• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki typ strony będzie najlepszy?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
235 wizyt
pytanie zadane 24 maja 2016 w Sieci komputerowe, internet przez Hubert66613 Nowicjusz (180 p.)

Witam, jestem uczniem, chodzę na informatykę rozszerzoną i moim zadaniem na ocenę jest stworzenie strony firmowej (w joomli). Ma to być firma rolnicza która zajmuje się sprzedażą maszyn rolniczych i ich naprawą. I teraz moje pytanie jaką stronę stworzyć i jakich szablonów użyć (darmowych) ? Zaznaczam że ma to być wizytówka firmy a nie sklep (typu allegro). 
Proszę o podpowiedzi co można jeszcze na takiej stronie zamieścić oprócz podstawowych danych takich jak kontakt czy lokalizacja :)

 

P.S. Przy okazji jak fajnie wyjdzie ta strona chcę ją wykorzystać, gdyż mój ojciec ma firmę od kilku lat a nie posiada jeszcze strony internetowej.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 24 maja 2016 przez niezalogowany

Jaki typ strony będzie najlepszy?

A jakie typy masz do wyboru?

jakich szablonów użyć (darmowych) ?

Takich, które Ci się podobają

co można jeszcze na takiej stronie zamieścić oprócz podstawowych danych takich jak kontakt czy lokalizacja 

Informacje o sprzedaży i naprawach maszyn rolniczych

komentarz 24 maja 2016 przez Hubert66613 Nowicjusz (180 p.)
Typ strony że czy lepiej zrobić takie kafelki jak strona miorslawazelnta.pl czy bardziej taka wizytówka że z lewej kontakt z prawej lokalizacja itp. No ale tylko suche informacje? Chcę żeby tam coś było więcej a nie 5 rzeczy na krzyż :P
komentarz 24 maja 2016 przez niezalogowany
A moim zdaniem powinieneś spytać firmy jaką stronę sobie życzą. Możesz im pokazać przykład strony kafelkowej albo tej bardziej standardowej.
–1 głos
odpowiedź 24 maja 2016 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)
W zależności jakie masz umiejętności. Jeśli  znasz html i css jesteś w stanie zbudować sam szablon strony.  Co do  strony to możesz wstawić galerie  zdjęć firmy opis firmy kontakt i lokalizację. Tyle powinno wystarczyć.

Po obejrzeniu tych odcinków powinieneś zrobić taki szablon

https://www.youtube.com/watch?v=-5Tn5CYPT5k

https://www.youtube.com/watch?v=9Pl0EYcndgc
komentarz 24 maja 2016 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
Szablon witryny wyłącznie za pomocą htmla i cssa? Przeczytaj dokładnie temat...
komentarz 24 maja 2016 przez Typowy Janusz Dyskutant (8,150 p.)
Tylko, że z tego co zrozumiałem to kolega ma wymogi aby ta strona była oparta na Joomli. W takim razie te kursy nie wystarczą żeby sam stworzył szablon i go zaimplementował do CMS'a. Moim zdaniem powinien poszukać sobie szablonu, który mu odpowiada i go co nie co podrasować.
komentarz 24 maja 2016 przez Hubert66613 Nowicjusz (180 p.)
Oglądałem wszystkie filmy :)

W joomli masz gotowce, tam zmieniasz tylko sobie wygląd itp jak w edytorze graficznym np :) Mi chodzi głownie o rozłożenie i jakiś rozplanowanie wszystkiego szukam podpowiedzi i dobrych rad :)
komentarz 24 maja 2016 przez Typowy Janusz Dyskutant (8,150 p.)
Czegoś nie rozumiem. To masz tę stronę oprzeć o CMS czy nie? Bo jak ma być oparte o CMS to takiego szablonu nie ogarniesz w jeden wieczór. Jeżeli chcesz sobie rozplanować stronę to najlepiej narysuj sobie stronę główną na kartce, później zrób projekt w Photoshopie a później trzeba "zaprogramować" każdy element. Na youtube jest pełno tutoriali.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 374 wizyt
pytanie zadane 25 marca 2016 w Offtop przez JackCarver Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 105 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 191 wizyt
pytanie zadane 27 listopada 2017 w Sieci komputerowe, internet przez grlland Nowicjusz (130 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...