• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Robie program w Javie o BMI (zaczynam przygode z programowaniem)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,435 wizyt
pytanie zadane 7 maja 2016 w Java przez alus152 Bywalec (2,690 p.)

Witam,

Bawie sie od jakiegoś czasu w Javie i zrobiłem już parę fajnych "projektów" które są dla mnie naprawdę czymś ekstra i dają mi kopa do działania :D

Dziś zajmuje się programem do obliczania BMI, a polecenie zadania brzmi tak:

Napisać program, który oblicza wartość współczynnika BMI wg. wzoru: waga/wzrost^2 . Jeżeli wynik jest w przedziale (18,5 - 24,9) to wypisuje ”waga prawidłowa”, jeżeli poniżej to ”niedowaga”, jeżeli powyżej ”nadwaga”.

Na chwilę obecną mam niewielką część tego z którą mam problem, a dokładniej wynik podany w konsoli to :

Podaj twoj wzrost: 165
Podaj twoja mase ciala: 65
Twoje BMI wynosi: 0.0023875114784205694
Process finished with exit code 0

I moje pytanie dlaczego są te zera przed 23875.... ? naprawdę szukałem trochę w internecie ale nic takiego nie znalazłem dalej z tymi przedziałami 18,5-24,9 itd. to sobie poradzę i mam nadzieje że pomożecie mi z tą częścią jak zawsze ! :) Dziękuje z góry za wasze odpowiedzi i pozdrawiam :>

a oto kod : 

 

import java.util.Scanner;

public class BMI {

    static Scanner userInput = new Scanner(System.in);

    public static void main(String[] args){

        System.out.print("Podaj twoj wzrost: ");

        double wzrost = userInput.nextDouble();

        System.out.print("Podaj twoja mase ciala: ");

        double masa = userInput.nextDouble();

        double bmi = masa/Math.pow(wzrost, 2);

        System.out.print("Twoje BMI wynosi: "+bmi);
    }


}

 

1 odpowiedź

+5 głosów
odpowiedź 7 maja 2016 przez maciekak Obywatel (1,300 p.)
wybrane 7 maja 2016 przez alus152
 
Najlepsza
Wzrost do BMI podajesz w metrach, czyli powinieneś podać 1,65 a nie 165.
komentarz 7 maja 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Moze nie tak do tematu ale wedlug mnie wskaznik BMI jest falszywym wskaznikiem.... Sa inne metody ktore sa skuteczniejsze i mozna zrobic kalkulator. Az chyba sprobuje w C++... Juz pisze do notesu
komentarz 7 maja 2016 przez alus152 Bywalec (2,690 p.)
Dziekuje za odpowiedz tylko ze mam kolejny klopot a chodzi o to ze skoro trzeba wpisac 1,65 to da sie jakos zrobic aby podczas pisania to "wymusilo" albo wstawilo automatycznie przecinek ? pozdrawiam :)
komentarz 7 maja 2016 przez alus152 Bywalec (2,690 p.)
Mozliwe ze jest falszywy ale ja robie to tylko aby pocwiczyc :D
komentarz 7 maja 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Zamist przecinka kropka. i nie kusisz wymusic... Ja zawsze pisalem wpisze w metrach no to wiadomo ze z przecinkiem albo kropka

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 759 wizyt
–6 głosów
2 odpowiedzi 183 wizyt
pytanie zadane 17 sierpnia 2016 w HTML i CSS przez bartekv13 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 759 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...