• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Nie działające klawisze windows

Object Storage Arubacloud
0 głosów
314 wizyt
pytanie zadane 18 maja 2016 w Sprzęt komputerowy przez Rafał Merchelski Początkujący (310 p.)
zamknięte 19 maja 2016 przez Rafał Merchelski
Witam wszystkich

Wczoraj zainstalowałem nowy system na swoim laptopie i mam problem ponieważ nie mogę znaleźć kilku sterowników do tego laptopa Toschiba c75d-7260.

Sterowniki, które potrzebuję to kontroler szyfrowania/odszyfrywania pci, oraz do klawiszy funkcyjnych takich jak przyciski audi, wifi, jasności ekranu, blokady touchpada itp...

Instalowałem już z strony producenta to dostałem od windowsa godzinną naprawą systemu przed uruchomieniem :( wtedy instalowałem ten sterownik Toschiba Function Key.

Ale nwm czy to było to co ja chciałem.
komentarz zamknięcia: Temat rozwiązany do zamknięcia.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 18 maja 2016 przez Robert de Clair Mądrala (5,300 p.)
Brak podstawowych danych - OS? Domyślnie tam jest 8.1x64
Model notebooka prawdopodobnie pomyłka w nazwie c75d-B7260 jest coś takiego.

zerknij http://support.toshiba.com/support/modelHome?freeText=1200008285 tutaj

Inna opcja - Spróbuj zainstalować win10 i pobrać aktualizacje systemu. Duża część sterowników powinna być w bazie M$
NIE instaluj sterowników do urządzeń które działają poprawnie ;)
komentarz 18 maja 2016 przez Rafał Merchelski Początkujący (310 p.)
No i muszę instalować od nowa system :(

Znaleziona główną przyczynę

Ostatnia instalacja sterownika lub uaktulnienia uniemożliwia uruchomienie systemu

Przez to muszę od nowa wszystko instalować.
komentarz 19 maja 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Coś jeszcze dopiszę ;)

Warto przed zmianą systemu lub innymi kombinacjami,zajrzeć do managera urządzeń spisać je do notesu lub wykonać zdjęcie.

Po instalacji sterowniki ściąga się ze strony producenta sprzętu.Te brakujące porównuje się z wcześniej zrobionymi notatkami.

Oszczędza się czas i czasem nerwy :)

Pozdrawiam.
komentarz 19 maja 2016 przez Rafał Merchelski Początkujący (310 p.)
No dobry pomysł tylko czemu na niego nie wpadłem wcześniej :/
komentarz 19 maja 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Klasyk powiada..."istnieją rzeczy które się fizjologom nie śniły"...Niektóre sterowniki trzeba było "z palca" instalować np. coś co miało w nazwie inf.Wyrazić zgodę...że nie podpisane..coś w tym stylu.Ale to już historia :)

Idzie(przyszło) lepsze,a problemy jak były tak będą :)

Z przymrużeniem oka,pozdrawiam.
komentarz 19 maja 2016 przez Rafał Merchelski Początkujący (310 p.)
Problem został rozwiązany, dziękuje wszystkim za pomoc  i pozdrawiam ;)
0 głosów
odpowiedź 18 maja 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
moze sprobuj uzyc programu SlimDriver (wykrywanie niezainstalownych sterownikow i przestarzlych).
komentarz 18 maja 2016 przez Rafał Merchelski Początkujący (310 p.)
Czytałem, że takie programy dają więcej nieszczęścia niż pożytku.
komentarz 18 maja 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
uzywalem go wiekortnie na wielu maszynach i nigdy nie bylo problemow
komentarz 19 maja 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Nie miałem zaufania do tego typu programów i nigdy z nich nie korzystałem.Ale to historia już.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 442 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 660 wizyt
pytanie zadane 23 lipca 2017 w JavaScript przez Kekk Początkujący (450 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 155 wizyt
pytanie zadane 10 września 2016 w Sprzęt komputerowy przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...