• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaką szkołę po gimnazjum

Object Storage Arubacloud
0 głosów
303 wizyt
pytanie zadane 22 kwietnia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Wodzu14 Obywatel (1,140 p.)

Jak każdy trzecioklasista stoję przed wyborem szkoły średniej zastanawiam się nad TECHNIKUM INFORMATYCZENE LUB TECHNIKUM MECHATRONICZNE. Ktoś jest na takim kierunku jakie plusy a jakie minusy

 

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 22 kwietnia 2016 przez Konrad Nabożny Stary wyjadacz (13,460 p.)
wybrane 22 kwietnia 2016 przez Wodzu14
 
Najlepsza
Jestem w technikum informatycznym - drugi rok, za niedługo trzeci. Nie wiem jak jest na mechatroniku, więc po prostu powiem ci jak widzę wszystko z mojej perspektywy i czego się już nauczyłem. Pierwszy rok to były takie podchody; przykładowo na systemach operacyjnych omawiacie windowsa, funkcje podstawowe jak i zaawansowane itp. Na Urządzeniach Techniki Komputerowej oraz Diagnostyce Urządzeń Komputerowych uczysz się w większości na temat hardware'u. Dalej druga klasa, wpada ci multum przedmiotów sieciowych tj. projektowanie sieci, urządzenia sieciowe, na pewno wiesz o czym mówię. Oprócz tego czekają cię trochę rozbudowane podstawy HTML, oraz CSS. Ogólnie wybory hostingów, CMS np. Wordpress, Joomla. Administrowanie taką stronką. Teoretycznie wszystko to podstawy, ale szkoła ma na celu zachęcenie cię do wyboru tego co cię na prawdę interesuje i rozwijaniu się głównie dla siebie i w swoim własnym zakresie. Pamiętaj wynoszą wiedzę ze szkoły np. na temat HTML'a i CSS'a nigdy nie będziesz programistą webowym, po prostu musisz dać coś od siebie i zainwestować "trochę" czasu. Przykładowo u mnie nie było jeszcze C++, dopiero podstawy poznam w klasie trzeciej, ale tak wyszło że napotkałem się na kurs Pana Mirosława w internecie. Zaciekawiło mnie to i zacząłem kupować książki, udzielać się w konkursach programistycznych mniejszych jak i większych.. To po prostu daje mi wolność. Co chcę, lub potrzebuję to sobie napiszę :) Słowem ogółu: Nie wiem co cię bardziej jara, mechatronika czy ogólna informatyka, ale gdybym miał ponowny wybór - pójść tu gdzie jestem, lub na cokolwiek innego, to poszedłbym tu gdzie jestem. Pozdrawiam, mam nadzieję że skleciłem coś motywującego :P
+1 głos
odpowiedź 22 kwietnia 2016 przez niezalogowany

ten temat był już na forum przewałkowany grubo, użyj wyszukiwarki

Podobne pytania

+1 głos
5 odpowiedzi 384 wizyt
pytanie zadane 5 maja 2016 w Offtop przez GaCeL Dyskutant (7,500 p.)
+1 głos
4 odpowiedzi 4,516 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 1,105 wizyt
pytanie zadane 25 stycznia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Muzykeq Użytkownik (710 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...