• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Odmulenie androida

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,524 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2016 w Urządzenia mobilne przez niezalogowany
Macie jakiś sprawdzony sposób na odmulenie androida?
To jest nienormalne... Telefon LG L90 ma troszkę ponad rok, 4rdzeniowy procesor, 1GB ramu, a zachowuje się gorzej od kalkulatora.
Komputery stacjonarne 7 lat temu o takich podzespołach były niebywale cenne i było można robić naprawdę ciekawe rzeczy na nich, a tu małe gówno tnie się i tnie, a z dnia na dzień coraz bardziej.

Przywracanie fabryczne robiłem i praktycznie niezauważalne różnice u mnie.

Zaczyna mi brakować nerwów, a nie kupię teraz nowego telefonu. :/ Pomożecie?
komentarz 19 kwietnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

a zachowuje się gorzej od kalkulatora.
Komputery stacjonarne 7 lat temu o takich podzespołach były niebywale cenne i było można robić naprawdę ciekawe rzeczy na nich, a tu małe gówno tnie się i tnie, a z dnia na dzień coraz bardziej.

Popieram. 

9 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2016 przez Dorian Bajorek Dyskutant (7,920 p.)
Skoro robiłeś przywracanie systemu i nie pomogło to oddaj telefon do naprawy.Bo masz racje to nie jest normalne żeby się tak telefon zacinał pozdrawiam ;)
+1 głos
odpowiedź 16 kwietnia 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Nie porównuj telefonów do komputerów, podzespoły komputerowe zawsze będą lepsze, nawet jeśli mają taką samą specyfikację. A muli bo tak to już jest z tymi nakładkami producenta że zżerają pełno zasobów. Jeśli nie chcesz kupować nowego telefonu to polecam custom romy, najlepiej jakieś typu cyanogenmod, które są stabilne i nie mają za dużo bajerów. To naprawdę bardzo pomaga.
+1 głos
odpowiedź 19 kwietnia 2016 przez Adiha$h Początkujący (440 p.)
Witam Abym mógł ci pomóc musisz odpowiedzieć mi na kilka pytań: - Jaka Wersja Androida ? - Czy system jest brandowany jesli tak to jaki operator( posiada logo operatora podczas uruchamiania, aplikacje operatora itp.) - Jakie aplikację masz zainstalowane przez siebie - Czy w czasie użytkowania aktualizowałeś oprogramowanie
0 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2016 przez Shiro Stary wyjadacz (10,300 p.)
moją naturalną intuicją było użycie programów czyszczących, jednak skoro piszesz że ustawienia fabryczne nic nie dały to może wejdź w pliki i usuń wszystkie które mogą wydać Ci się zbędne. Często aplikację (również systemowe) przechowują pliki, które mają na celu przyśpieszyć ich ładowanie, ale po co przyśpieszać ładowanie aplikacji skoro ich nie używam? Proponuje robić to systemowym menadzerem pliku, nie powinien on zezwolić na usunięcie plików które mogły by coś zepsuć. Kolejną intuicją są aplikacje systemowe, nie mam tego telefonu dlatego też nie wiem ile ich jest i jakie są jednak jeśli jest ich dużo i chciałbyś je usunąć możesz posłużyć się do tego rootem (root to aplikacja instalowana inaczej niż inne umożliwia ona między innymi usuwanie plików i aplikacji, który domyślnie nie jesteśmy w stanie usunąć) należy pamiętać że zrootowany system nie podlega gwarancji, dlatego przed oddaniem go do gwarancji należy usunąć roota (można to zrobić w ustawieniach aplikacji superuser, która pojawi się po zrootowaniu systemu)

Jeśli te pomysły zawiodą to podpinam się pod pomysłem @Dorian Bajorek

Pozdrawiam
0 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2016 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Jedyne co zostało to oddanie telefonu do naprawy. Nie wiem czy to wina telefonu, czy systemu, ale znam przypadki, że ktoś ma telefon z androidem, wszystko pięknie, ładnie ale po pół roku zaczyna się ciąć. Po usłyszeniu wielu takich opinii kupiłem telefon z Windows Phonem :D
0 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2016 przez Janusz programowania Bywalec (2,710 p.)
Też miałem coś takiego na telefonie. Spróbuj wyłączyć niepotrzebne aplikacje systemowe. Zabierają one tylko pamięć i działają w tle, mimo że się z nich nie korzysta za często.
0 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2016 przez RegularLemon Stary wyjadacz (12,280 p.)
LG jest znany z bardzo słabych nakładek producenta na Androida i generalnie wsparcie starszych modeli jest u nich fatalne. Spróbuj zainstalować CCleaner, z doświadczenia wiem że jest widoczna poprawa.

Ogólnie, jeżeli nie kupuje się flagowca to dobrym pomysłem jest wybranie smartfona z czystym Androidem.
0 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2016 przez Artur Wraga Obywatel (1,870 p.)
To jest normalne, Moja żona miała Galaxy Trend, dostała na urodziny. Na początku wszystko śmigało ekstra. Po 2 latach gdzieś telefon przestał  W OGÓLE nadawać się do czegokolwiek nie mówiąc już od messengerze czy fb !... próbowaliśmy wszystkiego, reset do ustawień fabrycznych , całkowity restart urządzenia... itp ... nic nie pomagało. W końcu w tym roku kupiła sobie s6 i jest po problemie bo brakło już nerwów do niego. Ja mam z kolei 2 letniego s4... na początk uwszystko też śmigało a teraz po 2 latach już widzę, że wszystko zaczyna chodzić powoli... dużo wolniej i nie mówię tutaj o takich rzeczach jak np przeglądanie internetu czy jakieś aplikacje np FB , bo wiadome, że czas płynie i te wszystkie aplikacje jak i przeglądarki czy same strony internetowe cały czas się rozwijają i technologia webowa 2 lata temu a dzisiaj to już inna sprawa... strony są bardziej wymagające więc to jakoś można jeszcze wytłumaczyć... po prostu za mało mocy. Jednak nie mogę pojąć np dlaczego jak go kupiłem to aparat włączał siędosłownie sekundę... teraz muszę czekać kilka sekund zanim się uruchomi... jak klikałem nagrywaj film od razu się nagrywał , teraz klikam ikonkę kamerki i muszę czekać aż zacznie sięnagrywać... tak jakby producent specjalnie modyfikował soft w celu spowolnienia... no bo tak jak mówię aplikacje i internet są z roku na rok rozwijane i co za tym idzie bardziej wymagające ale żeby sam w sobie soft mulił przy wchodzeniu w wiadomości gdzie jest może 20 smsów i trzeba czekać to chyba nie normalne prawda ? więc się nie przejmuj, nic nie zrobisz. Kup nowy telefon.
0 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
1. Mozesz oddac na serwis 2. Root i usunac np. Viber czy inne zbedne aplikacje 3. Masz 1GB a odlicz pliki systemowe ja mam q,5 a wolne cos ok 1. 3. Sprawdz dzialanie aplilacji w tle. Czy nie ma ich kilkunastu

Podobne pytania

+2 głosów
0 odpowiedzi 85 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 1,831 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 127 wizyt
pytanie zadane 11 listopada 2021 w Urządzenia mobilne przez livingr4t Nowicjusz (200 p.)

92,596 zapytań

141,445 odpowiedzi

319,717 komentarzy

61,980 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...