• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

System walki pada

Object Storage Arubacloud
0 głosów
188 wizyt
pytanie zadane 31 maja 2016 w C i C++ przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Witam. Mam mały problem z moim kodem. Otóż, gdy go opdalę to się zapętla, dopóki życie wilka nie będzie równe 0. I myślę, że jest problem w pętli, ale nie mam pojęcia jaki. Stworzyłem specjalnie pętli z or, bo wiadomo, że albo zginie postać albo potworek. W tym przykładzie jest to nie możliwe, żeby bohater wygrał. Kod>

http://wklej.org/id/2483013/

Za wszelką pomoc dziękuje, ale proszę także o uwagi i propozycje polepszenia mojego kodu. Pozdrawiam :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 31 maja 2016 przez bimbrownik Mądrala (5,180 p.)
edycja 31 maja 2016 przez bimbrownik

Jeśli się nie mylę to zamiast || w pętli while powinno być && - w końcu obie postacie muszą żyć, aby walka się toczyła. Powinieneś także po ataku wilka sprawdzić, czy bohater nadal żyje. Zamiast sprawdzenia życia wilka możesz dodać po prostu else. Nie jest to konieczne, ale zamiast cin możesz też użyć getch().

komentarz 31 maja 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Tak zadziałało z && dziękuje bardzo za pomoc.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,344 wizyt
pytanie zadane 4 lipca 2016 w C i C++ przez pixel06 Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 450 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 366 wizyt
pytanie zadane 4 listopada 2016 w C i C++ przez emce1996 Nowicjusz (170 p.)

92,624 zapytań

141,482 odpowiedzi

319,822 komentarzy

62,005 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...