• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak mozna dostac prace w Polsce jako web developer?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,423 wizyt
pytanie zadane 10 listopada 2016 w HTML i CSS przez Aurelian Spodarec Użytkownik (920 p.)
Czesc,

Zastanawialem sie jak jest w Polsce by dostac prace jako web dev? Dokladnie to junior front-end.

Mowia ze w Polsce trzeba papierki, ja z angli przyjechalem i tam jak umiesz to co masz zrobic to cie przyjmna. Jeszcze nigdzie nie pracowalem ale musialem do Polski przyjechac.

Teraz sie zastanawiam, dla tych do juz pracuja jako programisci w pracy tutaj w Polsce, jak to jest?

Ja sie focusuje na HTML i CSS jak najbardziej, troche JS. Tutaj sa pare moich projectow, nie dokonczone bo probowalem now techniki itp.. ale mam zamiar zrobic dobre strony co sa ukonczone, takrze mogl bym zrobic strone jak uber.com , cos co jest mozna by powiedziec skomplikowane itp..

http://aurelianspodarec.co.uk/

Mam tez github i uzywam git oczywiscie.

Specializuje sie w CSS na ta chwile, ale chce zaplikowac do prayc za dwa miesiance, i sie poduczyc JS teraz, a podstay JS mam. Tutaj mam troche zabaw s JS/jQuery https://codepen.io/Aurelian/ a tutaj github https://github.com/AurelianSpodarec

Nie mialem internetu anic pc od 2tyg wienc nic nie moglem robic.

Polski nie najlepszy ale szypko go zalapie jak zaczne czytac ksiaszki i sie poducze.

A w UK mieszkalem 8 lat, porozumiec sie porozumiem, itp.. I teraz mam zamiar pisanie bloga o web stuff i takrze nagrywania video o self-development.

Wienc co myslicie? Jak realistycznie dlamnie bylo by dostac prace w Polsce? Bez zadnego papierka. Mam tam jakies angielskie, ale zaluszmy ze nie mam zadnego papierka. I z tym co umiem na ta chwile, co myslicie?
komentarz 10 listopada 2016 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Ile masz lat? jakieś szkoły skończyłeś?
komentarz 10 listopada 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Nie mialem internetu anic pc od 2tyg wienc nic nie moglem robic.

To chyba widać...

komentarz 10 listopada 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
edycja 10 listopada 2016 przez jpacanowski
A czemu nie szukasz pracy w UK ?

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 10 listopada 2016 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
wybrane 13 listopada 2016 przez Aurelian Spodarec
 
Najlepsza
Na pierwszy rzut oka portfolio spoko, jeżeli to nie są szablony z neta. Nie straszą a to ważne. Kodowo narazie nie oceniam, bo nie mam na to teraz czasu. Link do gita nie działa. Rozumiem, że każdy motyw jest oparty o jakiś system CMS?
komentarz 11 listopada 2016 przez Aurelian Spodarec Użytkownik (920 p.)
Robilem portfolio rok temu, to myslalem by przerobic jak bede miec czas na to, lub jak bede aplikowac. Sam je robilem, a przynajmniej moje portfolio, moze mam jeden szablon? theme z neta co skopiowalem jako design ale code itp to jest moj.

Ogolnie to to na portfolio to jest tez troche jak by practice bo zdecydowalem sie specializowac w CSS do samego konca, i teraz mam zamiar zrobic pare stron pozandnych.

CMS to zrobilem w WordPress moje portfolio I Sidki and Sidki , ogolnie to chce jako front-end wienc nie zawracam sobje glowy WordPress na ta chwile.

https://github.com/AurelianSpodarec
1
komentarz 12 listopada 2016 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)

Jeżeli miarę sensownie podzielone na segmenty, to zaimplementowanie CMS np: wordpress to jest izi. Tworzysz template, pętle while_post + podstawowa logika php.

Na przyszłość, zaznaczaj w gitignore gdzie używasz CMS. Bo samo HTML dużo mi nie mówi. A jest trochę tego repo.

