• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Prosta gra html5

Object Storage Arubacloud
+11 głosów
518 wizyt
pytanie zadane 19 maja 2016 w Nasze projekty przez fckueve Dyskutant (9,470 p.)
edycja 20 maja 2016 przez fckueve

Witam.

Chciałbym się pochwalić napisaną przeze mnie grą na silniku phaser . Gra jest bardzo prosta, ale planuję ją jakoś rozbudować. Ogólnie zajęło mi to około 2 dni. 

Zasady są proste, sterowanie - strzałki prawo / lewo, lub klikanie dotyk na prawa / lewą strone gry. Im więcej elementów na ekranie tym szybciej lecą punkty.

Wiem że gra działa na chrome i edgu desktopowym. Na WM 10 ją juz pewnego rodzaju problemy. Nie mam pojęcia jak z androidem / ios'em, wiec możecie napisać w komentarzu czy to działa. 

Jeżeli macie jakieś pomysły na rozbudowę to też chętnie przeczytam.

 

http://circle.890m.com/10/

 

EDIT:

  1. Naprawiono sterowanie dotykiem.
  2. Jeżeli gracz znajduje się przy ścianie, punkty spadają zamiast rosnąć. (Dzieki  Tom_Ja ;D)

EDIT2:

  1. Dodany licznik Combo.
  2. Znacznie utrudniona gra podczas spoczynku.
komentarz 19 maja 2016 przez fckueve Dyskutant (9,470 p.)
Aplikacja nie działa jeszcze na dotyk tak jak powinna
komentarz 19 maja 2016 przez Michał Ziemiec Nowicjusz (190 p.)
Hah, bo to właśnie tak działa

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 19 maja 2016 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)
Pograłem w to chwile. Jak na początek myślę, że nieźle. Każdy jakoś zacząć musiał. :) Co do gry to nie porywa, ale to raczej oczywiste. ;)
0 głosów
odpowiedź 19 maja 2016 przez Niespecjalny Gaduła (4,180 p.)
Kojarzy mi się troszku z superhot http://superhotgame.com/ :D

Inspirowałeś się tym?
komentarz 19 maja 2016 przez fckueve Dyskutant (9,470 p.)
Znam gre, ale nie inspirowałem sie tym :D
0 głosów
odpowiedź 19 maja 2016 przez NowyProgramista Użytkownik (950 p.)
Cześć, ogólnie gra jest fajna podoba mi się pomysł na grę. Co do zmian do przyspiesz trochę opadanie kwadratów. Każdy musiał od czegoś zacząć tak jak powiedział kolega powyżej. :)
0 głosów
odpowiedź 19 maja 2016 przez mitelak Pasjonat (23,330 p.)
Całkiem przyjemna i fajny pomysł :D Może szczyt graficzny to to nie jest, ale wiadomo że chodzi bardziej o działanie, ale jakbyś dodawał grafikę to na pewno można to jakoś rozwiazać typu użytkownik jest bananem, a to co spada to różne małpki ( coś tego typu :D ) + jakiś pasujący do klimatu może zmieniający się krajobraz :) Bardziej technicznie to przydałoby się żeby kontynuować można było też spacją załóżmy (jak się gra strzałkami to wygdniej niż przenosić rękę na myszkę). Warto też dodać bestscore, żeby dało się porównać wynik. Ale gratuluję i powodzenia w rozwoju :D
0 głosów
odpowiedź 19 maja 2016 przez Tom_Ja Dyskutant (7,970 p.)
Czy mi się wydaje, czy jest taki ficzer, że wystarczy przytrzymać klocka przy jednej ścianie i praktycznie bez problemu omija wszystkie przeszkody? :)
komentarz 19 maja 2016 przez fckueve Dyskutant (9,470 p.)
Niebieskie generują się losowo na osi X od, -rozmiarKlocka do wielkośćOknaGry + wiekośćKlocka
komentarz 20 maja 2016 przez Dzemtenjem Bywalec (2,660 p.)
też tak pomyślałem, ale czas się wtedy zatrzymuje (a to chyba = zdobyte punkty)
komentarz 20 maja 2016 przez fckueve Dyskutant (9,470 p.)
Punkty dodają sie podczas stworzenia nowego niebieskiego kwadracika, ilość dodanych punktów to ilość kwadracików na ekranie. Z tym że im jest ich wiecej tym jest trudniej je ominąć.

Podobne pytania

+17 głosów
3 odpowiedzi 437 wizyt
+32 głosów
17 odpowiedzi 2,563 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 150 wizyt
pytanie zadane 4 stycznia 2019 w Nasze projekty przez MrxCI Dyskutant (8,260 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...