• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

HTML cz. 3 - wyświetlanie w różnych przegladarkach

Object Storage Arubacloud
0 głosów
358 wizyt
pytanie zadane 22 czerwca 2016 w HTML i CSS przez Tomik Nowicjusz (120 p.)
Witam,

Przerobiłem kurs HTML cz. 3 (portfolio) i jest mały problem w wyświetlaniu strony. Otóż strona wyświetla się dobrze w IE i Opera, natomiast w Mozilli nie pojawiają się obrazki fb, g+ oraz twittera. Ściągnąłem też gotową paczkę ze strony p. Mirka Zelenta aby sprawdzić czy nie popełniłem błędu w kodzie i problem jest identyczny. Podejrzewam, że na Chrome jest OK. Czy ktoś może wie dlaczego w Mozilli znikają te 3 fontelle, a w pozostałych przeglądarkach wszystko jest OK?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 22 czerwca 2016 przez Comandeer Guru (601,490 p.)
A co rzuca konsola przeglądarki (F12)? Strzelam, że jest problem z same origin policy.
komentarz 22 czerwca 2016 przez Tomik Nowicjusz (120 p.)
No właśnie nic. Ale zauważyłem coś ciekawego. Kiedy wchodzę do folderu i klikam na index.html wybierając opcję "otwórz za pomocą" to wtedy Firefox otwiera wszystko dobrze (wtedy ścieżka wygląda tak: file:///C:/xampp/htdocs/www/index.html). Natomiast jeśli robię to tak jak p. Mirek w kursie pokazywał (localhost/www) to wtedy występuje brak obrazków.
komentarz 22 czerwca 2016 przez Comandeer Guru (601,490 p.)
Coś jest nie tak ze ścieżkami. Możesz pokazać kod?
komentarz 22 czerwca 2016 przez Tomik Nowicjusz (120 p.)
Przy otwieraniu przez localhost konsola wyrzuciła to jednak:

Nieznana własność „speak”.  Deklaracja opuszczona. fontello.css:26:7
Nieznana własność „-moz-osx-font-smoothing”.  Deklaracja opuszczona. fontello.css:51:25
komentarz 22 czerwca 2016 przez Comandeer Guru (601,490 p.)
A masz włączone raportowanie błędów sieciowych? Bo mam dziwne wrażenie, że jeszcze coś powinno wyrzucić… ;)
1
komentarz 22 czerwca 2016 przez xmentor Nałogowiec (49,520 p.)
Problem jest z Adblockiem(znaczy to nie problem, blokuje po prostu ikony społecznościowe) :) - wyłącz go i sprawdź.
komentarz 23 czerwca 2016 przez Tomik Nowicjusz (120 p.)
Z Adguardem ;) DZIĘKI!!! To było to.

Niby drobiazg, ale dla początkującego to bardzo ważne żeby wiedzieć dlaczego coś się dzieje :))

Pozdrawiam!
komentarz 23 czerwca 2016 przez niezalogowany

Niby drobiazg, ale dla początkującego to bardzo ważne żeby wiedzieć dlaczego coś się dzieje

Ale ty się nie dowiedziałeś dlaczego tak się dzieje...

Adblock nie powinien blokować ikon społecznościowych. Niby dlaczego? Powinieneś się dowiedzieć co zrobić aby adblock ich nie blokował. (I nie chodzi o dodanie wyjątku na Twoim komputerze, bo strona powinna się wszędzie tak samo wyświetlać). 

komentarz 23 czerwca 2016 przez Tomik Nowicjusz (120 p.)
Na moim poziomie wystarczy mi, że wiem czemu nie pojawiły się ikony :)) Bo program blokujący reklamy (w tym przypadku Adguard) je zablokował :)) Jestem dopiero po 5 kursie i przede mną teraz CSS 3 i HTML 4 oraz PHP 1 (tak to sobie układam). Myślałem że spartoliłem ten długi czas na stworzenie tej strony i się trochę zniechęciłem. Ale dzięki Twojemu wskazaniu źródła problemu dzisiaj zasuwam z tym samym zacięciem co wcześniej :)) Dziękuję! :))

Swoją drogą to już drugi przypadek, że coś jest "nie tak" z FF. Wcześniej bank blokował mi konto jak się logowałem z FF bo pokazywało im, że mam wirusa. A komputer był skanowany 3 niezależnymi programami antywirusowymi i kolejnymi 3 anty malware, i był czysty Na razie wolę myśleć, że to wina FF :))

Podobne pytania

0 głosów
5 odpowiedzi 245 wizyt
pytanie zadane 27 czerwca 2016 w HTML i CSS przez LCPGM Obywatel (1,550 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 297 wizyt
pytanie zadane 17 grudnia 2016 w HTML i CSS przez Dar3Q Obywatel (1,200 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 274 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...