• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Automatyka i informatyka przemysłowa (wydział praktyczny) na Politechnice Śląskiej

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,154 wizyt
pytanie zadane 5 lipca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez retrosna Nowicjusz (120 p.)

Co myślicie o tym kierunku? Jest to podobno nowo otwarty kierunek i niewiele informacji o nim znalazłem, a siatka godzin wygląda interesująco, w porównaniu na przykład do informatyki na AEI ponieważ jest mnóstwo rzeczy praktycznych, czyli po ukończeniu studiów byłbym już bardziej ukierunkowany, natomiast na AEI jest to znowu wszystko po trochu, jak technikum. Tylko nie mogę znaleźć żadnych specjalności/specjalizacji na przemysłowej.

komentarz 6 stycznia 2020 przez Jakub Opiełka Nowicjusz (100 p.)
Witam, czy wybrałeś właśnie ten profil lub dowiedziałeś się czegoś więcej na jego temat?

Bardzo interesuje mnie kwestia czy profil praktyczny lepiej przygotuje do zawodu aniżeli ogólno-akademicki

Daj znać, z góry dzięki :)

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 5 lipca 2018 przez Storm Obywatel (1,570 p.)
1. Dlaczego jest 8 semestrów zamiast 7? :D

2. Co to kryje się pod sformułowaniem "profil studiów: praktyczny"?

Generalnie nie wiem co to za kierunek i jak wyglądają zajęcia. Jeśli ciebie interesuje to idź. Zapewne nie wszystkie zajęcia będą ci się podobać, tak jest zawsze, że prędzej czy później trafisz na coś co zacznie... wkurzać. Jak nie masz jeszcze innych uczelni i kierunków na oku to wybierz ten, który najbardziej ci spasuje.
komentarz 5 lipca 2018 przez retrosna Nowicjusz (120 p.)
Pewnie dlatego, że jeden semestr (3 miesiące bodajże) to praktyki w jakimś zakładzie. Nie mam pojęcia co oznacza, w informatorze jest wyróżnione że to profil praktyczny.

Mam na oku jeszcze zwykłe informatyki tej uczelni, na wydziale AEI, czy elektrycznym, a może nawet matematyki stosowanej. Szukam tylko informacji o tym kierunku, bo jednak to wydział Górnictwa i Geologii.
komentarz 8 listopada 2019 przez pvalue Dyskutant (8,720 p.)
Informatyka informatyce nie równa, ja np. studiowałem jakiś czas na prywatnej uczelni i tam  była informatyka związana z charakterem uczelni czyli w moim wypadku informatyka związana z zarządzaniem i marketingiem, badaniami socjologicznymi etc. Można było tam zrobić niektóre certyfikaty które pomagają ale nie muszą. Natomiast widziałem sylabusy z wydziału AEI i tam jest infa bardzo szczegółowa głównie mikro assemblery pod elektronikę i inne ciekawostki,choc nie jest powiedziane że będziesz to w pracy robił.
0 głosów
odpowiedź 8 listopada 2019 przez pvalue Dyskutant (8,720 p.)
edycja 8 listopada 2019 przez pvalue
Profil praktyczny od naukowego (ogólnoakademickiego) różni sie tym że raczej po nim naukowcem nie zostaniesz, a jedynie pracownikiem w jakies firmie (choć do R&D też przyjmują). Na praktycznym teoretycznie jest więcej laborek i projektów, oraz problemów związanych z przyszłą pracą.

co do kierunku jest on związany z nowymi wytycznymi ministerstwa dotyczącego automatyki tj. automatyka, elektrotechnika i elektronika taki jest ten profil, tutaj dostajesz gratis w postaci Informatyki przemysłowej (sieci przemysłowe).

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 3,326 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 1,428 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 1,179 wizyt

92,552 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,534 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...