• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

diagnoza co jest nie tak

Object Storage Arubacloud
0 głosów
346 wizyt
pytanie zadane 11 czerwca 2016 w Sprzęt komputerowy przez dawid52721 Początkujący (400 p.)
Witam ostatnio mój komputer zaczął się strasznie grzać musiałem trzymać wiatrak strasznie blisko kompa, zacina się teraz nie mogę go w ogóle odpalić a jak tak to po 30 sekundach się zawiesza ehh... proszę o pomoc nawet mam pewne podejrzenia że to jest wina dysku twardego,pragnę dodać iż przy próbie przeinstalowania systemu program w ogóle go nie widział ( dysku)

Z góry dzięki za odpowiedzi
komentarz 12 czerwca 2016 przez dawid52721 Początkujący (400 p.)
Okej pierwsze podejscie zakonczylo sie nievieskim ekranem (steroniki myszki i klawy sie instalowaly i bum niebieski ekran ) drugie podejscie wydaje sie normalnie chodzic ale na wszelji wypadek walne go antywirusem i jakby byl problem to napisze

6 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 11 czerwca 2016 przez niezalogowany
wyczyść wnętrze, sprawdź połączenia, przeskanuj go antywirusem, CCleaner i Adwcleaner też a potem podaj ile komputer ma lat
komentarz 11 czerwca 2016 przez dawid52721 Początkujący (400 p.)
Niedawno go czyściłem ,wszytko działało 10 dni temu (tylko z tym wiatrakiem), skanowany był 3 dni z rzędu i niby czysty (avg) komputer ma 8 lat i tylko dodawałem RAM'u
komentarz 11 czerwca 2016 przez niezalogowany
8 lat więc albo DDR2 albo DDR3, wątpię żeby to była wina zasilacza, a podłącz inny dysk do tego kompa a z tego do innego, zobaczymy gdzie leży przyczyna
komentarz 11 czerwca 2016 przez dawid52721 Początkujący (400 p.)
DDR3 wiesz co nie posiadam na razie innego więc na kilka dni były temat zawieszony albo szukanie innej przyczyny :/
komentarz 11 czerwca 2016 przez niezalogowany
a sąsiad nie może Ci pożyczyć kompa??
komentarz 11 czerwca 2016 przez dawid52721 Początkujący (400 p.)
no spróbuje ale jutro dzięki za rady :)
komentarz 11 czerwca 2016 przez niezalogowany
spox
0 głosów
odpowiedź 11 czerwca 2016 przez Typowy Janusz Dyskutant (8,150 p.)
Przeleć dysk HDDScan'em i będziesz wiedział co i jak albo jakimś innym programem do diagnozowania dysków z zbioru Hirens'a. Pozdrawiam!
komentarz 12 czerwca 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
Jak mu się resetuje po 30 s lub wcale nie uruchamia to jakim prawem dysk ma na to wpływ ? Jak się nie uruchamia to nawet POST nie przechodzi.
komentarz 12 czerwca 2016 przez Typowy Janusz Dyskutant (8,150 p.)
Ok, tylko że jakimś cudem udało mu się włączyć instalator Windowsa. Jak powrzechnie wiadomo w 30 sekund jest to niemożliwe... Ogółem wszystkie informacje, które podał kolega są strasznie chaotyczne. Najpierw się grzeje, później nie może włączyć a na samym końcu odpala instalator jakiegoś systemu operacyjnego. Jakiś kosmos :D
0 głosów
odpowiedź 11 czerwca 2016 przez TheFeniks Gaduła (4,690 p.)
Przeskanuj temperatury jakimś speed fan'em czy jakimś innym programem.
Skoro ci się po 30 sekundach wyłącza.Może się procesor dogrzewać do 85 stopni. I wtedy komp się wyłącza żeby wysoka temperatura nie uszkodziła procesora. ;)
komentarz 12 czerwca 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
edycja 12 czerwca 2016 przez ZakosiliMiNeta
Jeśli nie grzebał w biosie to jest dość duża szansa że będzie piszczał jak przekroczy daną temperaturę ( dużo wcześniej przed przegrzaniem ). Po 2, że co 85 stopni ??? AMD i nie ma procka jak 85 stopni, nawet intele sobie ciężko radzą z tą temperaturą. To nie Radeony, że mogą po 100-120stopni jechać
