• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Strona internetowa z filmami online.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,555 wizyt
pytanie zadane 7 czerwca 2016 w PHP przez ashbone Użytkownik (520 p.)
Witam, planuje otworzyć nową stronę z filmami i serialami, z możliwością oglądania online lub pobierania.

Czy znacie może jakiś framework lub cms który nadał by się do tego zadania? Oczywiście wiem że lepiej jest zbudować własny cms np w oparciu o (cakephp) ale wolałbym jednak zaoszczędzić trochę czasu i wykorzystać do tego gotowe rozwiązania. Liczę na wasze pomysły

Zależy mi w sumie na standardowych opcjach dla każdej liczącej się strony. Czyli formularz logowania, możliwość uploadowania filmów, oceniania, komentowania, możliwość opcji premium oraz reklam przed filmem.
komentarz 7 czerwca 2016 przez niezalogowany
A ja mam pytanie co do legalności takiej strony. Nie mam zamiaru robić Ci konkurencji, ale mnie to ciekawi. Taka strona jest bardzo ryzykowna?
komentarz 7 czerwca 2016 przez Adam Jakś Dyskutant (8,940 p.)

@GenerałXavi

W świetle polskiego prawa jest to przestępstwo (łamanie praw autorskich) zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

komentarz 8 czerwca 2016 przez ashbone Użytkownik (520 p.)
Tak, jeśli domena oraz serwer na którym stoi strona jest na terytorium RP.  Jeśli jednak serwer masz poza granicami kraju to jest spora szansa że strona trochę postoi a dodatkowo nie musisz jej firmować swoim nazwiskiem więc nie przyjdą do ciebie.  Przykład takiej strony (kinoman.tv) firma zarejestrowana w Holandii serwer i domena jeszcze gdzieś indziej

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 7 czerwca 2016 przez Tnifey Pasjonat (24,190 p.)
Wordpress oraz wtyczki, wtyczki i wtyczki :)

 

A tak na serio to chyba nie ma takiego cms który by takie coś miał od razu zrobione... Widzę dwie możliwości... wordpress/joomla/drupal lub napisać coś własnego dzięki czemu nie będziesz miał problemów z dalszym rozwijaniem serwisu (o ile nie pójdziesz siedzieć za nieszanowanie praw autorskich)

Pozdrawiam :D
komentarz 8 czerwca 2016 przez ashbone Użytkownik (520 p.)
edycja 8 czerwca 2016 przez ashbone
Lubie WordPressa, zrobiłem w nim kilka ciekawych stron ale ma on jedną wadę. Jest powolny. Nie wyobrażam sobie hostowania kilku tysięcy filmów na stronie opartej o wordpress.

A jeśli chodzi o te prawa autorskie i konsekwencje prawne prowadzenia takiej strony to polecam VPS poza granicami RP

Rosja, Kazachstan, Ukraina, Białoruś. Całkiem bezpiecznych usługodawców  jest sporo :D

Podobne pytania

–6 głosów
1 odpowiedź 323 wizyt
pytanie zadane 11 sierpnia 2016 w Offtop przez lovegtr Nowicjusz (120 p.)
–1 głos
3 odpowiedzi 546 wizyt
pytanie zadane 26 lipca 2016 w HTML i CSS przez Lopez Początkujący (460 p.)
–2 głosów
3 odpowiedzi 428 wizyt
pytanie zadane 25 lutego 2016 w Nasze projekty przez Kostek Nowicjusz (140 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...