• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak zacząć zarabiać jako web developer?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
4,591 wizyt
pytanie zadane 6 maja 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Ziken Początkujący (330 p.)
zmienione kategorie 6 maja 2016 przez Arkadiusz Waluk

Witam. Od kilku lat uczę się języków webowych (html, php...) oraz biblioteki(jQuery, bootstrap) i (tak myślę) znam je dosyć dobrze. Jestem uczniem. Trafiłem na kamień milowy. Otóż chciałbym na tym zacząć zarabiać ale nie wiem jak zacząć. Czytałem o tym jak to wygląda. Bardzo bym był wdzięczny jak by jakaś miła osoba przytoczyła swoją historie jak ona zaczęła swoją przygodę lub jakieś wskazówki yes .

Pozdrawiam!smiley

komentarz 6 maja 2016 przez niezalogowany
Masz jakieś.. portfolio?
komentarz 6 maja 2016 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
Dobre portfolio i praca nie jest problemem.
5
komentarz 6 maja 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Skoro programujesz od kilku lat to domyślam się, że twój poziom PHP jest na poziomie seniora, znasz w stopniu przynajmniej  wysoko ponad zaawansowany jeden framework. OOP to żaden problem.  Do tego dochodzi cała wiedza z zakresu projektowania architektury. Skoro masz taki poziom to idź do pracy, powinieneś mieć te 6-10k na łąpie.
komentarz 6 maja 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Zerknij sobie tutaj (kilka # dotyczy pracy i rozwoju zawodowego):

http://forum.pasja-informatyki.pl/90273/linkownia-zbior-powtarzajacych-sie-tematow
komentarz 6 maja 2016 przez Ziken Początkujący (330 p.)
A co do portfolio, to ciężko napisać dobre bo nie mam jakiś tam dokonań, nie mam czym zaimponować. Jestem nowy na rynku, a jak ktoś jest nowy to ciężko mu się "sprzedać".
komentarz 6 maja 2016 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
To w jaki sposób chcesz pokazać, że znasz 'dosyć dobrze' dane technologie? Nie pisałeś żadnych projektów którymi możesz się pochwalić?
komentarz 6 maja 2016 przez Ziken Początkujący (330 p.)
Oczywiście, że pisałem ale to tylko dla siebie, więc nie ma co się chwalić. Nie wspomniałem o zabawie w WordPress-ie. Ale to nie ma szerszego znaczenia. Chciałbym się w coś zaangażować ale mam przeświadczenie, że się nie nadaje oraz za mało wiem, i to się ciągle powtarza. I uczę się nowych rzeczy i na tym się zatrzymało.
komentarz 6 maja 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
To może jakieś praktyki/staż ?
komentarz 8 maja 2016 przez niezalogowany

Jestem nowy na rynku, a jak ktoś jest nowy to ciężko mu się "sprzedać".

Właśnie po to jest portfolio. Nikt nie mówi, że mają tam się znaleźć same komercyjne projekty (bo takich z oczywistych względów nie masz). Zrób tylko coś na podparcie Twoich domniemanych umiejętności. 

komentarz 8 maja 2016 przez Ziken Początkujący (330 p.)

Praktyk, stażu nie miałem. ZlapZabijIZakop ciekawe jest co napisałeś. Nie zastanawiałem się ,że można tak to rozwiązać. yes

komentarz 8 maja 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Zacznij od stazu lub praktyk niz robić zlecenia, gdzie później programisci (nie freelancerzy) musza pic litry melisy by nie wyjsc z siebie za kod,który zrobił freelancer. ;) taki tip. Projekty trzymaj najlepiej na githubie. Mogą to być np. rozwiązania różnych zadań rekrutacyjnych ;)
komentarz 8 maja 2016 przez Ziken Początkujący (330 p.)
Hmm... tylko gdzie taki staż, praktyki zdobyć, zacząć?
komentarz 8 maja 2016 przez niezalogowany
Ze stażem jest taki problem, że w pierwszej kolejności biorą tych, którzy już MUSZĄ go odbyć (czyt. studenci II / III roku). Jeśli jesteś już pewny swoich umiejętności, to aplikuj od razu na juniora. W najgorszym wypadku nikt się po prostu nie odezwie.
komentarz 9 maja 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
Jeszcze mamy pokazać palcem? Chcesz się kształcić to interesuj się, szukaj, szperaj przekopuj internet

5 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 6 maja 2016 przez Hubert Murawski Stary wyjadacz (11,990 p.)
Sam zaczynałem od portfolio na facebooku i darmowych drobnych zleceń dla różnych projektów - nabierając przy tym znajomości oraz większego doświadczenia przy pracy w grupie. Później nie musiałem robić nic, ludzie wpadają raz na jakiś czas z polecenia, sam jestem uczniem więc wystarcza mi to by utrzymać siebie. Oczywiście przy takim trybie nic nie robienia w kierunku reklamy zdarzają się lepsze, ba czasami nawet wspaniałe miesiące, a czasem tylko drobne zlecenia pozwalające mi zalać auto i zjeść sobie na mieście. Oczywiście na to musiałem zapracować, pierwsze moje zmaterializowanie swojej pasji przyszło gdy byłem w 6 klasie podstawówki (projekt kilku sklepów internetowych), wtedy jeszcze nie bawiłem się w front lecz współpracowałem z różnymi osobami, które wzięły mnie do tego projektu. Później długo nic, wpadały raz na kilka miesięcy projekty ulotek dla studentów - tak odrabiałem im zadania domowe z grafiki za drobne pieniądze. W 3 gimnazjum zainteresowałem się tym, jak z moich projektów zrobić normalną stronę, tak udało mi po pewnym czasie dostać zlecenie na Wordpress'a - pierwszy raz dostałem coś "poważnego" za co skasowałem niewiarygodną sumę 300 złotych, co przy dzisiejszym moim cenniku nie jest nawet połową. Od tamtego czasu od klienta do klienta rozchodzą się informacje. Ważne by utrzymywać z ludźmi jak najlepszy kontakt od samego początku, idąc na rozmowę z potencjalnym klientem musisz być pewny swoich umiejętności, a gdy coś Cię przerasta odmówić by nie zepsuć sobie opinii. To taki kawałek mojej historii, czy dało radę zrobić to szybciej? Pewnie tak, lecz nigdy nie sądziłem, że coś co jest moją pasją pozwoli mi zarobić na sobie, robiłem to z czystej przyjemności.
0 głosów
odpowiedź 6 maja 2016 przez gromula Stary wyjadacz (10,070 p.)
Złożyłem papiery na staż dla programisty - z racji tego że firma duża miałem się określić w czym czuje się najlepiej bo doświadczenie mam czysto studenckie. Staż miał odbywać się 6 miesięcy po pół roku zaproponowali mi umowę i hejo.

