• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Strona internetowa - wybór języka

Object Storage Arubacloud
–1 głos
539 wizyt
pytanie zadane 26 lipca 2016 w HTML i CSS przez Lopez Początkujący (460 p.)
Jak najlepiej jest dodać dwa języki na stronę? Stworzyć dwa pliki html i tam pozmieniać tekst na wybrane języki i stworzyć dodatkowy plik html z wyborem języka? Czy może jest jakiś fajny darmowy plugin, który by np. "na żywo" zmieniał język bez konieczności reloadowania strony? Czy może po prostu w JavaScript napisać jakoś warunek?

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 26 lipca 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
edycja 26 lipca 2016 przez jpacanowski
Jeśli to ma być strona statyczna, to np. tak:

index.html
    /pl/o-nas.html
    /en/about-us.html

To akurat w przypadku gdy ma być strona główna z wyborem języka. Ale dobrze, gdy dla każdej wersji strony stworzysz osobny katalog.

A dodając odpowiednią regułę do .htaccess, można w łatwy sposób pozbyć się w adresie końcówek .html
komentarz 27 lipca 2016 przez Lopez Początkujący (460 p.)
Dziękuję za wskazówkę odnośnie .htaccess :)
0 głosów
odpowiedź 26 lipca 2016 przez azybad Mądrala (5,500 p.)
Sposobów jest miliony, wybierz taki, jaki jest dla Ciebie wygodny. Naprawdę nie chcę być niemiły, ale w tym przypadku w internecie informacji jest mnóstwo

Pozdrawiam
komentarz 26 lipca 2016 przez Lopez Początkujący (460 p.)
No własnie z racji tego, że 'sposobów jest miliony' to myślałem, że może ktoś poleci jakiś konkretny, sprawdzony itd =]]
0 głosów
odpowiedź 26 lipca 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Dane tłumacz w formacie xml i parsuj je potem.

routing  tak jak jpac..
komentarz 26 lipca 2016 przez Comandeer Guru (600,810 p.)

Dane tłumacz w formacie xml i parsuj je potem.

Poleciłbym JSON, YAML, JS… ale XML? :P 

komentarz 6 sierpnia 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Sorry, że dopiero teraz, ale zapomniałem  kompletnie.

http://symfony.com/doc/current/translation.html

sugerowałem się Symfony, jak widać można w wielu formatach. Na grupie php też widziałem, że tłumaczenie w xml nie jest takie głupie;)

Podobne pytania

–2 głosów
3 odpowiedzi 428 wizyt
pytanie zadane 25 lutego 2016 w Nasze projekty przez Kostek Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 2,549 wizyt
pytanie zadane 7 czerwca 2016 w PHP przez ashbone Użytkownik (520 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 457 wizyt
pytanie zadane 6 lutego 2016 w Offtop przez Karitto Użytkownik (610 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...