• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Programowanie na przedpotopowym laptopie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
509 wizyt
pytanie zadane 8 maja 2016 w C i C++ przez demmi Bywalec (2,990 p.)
Chwilowo pracuję w delegacji i nie mam komputera, chciałbym sobie kupić jakąś używkę do 200zł. Wiadomo jak tam z parametrami, 256 MB RAM, procesor 1130MHz. Czy na takim czymś da się w ogóle programować i kompilować programy, aby to się nie sypało? Głównie chcę pracować z CodeBlocks'em.

5 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 8 maja 2016 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Do prostych programów może być, ale ważne, aby system nie był zasobożerny.

W takim przypadku warto zainstalować Windows XP lub jakąś lekką dystrybucję Linuksa.
+1 głos
odpowiedź 26 maja 2016 przez demmi Bywalec (2,990 p.)
Dzięki za odpowiedzi. Kupiłem Acera malutkiego z 10 calowym ekranem, 1 GB ramu, 1,6 procek za 180zł, zainstalowałem CodeBlocksa i wszystko przyzwoicie hula, tylko trochę długo się kompiluje.
komentarz 26 maja 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Mogę polecić IBM ThinkPada T40, albo T61 z Core 2 Duo - za po prostu bardzo śmieszne pieniądze.

Sam mam ThinkPada T40 jako drugi komputer na którym mam Windowsa XP, a na nim nawet GCC 6.1.0

Dużo na nim programuję i kompiluję.

0 głosów
odpowiedź 8 maja 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)

Trochę słaba ta specyfikacja. W tej cenie możesz znaleźć ciut lepszy sprzęt (np. taki), chyba że akurat nie chcesz czekać i masz tylko to do wyboru.

Odpowiadając na pytanie: jeśli będziesz miał włączone tylko IDE i jakąś dokumentację, to powinno działać - trochę mało RAM dla korzystania równocześnie z np. YT. ;) Niebagatelne znaczenie ma tutaj również system operacyjny. Odradzam Windowsa nowszego niż XP i Linuksy z cięższymi środowiskami graficznymi.

Kompilator nie potrzebuje super wydajnego sprzętu, chyba że chcesz kompilować jakieś biblioteki czy inne większe projekty.

 

0 głosów
odpowiedź 8 maja 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Na taki sprzęt polecam Ci pobrać Puppy Linux lub coś oparte o menadżer okien JWM lub Fluxbox.

http://puppylinux.com/

Do tego jakiś lekki edytor czy tam vim , emacs i możesz spokojnie uczyć się kompilować programy w C/C++, Pythonie czy nawet Ruby i Ruby on Rails, to wszystko z konsoli przecież idzie i gem , pip instalujesz, konfigurujesz.
0 głosów
odpowiedź 26 maja 2016 przez bartolinciu Dyskutant (7,580 p.)
Na upartego to dałoby się programować używając jedynie jakiegoś okrojonego linuxa i gcc, a kod zapisywać cat'em :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 7,862 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 118 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 238 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...