• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Projekt webowy (strona językowa) pomoc dot. Frameworków

Object Storage Arubacloud
0 głosów
382 wizyt
pytanie zadane 23 maja 2016 w HTML i CSS przez raddko Nowicjusz (190 p.)
Cześć wszystkim,
Oczywiście przyciągnął mnie tu Pan Mirosław z czego bardzo się cieszę. Przerobiłem jego filmiki, próbowałem też sił w prostych autorskich projektach i teraz chciałbym spróbować swoich sił w czymś trudniejszym.
Przechodząc do rzeczy, jestem w trakcie robienia strony, coś na kształt kursu językowego, będą tam nagrania, czytanki, ćwiczenia, progres (jeśli ktoś kojarzy doulingo to coś podobnego, prostsza wersja)
Czy moglibyście mi poradzić z jakich framework'ów korzystać jeśli chodzi zarówno o front i jak i backend ?
Używałem już raz Laravela (php framework), ale nie do końca jestem do niego przekonany. Zrobiłem też prosty responsywny layout na zasadzie media-queries, ale zastanawiam się czy po prostu nie przesiąść się na bootstrapa. Macie może jakieś porady?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 23 maja 2016 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
Na front bierz angulara. ;)
2
komentarz 23 maja 2016 przez Comandeer Guru (601,550 p.)
A dlaczego, jeśli mogę dopytać?
komentarz 23 maja 2016 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
IMO jest w miarę łatwy i szybko można w nim pisać. Jest też spore community więc łatwo o pomoc w razie problemów.

I jakoś łatwiej było mi załapać jak w nim pisać w odróżnieniu od np. reacta, który jest dla mnie totalną abstrakcją, ale staje się coraz popularniejszy więc pewnie przysiądę do niego i chociaż po łebkach go poznam ;).

Też w zasadzie OP nie napisał co tam na tym froncie będzie robił, bo może i w vanilli to napisze.

*To jest oczywiście moja prywatna propozycja i wskazane jest podanie koledze innych możliwości.
3
komentarz 23 maja 2016 przez Comandeer Guru (601,550 p.)
React nie jest frameworkiem, a biblioteką do tworzenia widoków. Stąd raczej nie jest on zastępstwem dla Angulara.

Co do Angulara – ma on bardzo dużo dziwnych decyzji architektonicznych → http://www.webkrytyk.pl/krytyka/my-truth-about-angular-js/
komentarz 23 maja 2016 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
Masz rację z Reactem, trochę się zapędziłem, to pewnie przez to, że często widzę w ofertach react obok angulara i coś mi się tam utarło w głowię. Dziękuję za zwrócenie uwagi.

Podobne pytania

+1 głos
4 odpowiedzi 1,131 wizyt
pytanie zadane 24 sierpnia 2017 w HTML i CSS przez pysilla Użytkownik (560 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 413 wizyt
pytanie zadane 8 listopada 2016 w HTML i CSS przez tablof Początkujący (340 p.)
+7 głosów
9 odpowiedzi 1,016 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...