przeglądarki, np. ruby on rails czy python,  symfony lub framework do php (zend), jednak moje pojęcie o programowaniu web nie jest za duże więc moge się mylić
komentarz 26 czerwca 2016 przez Comandeer Guru (602,340 p.)
Flash jest martwy. Już nawet narzędzia Adobe eksportują Flasha do HTML5 (czyli JS)

"Frameworki na przeglądarki" to raczej tylko i wyłącznie w JS. Ruby on Rails to framework serwerowy. Python to nawet nie framework tylko język programowania ogólnego użytku.

Symfony to również framework PHP – obecnie najpopularniejszy.
komentarz 26 czerwca 2016 przez xandros Nałogowiec (29,450 p.)
Nie zapomniajmy również o takich rzeczach jak http://kripken.github.io/emscripten-site/

Programujemy w c/cpp, kompilujemy do js.
komentarz 28 czerwca 2016 przez erx700 Gaduła (3,430 p.)
Ale co to za gra w której każdy widzi kod źródłowy i może go bez problemu modyfikować. Gdybym ja robił grę na przeglądarkę to całą logikę postawiłbym po stronie serwera :P
komentarz 28 czerwca 2016 przez Comandeer Guru (602,340 p.)
Zależy od typu gry. Zresztą logika w JS i tak musi być – inaczej gra nie byłaby zbyt dynamiczna.
0 głosów
odpowiedź 27 czerwca 2016 przez Akiz521 Początkujący (480 p.)
Otwieram wątek, bo mam jeszcze pare pytań (pewnie nie ostatnie).

1. Opłaca się używać w tym "projekcie" canvas?

2. "Zrobienie" mapy będzie trudne? Nie mam pojęcia jak to zrobić (ustawienie granic, gdzie można chodzić, gdzie nie itd.) - jeśli ktoś ma jakieś linki, które mi się przydadzą, pod ręką, to przyjmę. :)

3. "Chodzenie" postacią to skomplikowana rzecz (pytanie podobne do ^up)?

Mam nadzieję, że ktoś zechce odpowiedzieć na moje pytania. Wszelkie materiały (nie chcę gotowców - i tak nikt by nie dał - wolę sam pisać, bo się czegoś nauczę [mam nadzieję xd]), które mogą mi się przydać, chętnie przyjmę (jakieś dokumentacje, PORADNIKI itd.). :)
komentarz 28 czerwca 2016 przez xandros Nałogowiec (29,450 p.)

Nie wiem, czy koniecznie trzeba znać jQuery do tworzenia gier w JS. Zwłaszcza, że większość z nich robi się na canvas.

Do tego dałem ci liste engine. Poczytaj o nich i wybierz taki, który będzie spełniał twoje oczekiwania. Na starcie ci powiem, ze stworzenie takiej gry, w dodatku samemu, to nie lada wyzwanie i nie zrobi się tego z dnia na dzień. 

komentarz 28 czerwca 2016 przez Akiz521 Początkujący (480 p.)
Co z tymi engine mam zrobić? Jak to ma mi pomóc? ;x

Na razie to chciałbym zrobić "granicę" na np. mapie i kulkę, która będzie chodziła. ;f
komentarz 28 czerwca 2016 przez xandros Nałogowiec (29,450 p.)
0 głosów
odpowiedź 28 czerwca 2016 przez Akiz521 Początkujący (480 p.)
Nie znalazłem nic w regulaminie o odświeżaniu, więc mam nadzieję, że mogę to zrobić. Ref? :f

Podobne pytania

+4 głosów
1 odpowiedź 258 wizyt
pytanie zadane 18 czerwca 2020 w Nasze projekty przez BIREXD Obywatel (1,180 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 214 wizyt
pytanie zadane 20 września 2019 w Nasze projekty przez kodowiec Początkujący (410 p.)
+8 głosów
2 odpowiedzi 345 wizyt
pytanie zadane 27 maja 2016 w Nasze projekty przez Adam Jakś Dyskutant (8,940 p.)

92,632 zapytań

141,500 odpowiedzi

319,879 komentarzy

62,012 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...