• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Xonar DG i Słaba jakość dźwięku w Linuxie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
582 wizyt
pytanie zadane 30 maja 2016 w Systemy operacyjne, programy przez AviS98 Początkujący (360 p.)
Siema, mam kartę dźwiękową Asus Xonar DG i słuchawki Creative Aurvana Live.
System to Manjaro Linux oparty na Archu.
Problem w tym że mam bardzo słabą jakość dźwięku w porównaniu z Windowsem.
Na Windowsa są sterowniki specjalnie od Asusa więc nie ma problemu, a na Linuxie nawet po podbiciu basów w equalizerze jest taki dźwięk że słuchać się nie da.
Słyszałem coś o strumieniach dźwięku, tak to próbowałem wielu rzeczy i nie znalazłem rozwiązania?
Wie ktoś jak naprawić ten problem. ;)

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 31 maja 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
edycja 31 maja 2016 przez marko
Cześć.Spróbuję pomóc.

Jakiś punkt zaczepienia.Co pokazuje lspci ?

chodzi o przykładowo takie coś.

Multimedia audio controller: VIA Technologies, Inc. VT8233/A/8235/8237 AC97 Audio Controller (rev 60)
Pytanie płyta główna zapewne ma jakąś zintegrowaną kartę dźwiękową?Wyłącz ją w BIOSI-e.Spróbuj,co Ci szkodzi ;)Zawsze możesz ją włączyć z powrotem.
Przynajmniej coś na początek by było :)

Czy używasz odtwarzacza vlc czy jakiegoś innego? W vlc masz equalizer i opcja ustawienia na słuchawki.

I jeszcze coś(jak zwykle)możliwe że tu coś wyczytasz

https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?id=196632
0 głosów
odpowiedź 31 maja 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
A masz zainstalowany Pavucontrol od Pulse Audio i tam przestawiłeś na inną jakoś dźwięku.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 391 wizyt
pytanie zadane 16 listopada 2022 w Systemy operacyjne, programy przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 1,874 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 492 wizyt
pytanie zadane 16 lutego 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...