• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

jakie działy matematyki pomogą w myśleniu JSowym?

Object Storage Arubacloud
+3 głosów
218 wizyt
pytanie zadane 12 maja 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez mac-rum Użytkownik (610 p.)
Witam :)

Tak jak w opisie tematu, w sumie coraz bardziej widzę, że JS to język dający ogromne możliwości, fajnie byłoby stać się w nim PRO gościem. Póki co jednak jestem na początku drogi, robię kursy itd, chciałbym jednak wiedzieć jakie działy z matematyki silnie korelują z JavaScriptem? A może wiedza z matematyki nie przydaje się jakoś specjalnie w odniesieniu do tego języka?

Pozdrawiam.

Maciej

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 12 maja 2016 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Z tego, co wiem, JS jest językiem uniwersalnym i można w nim zrobić praktycznie wszystko, więc mówienie, jakie działy matematyki się w nim przydadzą, jest odrobinę bez sensu, bo to zależy bardziej od funkcjonalności programu niż języka.
komentarz 12 maja 2016 przez mac-rum Użytkownik (610 p.)
czyli nie skupiać się na konkretnych działach ale raczej kompleksowo na wszystkim, cóż - to też jakaś rada :)
3
komentarz 12 maja 2016 przez Benek Szeryf (91,050 p.)

Ogólnie jakbyś miał się skupić na wszystkich działach, to by Ci nie starczyło życia i byś się szybko poddał. Według mnie dość abstrakcyjnym działem matematyki jest algebra (mam na myśli studia wyższe), która pomaga patrzeć na rzeczywistość bardziej abstrakcyjnie, tak jak się to robi w programowaniu. W programowaniu nie ma tworów które możesz dotknąć, a jednocześnie możesz nimi manipulować i je wykorzystywać. Spróbuj przebrnąć przez dowód twierdzenia Rozwinięcie Laplace'a. Przy okazji będziesz musiał poznać wiele dodatkowych zagadnień jak choćby permutacja. Jeśli nie miałeś wcześniej styczności z matematyką wyższą, to wszystko będzie na początku dla Ciebie bardzo trudne. Przestudiowanie jednak tego zagadnienia na wylot da ogrom satysfakcji. Będziesz wtedy inaczej patrzył na programowanie.

komentarz 12 maja 2016 przez mac-rum Użytkownik (610 p.)
Dziękuję, tego typu odpowiedzi oczekiwałem :)
+3 głosów
odpowiedź 12 maja 2016 przez Comandeer Guru (601,590 p.)
Matematyka w JS przydaje się w bardzo wąskim zakresie: do developmentu gier webowych… czyli można być zawodowym programistą JS i nigdy nie natknąć się na żaden problem wymagający liczenia.

Pytanie jest bardzo, bardzo dziwne… JS nigdy nie był językiem w jakikolwiek sposób łączonym z matematyką i jestem wręcz zdumiony, że ktoś może o nim w ten sposób myśleć. JS zaczynał jako – moje ulubione sformułowanie ^^ – języczek do efekcików specjalnym, by dzisiaj stać się potężnym językiem obiektowo-funkcyjnym ogólnego użytku.
komentarz 12 maja 2016 przez mac-rum Użytkownik (610 p.)
Dziwne bo pewnie dziwacznie zadałem pytanie :) Chodzi mi o działy z matematyki, które pomogą mi rozwinąć abstrakcyjne myślenie, takie jak w JSie. Kiedys na Fronta jakas firma miala w mile widzianych: "umiejetnosc rozwiazywania zadan z treścią", stad nasuneła mi się taka myśl. Staram się teraz przyswajac teorię z OOP i póki co jest to dla mnie trudne, znaczy niby jest znosnie, ale jak patrze na przykłady z wykorzystaniem OOP to mam mętlik w głowie - nie wiem czy to kwestia odpowiedniego JSowego myslenia czy po prostu praktyki.
komentarz 12 maja 2016 przez Comandeer Guru (601,590 p.)

Kiedys na Fronta jakas firma miala w mile widzianych: "umiejetnosc rozwiazywania zadan z treścią", stad nasuneła mi się taka myśl.

Sorry, ale jak ja widzę takie teksty, to nawet dalej nie czytam ogłoszenia… https://medium.com/@evnowandforever/f-you-i-quit-hiring-is-broken-bb8f3a48d324#.6nj5itbg1

Jeśli chodzi o OOP, to ten w JS jest dość specyficzny, to prawda. Więc stawiałbym raczej na problem z przestawieniem się na JS. Natomiast nie sądzę, żeby matematyka była Ci potrzebna do zrozumienia OOP, w jakiejkolwiek postaci by nie było. Chyba że logika – ta przyda się zawsze ;)

komentarz 12 maja 2016 przez mac-rum Użytkownik (610 p.)
ok, dzięki mistrzu :) W takim razie matematykę traktować jako jakieś uzupełnienie w chwilach gdy mi się nudzi, dla potrenowania mózgu - a tak to kodzić, kodzić, kodzić..

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 9,879 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 357 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 249 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...