• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Grupowanie kodu, poprawa czytelności

Object Storage Arubacloud
0 głosów
596 wizyt
pytanie zadane 22 kwietnia 2015 w Offtop przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)
Witam, niedawno zacząłem czytać "Czysty Kod". Autor pisał, że funkcje powinny być małe, a każdy blok kodu np. w if, else, while powinien być jedną instrukcją (funkcją). Moim zdaniem w ten sposób program będzie minimalnie wolniejszy, ale bardziej przejrzysty. Aby uniknąć niepotrzebnego tworzenia funkcji można by było odpowiednie bloki kodu grupować i nazywać. Widziałem coś takiego w skryptach C# do Unity. Jak można coś takiego robić w C++?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 22 kwietnia 2015 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Jest coś takiego fajnego w Visualu jak pragma region mi bardzo ułatwia sprawę. Musisz jednak wiedzieć, że dużo programistów reaguje na pragmę jak na PHP'a laugh

komentarz 22 kwietnia 2015 przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)
Szkoda, że nie w Code::Blocks
komentarz 22 kwietnia 2015 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Z tego co widzę Code Blocks ma możliwość zwijania bloków np funkcji (obok numeracji wierszy). Poszukaj w necie może jest jakiś odpowiednik mojego rozwiązania. Swoją drogą pragma region nie jest tez jakąś magią i dziwi mnie ze jest dyrektywą preprocesora skoro nie wnosi nic do kompilacji. 

0 głosów
odpowiedź 23 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
A co z opcją zwijania wierszy ?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 381 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia 2016 w Offtop przez Shuhari Bywalec (2,060 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 193 wizyt
pytanie zadane 26 sierpnia 2019 w PHP przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
+3 głosów
1 odpowiedź 1,303 wizyt

92,580 zapytań

141,433 odpowiedzi

319,665 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...