• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Lapatop się wiesza.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
166 wizyt
pytanie zadane 9 czerwca 2017 w Sprzęt komputerowy przez Konfeusz Bywalec (2,810 p.)
Witam.

Mam następujący problem. Posiadam takie małe cudo jak Nokia Booklet 3G. Od pewnego czasu komp się kiepsko zachowuje. Tzn kiedy wykonuje jakiekolwiek działania na dysku, np format, system się zawiesza. Wcześniej miałem zainstalowany Win XP, wówczas często wywalało niebieski ekran, po kodzie błędu zdiagnozowałęm, że może być wina dysku.

Zainstalowałem Lubuntu na pendrive i system śmiga, testuje pod linuxem dysk twardy wywala 5 bad sektorów, natomiast kiedy odpalam mu pod DOS MHDD, program kompletnie nie widzi nic złego, żadnego bada.

Kiedy komp pracuje pod linuxem odpalanym na pendrive system jest stabilny, pracuje bez zakłuceń kilkanaście godzin. Jak tylko zacznę dobierać się do HDD, 2 minuty i lipa, stoi i nie reaguje.

Ma ktoś jakiś pomysł jak się z tym uporać?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 9 czerwca 2017 przez niezalogowany

pod DOS MHDD, program kompletnie nie widzi nic złego, żadnego bada.

Wyzeruj dysk, pobierz GParted i tam utwórz tablicę partycji MS-DOS, a następnie spróbuj zainstalować Windowsa. 

...ale przed tym - pokaż odczyt SMART, bo może rzeczywiście coś jest nie tak z HDD.

komentarz 9 czerwca 2017 przez Konfeusz Bywalec (2,810 p.)
Odświeżę wątek za dwa tygodnie. Jadę na urlop, więc mało czasu, ale mam prośbę, jak w MHDD wyzerować dysk? Nie znam do końca tej apki.

Pozdrawiam i dzięki za wskazówki.
–2 głosów
odpowiedź 9 czerwca 2017 przez niezalogowany
Kupić nowy dysk

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 564 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 720 wizyt
pytanie zadane 22 października 2016 w Systemy operacyjne, programy przez eveN Nowicjusz (230 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 7,308 wizyt

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,561 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...