Wezmę pierwszy z palety strone, czyli portfolio.

  • Plusik za używanie sass.
  • 2x Plusik dobry lang ustawiony.
  • Troszeczkę resposywność się psuje na (506x480) w sekcji list-inline, no chyba, że to zamierzony efekt. Więcej tutaj błędow nie znajdowałem.
  • 3x plusik Nie ma blokady viewpoint, co mnie zawsze denerwuje gdy siedzę na tablecie.
div class="navbar-container">
            <div class="navbar-header">
               <button type="button" class="navbar-toggle collapsed" data-toggle="collapse" data-target="#navbar" aria-expanded="false" aria-controls="navbar">
                  <span class="sr-only">Toggle navigation</span>
                  <span class="icon-bar"></span>
                  <span class="icon-bar"></span>
                  <span class="icon-bar"></span>
               </button>
            <a class="navbar-brand" href="Aurelian Spodarec">Aurelian Spodarec</a>
            </div>

Zamiast div mogłbyś uzyć section.
<div class="intro-header" style="background-image:url(http://aurelianspodarec.co.uk/wp-content/uploads/2016/01/bg-home-top-1.png);">
	<div class="container">	
		<div class="row">
        <div class="col-lg-12">
            <div class="intro-message">
                <h1>Aurelian Spodarec</h1>
                <h3>Passionate Web Developer</h3>

                <hr class="intro-divider">

                <ul class="list-inline intro-social-buttons">
                  <li>
                      <a href="" class="btn btn-default btn-lg">
                      <i class="fa fa-twitter fa-fw"></i>
                      <span class="network-name">Twitter</span></a>
                  </li>
                  <li>
                      <a href="" class="btn btn-default btn-lg">
                      <i class="fa fa-github fa-fw"></i>
                      <span class="network-name">Github</span></a>
                  </li>
                  <li>
                      <a href="" class="btn btn-default btn-lg">
                      <i class="fa fa-linkedin fa-fw"></i>
                      <span class="network-name">Linkedin</span></a>
                  </li>
                </ul><!-- /list-inline -->
            </div><!-- /intro-message -->
        </div><!-- /col -->
    </div><!-- /row -->
	</div><!-- /container -->
</div><!-- /intro-header -->

Mógłbyś utworzyć sekcje <main> i w nią pakowac sekcje "intro-header" (używając section). Nie wiem dlaczego użyłeś style, choć się domyślam że użyłeś directory_url(); , jest   na to sposób,  wp udostępnia taką klasę CSS thumbnails(czy jakoś tak) oczywiście musisz do niej napisać logikę w function;php  (dokumentacji to znajdziesz).

Pamiętaj sekcje należy traktować jako spójne kontenery.


               <div class="service-block col-sm-4">
                  <div class="service-icon">
                     <span class="fa-stack fa-4x">
                        <i class="fa fa-circle fa-stack-2x text-primary"></i>
                        <i class="fa fa fa-code fa-stack-1x fa-inverse"></i>
                    </span>
                  </div>

                    <div class="widget"><h4>MODERN DESIGN</h4>			<div class="textwidget"><p>I use the latest techniques to design products that deliver maximum return by focusing on user experience</p>
</div>

Dla mnie bardziej to pasuje to do dt- dl  --> https://developer.mozilla.org/pl/docs/Web/HTML/Element/dt

Zauważ że tu masz pojęcie a potem definicje. Plus brakuje tego, co wcześniej powiedziałem.

Skryptów nie oceniam bo nie wiem które to są twoje.

A w about użyłeś już main xdd.

Ogólnie drobne błędy , no nie ma do czego przeczepić , no może do dużej generowanej mety ale to jest wp. Wp ma w dupie to, że tego nawet nie używasz xd.

Dobra przejdżmy do oceny Swap Image

  • Plusik za to jak wiesz nazywa się inaczej Obiekt  jQuery :). Czasami jest to przydatne jak mamy natłok -> $
  • Czy tu jest dobre wykorzystane jQuery? W sumie niewielkim kosztem, da się uzyskać to w czystym JS. Z drugiej strony budowa DOM w czystym JS to mordręga, no chyba że używamy jakiegoś rendera.

