• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Język programisty

Object Storage Arubacloud
0 głosów
583 wizyt
pytanie zadane 27 kwietnia 2015 w Inne języki przez Szymon Szendzielorz Obywatel (1,560 p.)
Witam znowu :D

Mam pytanie czy lepiej się uczyć C++ czy C# ? i czym one się różnią? i ogólnie dla programisty jaki język jest dobry aby dobrze zarabiać ? :D i jest dobre uczyć sie paru jezeyków ? (np. C++ <jak juz sie go naucze> to nastepny jak Java itd) czy byc mistrzem w jednym ? i czy lepsza jest nauka programowania z filmów (jak pana Mirosława) czy z Ksiązek ? Wiem że mógłbym poszukać w internecie ale wole dostac od was odpowiedzi aby sie jeszcze dopytac w razie jakiś problemów itp :)

Pozdrawiam

6 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 27 kwietnia 2015 przez Kuba Stary wyjadacz (12,460 p.)
wybrane 28 kwietnia 2015 przez Szymon Szendzielorz
 
Najlepsza
Mistrzostwo w danym języku pośrednio osiąga się doskonaleniem innych. Znając mechaniki działania języków jesteś w o wiele lepszej sytuacji, niż ktoś znający wyłącznie jeden język.

Ucz się z wielu źródeł, jako że żadne nie wyczerpuje tematu.
+1 głos
odpowiedź 27 kwietnia 2015 przez random001 Użytkownik (610 p.)

Moim zdaniem powinieneś zacząć od C++ , ponieważ to jest tylko rozwinięcie standardowego C# o głównie część obiektową a tak pozatym C++ jest jak powiedział szanowany Pan Mirosław "Łacina języków programowania" i jego argumenty znajdziesz w wielu innych językach.Z takiego dobrego początku będziesz mógł sobie komfortowo przejść do innego języka. 

Polecam korzystanie ze wszystkich źrodeł i P.Mirka i książek :) tu masz świetną książke J.Grębosz "Symfonia C++"http://helion.pl/ksiazki/symfonia-c-standard-programowanie-w-jezyku-c-orientowane-obiektowo-tom-i-i-ii-jerzy-grebosz,a_006w.htm

Pozdrawiam mam dzieje że pomogłem :)

 

 

0 głosów
odpowiedź 27 kwietnia 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)

Po 1 jak kupisz ksiazke to juz nie bedziesz mogl sie uczyc z youtube?

Po 2 czyms sie kierujesz przy wyborze jezyka?

Po 3 Czym sie roznia

komentarz 27 kwietnia 2015 przez Szymon Szendzielorz Obywatel (1,560 p.)
Chodzi mi o to z czego się wy najszybciej uczyliście, "najłatwiej wam weszło do głowy" :P

A co do punktu "Czym sie roznia" napisałem że chodziło mi o dyskusje zebym mogl was spytac o to i to tam powiedzmy pisze poczytam ale jak czegos nie bedzie to juz bedzie ciezko znalesc a tu moge sie odrazu zapytac :)
0 głosów
odpowiedź 27 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
C++ z pewnością bedzie stanowił dla Cb podstawę nauki programowania, natomiast jak już zdecydujesz się co będziesz chciał robić, spokojnie i z łatwością zmienisz sobie język w razie potrzeby.
0 głosów
odpowiedź 27 kwietnia 2015 przez hit02 Nałogowiec (33,970 p.)

Wszystko zależy od tego, co chcesz robić w życiu. Jeśli chcesz zarabiać pisząc "wyglądające" apki na telefony, tablety ewentualnie komputery, to chyba lepszy będzie C#.

Ja osobiście wybrałem C++ + C + Asm, bo zamierzam się związać z bezpieczeństwem komputerowym i nie wyobrażam sobie pisania exploita w C#. smiley

Oczywiście polecam ci poznanie wielu różnych języków, aby poznać różne punkty widzenia na program. Dla mnie pod tym względem najbardziej rozwijający był Assembler, ale nie mogę powiedzieć, że C# nic mnie nie nauczył.

0 głosów
odpowiedź 27 kwietnia 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Od siebie polecam C# do pisania dużych programów.

Ma wszystkie podrzebne biblioteki.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 361 wizyt
pytanie zadane 26 marca 2016 w Inne języki przez jankiel89 Początkujący (450 p.)
0 głosów
7 odpowiedzi 2,414 wizyt
pytanie zadane 27 kwietnia 2015 w Inne języki przez Szymon Szendzielorz Obywatel (1,560 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 396 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,663 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...