• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Linux uruchamianie programu

Object Storage Arubacloud
+1 głos
2,618 wizyt
pytanie zadane 25 kwietnia 2015 w Systemy operacyjne, programy przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)
edycja 26 kwietnia 2015 przez Pan Kulomb
Witam, jestem nowym użytkownikiem linuksa, a dokładniej linux mint. Nie wiem jak uruchomić mój program inaczej niż w terminalu, a chcę go uruchomić w c:b lub explorerze plików.

Problem częściowo rozwiązany po zainstalowaniu xterm, tzn. w Code::Blocks już się uruchamia.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 25 kwietnia 2015 przez Tisamon Bywalec (2,090 p.)
A w czym napisałeś ten program że chcesz uruchomić go inaczej niż w terminalu?
komentarz 26 kwietnia 2015 przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)
Code::Blocks
komentarz 26 kwietnia 2015 przez Tisamon Bywalec (2,090 p.)
Czyli twój problem polega na tym, że chcesz uruchomić ten program po prostu klikając w niego myszką, tak jak z plikami exe na Windowsie? Bo jeśli o to ci chodzi, to ci zaraz napiszę jak odpowiednio skompilować program, tylko komputra odpalę.
komentarz 26 kwietnia 2015 przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)
Ale to w Code::Blocks trzeba zmienić? Chcę tak jak na windzie móc klikając F9 już móc testować program.
komentarz 26 kwietnia 2015 przez Tisamon Bywalec (2,090 p.)
Jeśli chodzi o Code::Blocks to u mnie się uruchamia po prostu poprzez naciścięcie F9 lub ikonki uruchomienia. A jak ty próbujesz to zrobić to co się wtedy dzieje?
0 głosów
odpowiedź 25 kwietnia 2015 przez hjester Użytkownik (840 p.)

Jeśli dobrze zrozumiałem twój problem to chcesz uruchomić swój program klikając na niego. Jeśli tak musisz ustalić uprawnienia dla tego pliku

W terminalu

cd ~/ścieżka/do/twojego/pliku
ls -l
# pewnie wyświetla rwxr-xr-- 
chmod +x nazwaTwojegoPliku
ls -l
# teraz powino być rwxr-xr-x

To powinno rozwiązać twój problem.

komentarz 26 kwietnia 2015 przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)
Od razu miałem rwxr-xr-x, nadal nie mogę normalnie uruchomić tego programu.
0 głosów
odpowiedź 25 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Najpier musisz ustawić to przez terminal

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 204 wizyt
pytanie zadane 10 listopada 2022 w Systemy operacyjne, programy przez mateusz45 Gaduła (3,240 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 356 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 222 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...