Bez zastrzeżeń.

Podsumowanie

CSS/HTML Good. SASS dodatkowy plusik. Troszeczkę HTML do poprawy. Brakuje mi tu tylko więcej własnego JS-a. Jakiegoś APP najlepiej z frameworkiem (React lub Angaluar), obsługi JSON/XML (Ogólnie AJAX).  Na robienie stronek podstawy są bardzo silne tu się głównie stawia na wymaganie ładnej stronki (szablonu) + zrób pan by się ładnie podświetało  + komunikacja z serverem. To też nie należy brać jako objawioną prawdę, to zależy od specyfikacji firmy. Front to już szerszy temat, nawet bardzo szeroki temat.

Choć na JUNIORA masz duże szanse, (może kogoś szukają do layoutów albo klepania formularzy xd) ja za to większość zadań jakie dostawałem na rekrutacjach było związane z napisaniem jakiegoś kompozytu, API lub algorytmu.

Więc JS...JS i jeszcze raz JS :) No i JS. :))

komentarz 13 listopada 2016 przez Aurelian Spodarec Użytkownik (920 p.)
Dziekuje :D

Napisalem to chyba rok temu xd z bootstrap

Te pierwsze strony na portfolio, sa strony gdzie robilem bardziej skomplicowane strony, chociarz by https://aurelianspodarec.github.io/hcHomeRent/ , tak tak, zdjencia sa cieszkie, nie zbyt mam czym to zedytowac.

Wiekszosc hc na moim github oznacza ze to jest htmlCss pure coding.

Bez zadnych framework itp.. Chociarz ze napisales ze uzywam Sass, to musiales chyba zajrzec do tych nowszych tez, nie wiem.

Ogolnie jako experience to kopiowalem strony jak , https://karhoo.com/en/ czy airbnb.com i zaraz bede kopiowal uber.com dla experience bo to sa ciekawe strony.

Tak to jestem confident by zrobic jaka kolwiek strone z HTML i CSS, bo nie wiem co moglo by byc bardziej skomplikowane od tego : p https://www.uber.com/pl/ bez duzo JS. Mysle ze ta strona jest bardzo ciekawa, i stosuje technik , lub ma takie rzeczy co sa ciekawe do zrobienia by kod byl dosyc dobry.

Ogolnie to strony z http://aurelianspodarec.co.uk/portfolio/ od Agency site do right sa pure HTML i CSS z Sass i zastosowalem BEM, i tam troche OOCSS itp.. jako practice mainly.

Kod nie jest 100% najlepszy, bo cos zle zrobilem, i sie ucze na blendach, ale teraz mam zamiar zrobic tak 3-5 nowych stron, pure HTML/CSS, Sass i na koniec dodac jQuery i lub JS. Pewnie sproboje z obydwoma. Z jQuery my lepiej, z JS ogolnie to nie zadbory jestem ale raz jak skoncze z CSS, itp.. to sie zato wezmne pozandzine.

Zaczelem uzywac section, figcaption, caption, main, aside, header, footer itp.. basically poszlem w ich dokumentacje i zaczelem czytac HTML5 i jakie sa CSS comandy, i sie strasznie duzo dowiedzialem, jedna z nich co mysle ze jest ciekawa to ltr lub rtl, bardzo fajne i duzo problemow mi zaoszczendza teraz jak wiem ze to istnieje :D

Z responsive design to teraz robje tak ze wkladam breakpoint jak design bedzie zly, a nie na fixed breakpoiints.

Ogolnie dlatego chce zrobic 3-5nowe strony, i dodac JS, co bede mogl pokazac, bo to co mi mowiles, to wlasnie chce to zrobic i inne ale by bylo to porzandne. I dodac JS potem, no i nie wiem, ja WordPress umiem do robienia blogow i takich tam latwych rzeczy, e-commerce troszke trudniejszy, ale nie probowalem do konca, tylko posmakowalem.