komentarz 12 czerwca 2016 przez TheFeniks Gaduła (4,690 p.)
Ja miałem procek intela i on po przekroczeniu granicy 85 stopni wyłączał komputer.
Także moja odpowiedź jest na podstawie własnych doświadczeń. ;)
komentarz 12 czerwca 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Wczoraj bawiłem się moim starym komputerem. Temperatura procka wynosiła 93°C, ale chyba nic mu się nie stało, może ostygł przez noc :D
komentarz 12 czerwca 2016 przez TheFeniks Gaduła (4,690 p.)
edycja 12 czerwca 2016 przez TheFeniks
:D.
komentarz 12 czerwca 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Nie wiem po co piszesz "12 znaków" skoro nowy limit to tylko 3 znaki :)
komentarz 12 czerwca 2016 przez TheFeniks Gaduła (4,690 p.)
Ojej. :o
Nie wiedziałem że limit został zmniejszony. Wiesz mała przerwa od forum. ;P
komentarz 12 czerwca 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Hmm, limit został zmniejszony już kilka miesięcy temu :D
komentarz 12 czerwca 2016 przez TheFeniks Gaduła (4,690 p.)
A no możliwe że mi się zapomniało :P
0 głosów
odpowiedź 12 czerwca 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
YY komp ci się grzeje i jest to od razu wina dysku ale bzdura.  Po 1 jak masz podpięte wiatraki 2 piny, 3 piny czy 4 piny ? Jak 4 piny to czy coś grzebałeś w biosie ( możesz sterować obrotami wiatraków na 4 pin )? Czyściłeś PC ? Jak tak to czy nałożyłeś świeżą pastę termoprzewodzącą na CPU i GPU ? Jak się resetuje po 30 sekundach to duża szansa, że zasilacz zdycha. Jak już taki uparty jesteś na ten dysk to bierzesz dysk do kolegi kogokolwiek i sprawdzasz Cristal Diskiem, potem robisz screena i gdzieś wrzucasz ( po parametrach SMART można wywnioskować czy dysk umiera ). Jak nie to antywir i elegancki skan lub format bo wir może resetować PC
komentarz 12 czerwca 2016 przez dawid52721 Początkujący (400 p.)
Po 1 mam 1 wiatrak przy procku 4-piny,po 2 nic nie grzebałem w BIOS'ie,3 tak czyściłem(z kurzu i dodałem nową pastę termoprzewodzącą na procek , on sie resetuje tylko czasami - jest czarny ekran i dowidzenia , takto to tylko się ścina na wieki a przed chwilą był spradzony dysk - działa
0 głosów
odpowiedź 12 czerwca 2016 przez Niespecjalny Gaduła (4,180 p.)
A paste to wymieniales?
komentarz 12 czerwca 2016 przez dawid52721 Początkujący (400 p.)
10 min temu
komentarz 12 czerwca 2016 przez Niespecjalny Gaduła (4,180 p.)
I cos pomoglo?
komentarz 12 czerwca 2016 przez dawid52721 Początkujący (400 p.)
nwm nie właczałem go jeszcze poczekaj 5 min
0 głosów
odpowiedź 12 czerwca 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Podstawowa sprawa kondensatory na płycie i zasilaczu. Druga sprawa, bierzesz miernik napięcia i sprawdzasz przy odpowiednich pinach napięcie na liniach 3,3, 5,12v  jak odstają ponad 10% przy idle to zasilacz na śmietnik.

co to za zasilacz? nazwa/moc
komentarz 12 czerwca 2016 przez dawid52721 Początkujący (400 p.)
Wszystko działa bez tego szukania okazalo sie ze procesor się przestrzegał bo zle byla pasta nałożona :P

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 572 wizyt
pytanie zadane 1 kwietnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Ziuziek Mądrala (5,140 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 170 wizyt
pytanie zadane 9 czerwca 2017 w Sprzęt komputerowy przez Konfeusz Bywalec (2,810 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 567 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...