Teraz mam doświadczenie rok+, w pracy korzystamy z własnego frameworka, w domu zaś uczę się symfony -  lecz im dłużej siedzę w PHP'ie kusi mnie aby pójść w javascript na poważnie coś ich łączy możesz tworzyć zmienną gdzie tylko Ci się podoba i jak Ci się podoba ważne by kod był czytelny ;)))

Fajnie bo firma ma naprawdę dużo dużych projektów obłsugujemy ważne instytucje Państwowe dlatego też coraz bardziej kręci mnie to co robię.

A tak po za tym, warto rzucać się na głęboką wodę. Często zagadnienia wydają się na pierwszy rzut oka z kosmosu, jak się często okazuje - są to rzeczy nie aż tak skomplikowane.
2
komentarz 6 maja 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

lecz im dłużej siedzę w PHP'ie kusi mnie aby pójść w javascript na poważnie coś ich łączy możesz tworzyć zmienną gdzie tylko Ci się podoba i jak Ci się podoba ważne by kod był czytelny

W JavaScript to nie do końca tak wygląda z tym "możesz tworzyć zmienną gdzie tylko Ci się podoba" .

komentarz 6 maja 2016 przez gromula Stary wyjadacz (10,070 p.)
Może źle to zabrzmiało, ale wiadomo o co chodzi ;)
komentarz 8 maja 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Plus za Symfony, zobaczysz, że Ci się zwróci. Kiedyś w firmie przejdziecie na ten FW, albo chociaż na jakieś jego komponenty - zobaczysz ;) Szukaj jakiś darmowych szkoleń z sf. Polecam bo można się dowiedzieć od seniorów masę przydatnych rzeczy. Zawsze możesz pingować do CoCoders ;)
komentarz 9 maja 2016 przez gromula Stary wyjadacz (10,070 p.)
Dzięki za wsparcie :)
Ostatnio byłem na szkoleniu z RedHata i Googla, dot. Kontenerów masz może jakieś porównanie z wirtualkami?
komentarz 9 maja 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
No teraz to warto bawić się w dockerze i vagrancie ;)
0 głosów
odpowiedź 6 maja 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Co do PHP firma Gameforge gmbh poszukuje jedej osoby ktora potrafi PHP. Mozesz sorobowac nie wiem jak to sie odbywa ale zauwazylem cos takiego na ich stronie
0 głosów
odpowiedź 6 maja 2016 przez Surykat Stary wyjadacz (14,780 p.)
Ja przez 2 lata uczyłem się .NET i Entity Framework, a pierwsza robota jaką dostałem, będzie w oparciu o Javascript, którego dopiero zaczynam się uczyć. :)
0 głosów
odpowiedź 8 maja 2016 przez Shuhari Bywalec (2,060 p.)
Masz cztery możliwości:

- Pro publico bono

- Wykonanie przykładowych aplikacji pod siebie

- Próbować pozyskać klienta, może Ci się uda bez portfolio, bo po prostu nie zapyta

- Znaleźć osobę, firmę szukającą programisty do realizacji projektu w zamian za późniejszy udział, bez problemu znajdziesz na Oferia.pl. Jeżeli zdecydowałbyś się na to, to bierz pod uwagę jakie osoba zarządzająca, czy zespół zarządzający ma doświadczenie, jakie są ich cele biznesowe, poproś o dokumenty biznesowe, które pozwolą Ci zapoznać się z projektem i podjęcie decyzji (po podpisaniu NDA). Jeżeli takich dokumentów nie będzie to szkoda czasu na odpisywanie, bo zwyczajnie szukają jelenia i w efekcie stracisz jedynie mnóstwo czasu, a nic konkretnego do portfolio nie zyskasz.

Według mnie najlepszym rozwiązaniem jest etap drugi, bo masz pełen wpływ na to co będziesz implementować. Polecam Ci także podjąć próbę sporządzenia odpowiedniej dokumentacji dla projektu, którą będziesz mógł także pokazać klientowi, że od tego zaczynasz prace nad projektem. Pomyśl o Use Case i testach akceptacyjnych.

Jeżeli na poważnie zamierzasz się zająć komercyjnymi projektami, odezwij się do mnie na Priv. Fajnie, że masz kilka lat doświadczenia co prawda nie zawodowego/komercyjnego, ale lepsze to niż programista przychodzący po 3 miesiącach nauki. Coś Ci zaproponuję ciekawego, oczywiście płatnego przy długofalowej współpracy, możliwości budowy portfolio, zdobycia kontaktów referencyjnych, być może uda się coś więcej z naszej współpracy wyciągnąć.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,438 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 289 wizyt
+6 głosów
1 odpowiedź 362 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,965 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...