Ogolnie myslalem zeby dac sobje spokoj z WordPress na teraz, i sie skupic na HTML/CSS i Sass, pozniej dodac JavaScript, a wtedy jak bede fairly good with JS, moze dodac WP.

Ogolnie chce jako front-end szczegolnie : p

Ale dobrze wiedziec i dziekuje za ten review tez :D dobrze wiedziec ze nie bylo az tak zle rok temu, wienc jeste pewien ze teraz jest owiele lepiej :D

Zrobje szablon, lub theme, to HTML/CSS, Sass. Dodam JS tyle ile umiem. I Potem WP? Nawet jesli chce jako Front-end? Bo zawsze mogl bym jako WordPress dev, ale tego malo i pozatym za malo wiem na temat WordPressu bo wiencej jest niz takie latwe stronki do zrobienia. To to karzdy moze sie nauczyc w chwile. : p

I tez blog zaczne pisac, to reputacja tez chyba poidzie w up nie? Jak dam co CV blog, i spodoba sie co tam pisze, to oni poznaja mnie zanim wejde na interview i moga mnie polobic itp. : p

Czekaj xd mogl bym napisac do ciebie na facebooku czy gdzies? : p
1
komentarz 15 listopada 2016 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)

Przejdżmy na angielski :) tak będzie łatwiej. Bo dużo błędów i angielski wpleciony to tak słabo xd.

Of course, if you have question, please write to me in PM. When I have time, I will answer for your question.

When I saw Sass? I saw in your github. U should add other website to your portfolio/ your main site. Usually, employers want to see your desigin website. Less frequently viewing code. Sure, when you have interview u have to explain how is work, which u get architecture  to for example: resolve your problems etc. Then, they must checking its your code is legacy, clear and require language standards.

Kod nie jest 100% najlepszy, bo cos zle zrobilem, i sie ucze na blendach, ale teraz mam zamiar zrobic tak 3-5 nowych stron, pure HTML/CSS, Sass i na koniec dodac jQuery i lub JS. Pewnie sproboje z obydwoma. Z jQuery my lepiej, z JS ogolnie to nie zadbory jestem ale raz jak skoncze z CSS, itp.. to sie zato wezmne pozandzine.

It's great when your skills in programming, knowlegde, and expierence in jQuery framework is high ,but for you it would be better as tried use pure JS and knew more depper this programming language. Then, you can see what situations is better to use the  native code and which use a frameworks. 

Read, how compile(transpirate) is jQuery.

Zrobje szablon, lub theme, to HTML/CSS, Sass. Dodam JS tyle ile umiem. I Potem WP? Nawet jesli chce jako Front-end?

U should focus on JS. Wp is only addons. Even if, you know just how to build a site. U will know how is working, and a little easier for you it  will be move on to bigger CMS or created CMS by the company.

+9 głosów
odpowiedź 10 listopada 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Było po ang napisać, więcej bym zrozumiał :D

W Polsce bez papierka idzie dostać pracę bez problemu, wystarczą umiejętności.
komentarz 11 listopada 2016 przez Aurelian Spodarec Użytkownik (920 p.)
Sie zastanawialem czy nie lepiej po polsku, I tak tu karzdy angielski zna xd

To dobrze slyszec, bo karzdy gada co innego tutaj, vice versa. Sproboje w Wroclawiu zaplikowac.
+2 głosów
odpowiedź 10 listopada 2016 przez niezalogowany
Programista w garniturku. Od razu widać, ze bezrobotny :D
komentarz 10 listopada 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Programista w garniturku. Od razu widać, ze bezrobotny :D

I że nigdy nie szukał pracy jako programista :D

komentarz 10 listopada 2016 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)

3 znaki...

komentarz 10 listopada 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
+ okulary :D
komentarz 11 listopada 2016 przez Aurelian Spodarec Użytkownik (920 p.)
lol to zdj jest stare :D gravatar kiedy indziej zmienie to :D

Podobne pytania

+1 głos
5 odpowiedzi 4,578 wizyt
+6 głosów
1 odpowiedź 360 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 345 wizyt

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,481 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...