• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Informatka przemysłowa czy zwykła informatyka na Politechnice Śląskiej

Object Storage Arubacloud
0 głosów
3,350 wizyt
pytanie zadane 23 czerwca 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Miszo Bywalec (2,100 p.)
Witam.

Mam do wyboru pomiędzy kierunkami: informatyka przemysłowa (Katowice) i zwykła informatyka ( Gliwice ) na politechnice śląskiej.

Który z tych kierunków jest bardziej sensowniejszy jeżeli chodzi i późniejszą prace i trudność w nauce?

Czego tam w ogóle uczą?
1
komentarz 23 czerwca 2016 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
Sprawdź syllabusy to dowiesz się czego uczą ;)

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 23 czerwca 2016 przez adas94 Nałogowiec (29,200 p.)
Prześledź jakie przedmioty są na jakich semestrach (takie rzeczy powinny być gdzieś dostępne na stronach ww. uczelni) na obu uczelniach, porównaj to z tym co sam chciałbyś się nauczyć na studiach i podejmij decyzję, amen. :) Znajomi znajomych na Polibudzie w Gliwicach się żalą, że więcej tam jest fizyki i elektroniki niż samej informatyki  (stricte programowanie itd.), ale to tylko zasłyszana opinia :)

 

Pozdrawiam
komentarz 23 czerwca 2016 przez Miszo Bywalec (2,100 p.)
Semestry a co to w ogóle jest? To tam są przedmioty takie jak w szkole normalnej?
1
komentarz 23 czerwca 2016 przez adas94 Nałogowiec (29,200 p.)
Każdy rok na studiach to 2 semestry, semestr zimowy jest od października do lutego, a semestr letni od marca do czerwca. Każdy semestr kończy się sesją. Na każdym semestrze są normalne przedmioty jak w szkole, tylko, że w innej formie. (Większość przedmiotów składa się z wykładów i laboratoriów/ćwiczeń) A myślałeś, że jak studia wyglądają ? ;d
komentarz 23 czerwca 2016 przez Miszo Bywalec (2,100 p.)
Dzięki trochę rozjaśniłeś mi tą cała sytuację. Mam jeszcze jedno pytamko. Jeżeli się nie dostane na jeden kierunek/wydział to musze obrać jakiś plan B może i C . Ale skąd mam wiedzieć na który kierunek/wydział/uczelnie jest się trudniej dostać, na które łatwiej, a na której to już bez problemu?
1
komentarz 23 czerwca 2016 przez adas94 Nałogowiec (29,200 p.)
Na politechnikę ślaśką na informatykę raczej ciężko się dostać, bo jest mniej więcej 3 kandydatów na jedno miejsce. Jeśli dalej liczą tak jak liczyli, to żeby się dostać tam trzeba mniej więcej zdać podstawę matmy na 100% i jakieś rozszerzenie (do wyboru matma, fizyka, nawet biologia) na około 60 - 70 % żeby myśleć akurat o tej uczelni.

 

Co do Twojego pytania skąd wiedzieć, czy ma się jakiekolwiek szanse, to wystarczy poszukać na stronach uczelni, niektóre udostępniają jakieś rankingi punktowe czy coś. Albo poszukać w google, wpisujesz nazwę uczelni + próg punktowy + "rok 2015/2016" i modlisz się, żeby znaleźć jakieś forum gdzie ktoś pytał o to rok temu jak chciał studiować. :D
komentarz 23 czerwca 2016 przez Miszo Bywalec (2,100 p.)

dać podstawę matmy na 100% i jakieś rozszerzenie (do wyboru matma, fizyka, nawet biologia) na około 60 - 70 % żeby myśleć akurat o tej uczelni. 

Aha no to postudiowałem... Zresztą jeżeli to prawda, że na informatyce tej zwykłej w Gliwicach się uczy głównie fizy i mało infy to raczej mnie to zniechęca.

Ostatnie pytanie: Skoro zarejstruje się na dajmny na to 3 uczelniach to mam składać papiery tylko tam gdzie się dostane? Słyszałem o jakimś priorytetach, że pierwsza będze brana pod uwage jedna uczelnia potem druga...

 

1
komentarz 23 czerwca 2016 przez adas94 Nałogowiec (29,200 p.)
O ile od 3 lat nic się nie zmieniło, to składasz na wszystkie uczelnie, które masz na liście priorytetów. Przykładowo od najwyższego priorytetu :

1. Uniwersytet Warszawski

2. Politechnika Śląska

3. Uniwersytet Śląski

Złożyłeś do 3 papiery. Na UW się nie dostałeś w 1 turze, na PŚ tak i na UŚ tak. Stwierdzaz np, że chesz iść na politechnikę śląską na którą się dostałeś i super, a Twoje miejsce na UŚ na który też się dostałeś jest zwolnione na nabór w 2 turze.

Czyli cała ta rekrutacja to jest takie szachowanie, że może ktoś kto się dostał zrezygnuje na rzecz czegoś lepszego gdzie też się dostał i np Tobie spadnie miejsce w 2 turze itd :D
komentarz 23 czerwca 2016 przez Miszo Bywalec (2,100 p.)
Lista priorytetów w sensie to coś abstrakcyjnego, że mam taką w głowie, czy takie coś rzeczywiście gdzieś istnieje, a jak tak to gdzie Bo rejestrowałem się na POLIBUDZIE SOREK a tam żadnej listy nie było.
1
komentarz 23 czerwca 2016 przez adas94 Nałogowiec (29,200 p.)
Składasz do ilu chcesz, a priorytety masz prywatnie w głowie gdzie chcesz iść. Dlatego jest tyle tur. Dostaniesz się na 3 uczelnie, to wybierasz jedną z nich, a na dwóch pozostałych się zwalnia miejsce, które było Twoje na rzecz drugiej tury.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 1,430 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 1,182 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...