• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Luźne pytanie z Builder C++

Object Storage Arubacloud
0 głosów
339 wizyt
pytanie zadane 23 czerwca 2016 w C i C++ przez Damian155PL Nowicjusz (170 p.)
Cześć

Gdy robiłem zadania z kursu(np.Notatnik) to plik wczytywał się po użyciu opcji Otwórz(opendialog). Dało by się zrobić tak aby skojarzyć pliki .txt z tym moim notatnikiem i włączać go przez plik ? Gdy tak próbowałem zrobić to niestety otwierał się pusty notatnik :/

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 23 czerwca 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
Musiałbyś obsługiwać w programie parametry, jakie otrzymuje program zaraz po uruchomieniu - tylko tak system operacyjny może przekazać plik (ścieżkę do niego) do programu, aby ten go otworzył.

Sprawdź, z jakimi argumentami uruchamia się Twój program, kiedy próbujesz otworzyć plik przez systemowo skojarzony program. :)
komentarz 23 czerwca 2016 przez Damian155PL Nowicjusz (170 p.)
A mógłbyś mnie naprowadzić na to jak to znaleźć ?
komentarz 23 czerwca 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
Argumenty funkcji main coś Ci mówią? ;)
komentarz 23 czerwca 2016 przez Damian155PL Nowicjusz (170 p.)
W tym momencie to czuję się jakbym się  zatrzymał na epoce kamienia. Wiem co to są argumenty funkcji. Tyle że w Builderze to funkcja główna jest w project1.cpp. Ma ona już swoje argumenty i nie bardzo rozumiem jakby miało to pobrać tekst z pliku :(
komentarz 23 czerwca 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
Poka. ;) Nie pracowałem nigdy w Builderze, muszę zobaczyć, jak to wygląda.
komentarz 26 czerwca 2016 przez Damian155PL Nowicjusz (170 p.)

Tak wygląda główna funkcja uruchamiająca cały program :) Wywołuje ona Unit1.h i Unit2.h. A tam jest cały interfejs itd. 

 

komentarz 26 czerwca 2016 przez Damian155PL Nowicjusz (170 p.)

Kurcze, to forum nie daje możliwości Fullscreena czy cuś. Masz tu link na zapodaj:https:https://zapodaj.net/f55adc0b9c9da.png.html

 

komentarz 26 czerwca 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)

Dlaczego nie wkleiłeś po prostu kodu...? ;)

Z tego co widzę, jest to standardowa postać głównej funkcji dla WinAPI. Trzeci parametr jest tablicą znaków (format Unicode) - napisz program, wyświetlający zawartość tej tablicy, przypisz do niego typ pliku i otwórz go - zobaczysz, w jakiej formie argument jest przekazywany do programu i będziesz mógł użyć tego na własną korzyść. :)

komentarz 26 czerwca 2016 przez Damian155PL Nowicjusz (170 p.)
Tylko że nadal nie wiem jak by miało mi pomóc. zależy mi na konkretnym sposobie pozyskania tekstu z pliku przy jego włączaniu. Zamiast bawić się w argumenty wywołam to w FormCreate. Chyba że czegoś nie rozumiem
0 głosów
odpowiedź 23 czerwca 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Jeśli używasz C++ Buildera, to zapewne jesteś użytkownikiem windowsa. Z tego co pamiętam, to skojarzenia rozszerzeń z programami siedzą w rejestrze systemowym, więc tam poszukaj.
komentarz 23 czerwca 2016 przez Damian155PL Nowicjusz (170 p.)
Bardziej chodzi mi o to aby po ustawieniu skojarzenia plik otwierał się poprawnie. Np. notatnik systemowy(domyślnie otwierane są za jego pomocą pliki txt) Otwierasz plik i jego zawartość pokazuje się w polu edycyjnym. Taki sam efekt chcę uzyskać ze swoim programem. Lecz gdy uruchamiam plik to mój notatnik jest pusty. Program musiał by pobierać ścieżkę z pliku. Tylko jak to osiągnąć ?

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 260 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 261 wizyt
pytanie zadane 9 września 2016 w C i C++ przez Knayder Nałogowiec (37,640 p.)
–1 głos
1 odpowiedź 207 wizyt
pytanie zadane 22 stycznia 2021 w Nasze poradniki przez Przemfort Nowicjusz (150 p.)

92,617 zapytań

141,466 odpowiedzi

319,783 komentarzy

61,999 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...