• Najnowsze pytania
 • Bez odpowiedzi
 • Zadaj pytanie
 • Kategorie
 • Tagi
 • Zdobyte punkty
 • Ekipa ninja
 • IRC
 • FAQ
 • Regulamin
 • Książki warte uwagi

Skąd wzięło się drugie konto facebook w ustawieniach androida?

0 głosów
248 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia w Urządzenia mobilne przez Jacek0325 Użytkownik (800 p.)
Witam.

Piszę nie o problemie, ale o ciekawostce znalezionej na moim smartfonie z pytaniem, czy może znacie jej przyczynę.

Miałem poprawnie działające aplikacje Facebook i Messenger, na obu byłem zalogowany na to samo konto. W ustawieniach androida - Użytkownicy i konta - na liście kont miałem jednak 2 konta Facebook - jedno o nazwie "Facebook", a druga nazwa to ciąg cyfr (dokładnie 15). Nie było tam konta "Messenger" (kiedyś było, zanim zainstalowałem Fb). Pomyślałem, że to "cyfrowane" konto wynika z jakiegoś błędu i usunąłem je w tychże ustawieniach. Potem sprawdziłem, że w obu tych aplikacjach dalej jestem zalogowany, więc najwyraźniej usunąłem konto nie mające żadnego znaczenia. Potem jednak dla sprawdzenia wylogowałem się w aplikacji Facebook - w efekcie na liście kont zmieniła się nazwa "Facebook" na 15-cyfrową (nie sprawdziłem, czy takie same cyfry jak wcześniej). Po ponownym zalogowaniu cyfry zostały, nic się nie zmieniło (drugiego konta "Facebook" już nie ma), wszystko zdaje się działać poprawnie.

Zastanawiając się nad przyczyną sytuacji, mi przychodzi do głowy, że aplikacja Fb chciała wcześniej automatycznie zmienić nazwę konta "Facebook" na ciąg cyfr (jakaś może zmiana nazewnictwa od Fb), jednak jakaś niedoskonałość systemu spowodowała, że nie usunęła się stara nazwa i stąd "podwójne" konto. Może się jednak mylę i dlatego pytam, jak to jest wg Was.

Dodatkowa informacja (może to jest jakoś powiązane), że jak w tych ustawieniach kliknę "Dodaj konto", to na liście przy ikonce Messengera jest pusty ciąg znaków, a powinien być napis "Messenger". Zresztą jak to kliknę to nie mogę dodać konta ("Obsługiwane jest tylko jedno konto na Messengerze").

Jakby co to model smartfona: Motorola Moto G5, wersja androida: 8.1.0.
komentarz 14 stycznia przez overcq Pasjonat (17,750 p.)
Czy po zainstalowaniu Facebooka przełączyłeś konto w Messengerze na to nowo utworzone w Facebooku?
komentarz 14 stycznia przez Jacek0325 Użytkownik (800 p.)

Przede wszystkim konto w Facebooku nie było nowo utworzone. Po zainstalowaniu Fb zalogowałem się w tej aplikacji na to samo konto, co miałem w Messengerze w sensie takim, że ten sam login i hasło. W Messengerze nie przełączałem konta (jak rozumiem, nie mogłem, nie miałem na co).

To było w ogóle tak, że na początku zarejestrowałem się na pececie w witrynie facebook.com. W ramach utworzonego konta mogłem korzystać też z usługi Messenger. Potem zainstalowałem apkę Messenger na smartfonie i zalogowałem się tam na to samo konto. Wtedy w ustawieniach androida pojawiło się konto Messenger (w sensie - powiązane z tą aplikacją). Po jakimś czasie zainstalowałem też apkę Facebook i w niej (jak już wspomniałem) zalogowałem się na to samo konto. Nie pamiętam, jak z początku ustawienia androida sobie z tym "poradziły" (nie do końca wiem, jak to działa), ale wszystko działało. Po jakimś czasie zajrzałem do ustawień i (jak już pisałem) były tam 2 konta Facebook, a tego Messenger już nie było.

Dalszą historię opisałem na początku. Natomiast dzisiaj patrzę do ustawień i:

 • jest tam dalej to "cyfrowane" konto Facebook
 • pojawiło się znowu konto "Messenger" (powiązane z apką o tej samej nazwie)
1
komentarz 15 stycznia przez overcq Pasjonat (17,750 p.)
Ja mam tylko 15-cyfrowe konto podpisane Facebook.

Problem może być z tym,  że można używać Messengera bez Facebooka i przypuszczalnie takie konto zostało utworzone dla Messengera, mimo że było to konto Facebooka, a później została zainstalowana apka Facebook.
komentarz 15 stycznia przez Jacek0325 Użytkownik (800 p.)
O tym nie pomyślałem, a to rzeczywiście wydaje się prawdopodobne. Nie do końca to jednak wyjaśnia, dlaczego później konto Messenger w ustawieniach zamieniło się w drugie Facebook. Z tego co pamiętam, między zainstalowaniem Messengera a Fb robiłem update androida (wcześniej była zdaje się wersja 7) i może to miało wpływ. Obstawiałbym, że ostatnio system starał się przywrócić porządek (po jednym koncie dla każdej apki) i udało mu się to po tym, jak się wylogowałem z Facebooka (wcześniej tego nie robiłem).

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 3,226 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2018 w Urządzenia mobilne przez MR.X Użytkownik (870 p.)
+5 głosów
5 odpowiedzi 1,804 wizyt
pytanie zadane 8 kwietnia 2015 w Offtop przez r00t Mądrala (6,960 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 71 wizyt
pytanie zadane 19 marca w Sieci komputerowe, internet przez bizkos Nowicjusz (120 p.)

88,687 zapytań

137,299 odpowiedzi

306,685 komentarzy

58,877 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Sklep oferujący ćwiczenia JavaScript, PHP, rozmowy rekrutacyjne dla programistów i inne materiały

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...