• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Bazy Danych, BIG DATE, Analiza danych, Analityk co dalej ?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,454 wizyt
pytanie zadane 24 kwietnia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez kocyk Nowicjusz (230 p.)
Witam wszystkich serdecznie.

Poproszę o pomoc i podpowiedź w sprawie dalszej nauki i rozwijania swoich umiejętności.

Kończę pomału studia informatyczne, i od dłuższego czasu interesuję się tematyką baz danych, analizy, big date itp. no i w tym kierunku chcę się rozwijać i pracować zawodowo. Posiadam dość dobre umiejętności pracy z Excelem, Access, MS SQL, na dniach zaczynam naukę VBA dla Excela i tak zastanawiam się, co dalej ? W jakim kierunku iść, jakiego języka programowania uczyć się ? Zdecydowanie przyszłość wiążę z tematyką danych, analiz, inżynierią Big Date.

Nie wiem czy dobrze myślę, ale bardziej interesuję mnie przeszukiwanie, wydobywanie informacji, analiza, zestawienia itp :) słyszałem ostatnio o NoSQL warto uczyć się ?

Z góry dziękuje wszystkim za odpowiedzi i odpowiednie nakierowanie mnie :)

Pozdrawiam!
komentarz 27 kwietnia 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)

Swoją drogą dlaczego się interesujesz wielką datą? wink

 

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 24 kwietnia 2016 przez Ehlert Ekspert (212,790 p.)

Jeśli interesuje Cię tematyka bazodanowa to delikatnie sugeruję odstawić Microsoftową herezję i przyswoić...

  • PostgreSQL
  • Oracle Database

W pracy raczej z tych technologii będziesz korzystać. Microsoft nie jest oczywiście źle widziany, ale czemu polegać na jednej firmie z dziełem typu Access, który tak bardzo odstaje od reszty software'u bazodanowego. 

Taki jest mój to rozumowania i to tylko czysty subiektywizm. smiley

komentarz 26 kwietnia 2016 przez kocyk Nowicjusz (230 p.)
Dzięki wielkie za odpowiedź! Polecisz jakieś książki, tuty do nauki ?
0 głosów
odpowiedź 26 kwietnia 2016 przez kocyk Nowicjusz (230 p.)
Mam jeszcze jedno pytanko. Po majówce zaczynam prace jako specjalista do spraw analiz. Możecie podpowiedzieć na jakie funkcje w Excelu, na co zwrócić uwagę w pracy na takim stanowisku? Jednym z moich obowiązków będzie: Sporządzanie raportów finansowych w zakresie rachunkowości zarządczej.

Z góry dziękuje za odpowiedzi i dalszą pomoc :)
komentarz 24 października 2018 przez MarcinZielony Użytkownik (710 p.)
Ja bym zwrócił uwagę na poznanie specyfiki rynku makro i mikro. Istotne jest też funkcjonowanie Twojej firmy w tych środowiskach. Jaka jest misja, wizja firmy? Jakie założenia krótko i długoterminowe?
komentarz 24 października 2018 przez MarcinZielony Użytkownik (710 p.)
Swoją droga ja mam do Ciebie pytanie: jakie sa wymagania na to stanowisko, które objąłes?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 2,608 wizyt
–1 głos
4 odpowiedzi 4,435 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 622 wizyt
pytanie zadane 16 lipca 2019 w Algorytmy przez lacina Nowicjusz (120 p.)

92,615 zapytań

141,465 odpowiedzi

319,782 komentarzy

61,997 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...