• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dość abstrakcyjne pytanie.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
321 wizyt
pytanie zadane 9 czerwca 2016 w Java przez KonDZIKs Bywalec (2,770 p.)
zmienione kategorie 12 czerwca 2016 przez KonDZIKs
Witam :)
Kieruje do was dzisiaj dość abstrakcyjne pytanie. Jak dużo trzeba umieć żeby zrobić w takiej grze jak Minecraft (proszę mnie nie zjechać za to) coś takiego jak np. strój, jakiś rodzaju atak po wpisaniu szyfru np.3213, mechanizm expinia i levelowania?
Mam pewien pomysł może nie na życie ale coś co mnie ciągnie po ambicji i mam wielką ochotę wcielić to w życie.
Czy trzeba przebrnąć przez c++ czy od razu zacząć od javy czy tez może wgl jest do tego program który ułatwi mi np zrobienie textur strojów czy ataku. :)

Za wszelkie odpowiedzi dziękuje :)
Jeżeli zły dział to proszę o przeniesienie nieusunięcie :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 9 czerwca 2016 przez MetGang Nałogowiec (34,360 p.)
Możliwości jest mnóstwo. Jest wiele modów/aplikacji z łatwym interfejsem, w których dodanie bloku/przedmiotu to kwestia paru kliknięć. Specjalne ataki i levelowanie może też by było możliwe do stworzenia w takich programach, lecz tutaj przydałaby się już edycja kodu lub skrypty. Ze skryptów słyszałem tylko o Sponge:

https://www.spongepowered.org/
https://www.youtube.com/playlist?list=PLCFyE3cH3BEHyZfFbtkkZRKKIIVn7xMTW

Ale i tak największe możliwości da modowanie na własną rękę Minecrafta. Jak się to już robi to odsyłam do Google, gdyż sam mam nikłą wiedzę na ten temat. Bez Javy na dość dobrym poziomie się nie obejdzie (obiektówka itd.).

Co do samych tekstur to podmiana odbywa się na podstawie zwykłego texture packa, a same tekstury można obrabiać np. Gimpie czy nawet Paincie.
komentarz 9 czerwca 2016 przez KonDZIKs Bywalec (2,770 p.)
To znaczy nie chce zmieniać tekstur tylko dodać nowe przedmioty. Np po wpisaniu 3213 żeby aktywował się atak który było widać np klon postaci który był by sterowany no po naciśnięciu ctr i kliknięciu mysz w dany punkt. Jak na gracza to był by to atak a wiadomo jak w blok to tylko by sie poruszał. Czuje ,że przede mną mozolna praca w tym kierunku. :D
Ale dziękuje za odpowiedz :D
komentarz 9 czerwca 2016 przez MetGang Nałogowiec (34,360 p.)
Jak na początek najłatwiejsze zadanie to to nie jest. Te linki mogą się przydać:

http://minecraft.gamepedia.com/Mods/Creating_mods
http://www.minecraftforge.net/wiki/Basic_Modding
komentarz 9 czerwca 2016 przez KonDZIKs Bywalec (2,770 p.)
To jak uważasz najpierw zacząć może od samego zrobienia strojów potem powoli przechodzić do części graficznej bo wiadomo bedzie potrzebny pasek z lvl'm coś w stylu drzewka przyznawania punktów hp/mana atak szybkość itp. pokazany poziom many i takie tam inne?
komentarz 10 czerwca 2016 przez MetGang Nałogowiec (34,360 p.)
Ja bym ogólnie zaczął od jakiś prostych rzeczy typu nowy blok/przedmiot lub jakieś proste GUI (np. pasek expa i inne pierdółki). Jak już ogarniesz mniej więcej jak się moduje to możesz poszukać czegoś bardziej zaawansowanego i robić własne ataki.
komentarz 12 czerwca 2016 przez KonDZIKs Bywalec (2,770 p.)
A do tego typu rzeczy to właśnie jaki program byś polecał? :)

Szukałem troszkę po necie lecz nic konkretnego nie znalazłem. ;/

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 343 wizyt
pytanie zadane 8 października 2017 w HTML i CSS przez kuber023 Użytkownik (650 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 385 wizyt
+2 głosów
2 odpowiedzi 157 wizyt

92,634 zapytań

141,505 odpowiedzi

319,883 komentarzy

62,015 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...