• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Czy można napisać system logowania na stronę w JavaScript?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
3,543 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2016 w JavaScript przez Sosna Nowicjusz (170 p.)
zamknięte 27 stycznia 2021 przez ScriptyChris
Witam.

Obecnie uczę się pisania stron internetowych. Mam przerobione 2 kursy na stronie codecademy.com, ale jeszcze mimo to przerabiam 2 kursy HTML i CSS na kanale Pana Mirosława. Teraz planuje się zabrać za PHP lub JavaScript. Mam pytanie dotyczące tego czy w JavaScript można napisać system logowania na stronę taki jak w PHP?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :)
komentarz zamknięcia: Stary temat, który został wyczerpany
komentarz 27 stycznia 2021 przez CubeStorm Pasjonat (15,020 p.)
Pisałeś niżej, że zrobisz to w czystym php, więc podsyłam fajny film ;)

https://www.youtube.com/watch?v=gCo6JqGMi30

3 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2016 przez Comandeer Guru (601,590 p.)
wybrane 27 stycznia 2021 przez ScriptyChris
 
Najlepsza

Owszem, można (w node.js), ale IMO łatwiejszy do nauki jest PHP – nie ma tej całej asynchronicznej otoczki itd.

Co więcej: osobiście uważam, że node.js do normalnych serwisów nadaje się ciut mniej niż PHP ;) node.js to – jak już to wielokrotnie tutaj mówiłem – IMO middleend albo backend dla usług opartych na socketach.

0 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2016 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
node.js
–2 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2016 przez PawełN Mądrala (5,340 p.)
edycja 16 kwietnia 2016 przez PawełN

W samym JS się nie da, chyba że byś całą bazę loginów i haseł wysyłał do klienta, nauczył się node.js.

Za to jak najbardziej da się to zrobić w standardowy sposób stosując JS z AJAXem i backendem w PHP (+MySQL).

 

komentarz 15 kwietnia 2016 przez Sosna Nowicjusz (170 p.)
NIe jestem jeszcze doświadczony jesli chodzi o programowanie więc totalnie nie wiem o co chodzi z AJAX-em i nie wiem co to jest.Jednak narazie chyba wezmę się za PHP żebym mógł na stronę włożyć system logowania, ponieważ coś z HTML i CSS już potrafię. Później oczywiście JS do tworzenia "rozkładanego menu". Dziekuję za odpowiedź :)
1
komentarz 15 kwietnia 2016 przez Tomatosoup Pasjonat (18,530 p.)

W samym JS się nie da

Kolega sobie sprawdzi co to node.js

komentarz 15 kwietnia 2016 przez PawełN Mądrala (5,340 p.)
edycja 15 kwietnia 2016 przez PawełN
Nie korzystałem nigdy z node.js, sądziłem, że to taki framework js jakich wiele. Z chęcią dowiem się jakie ma możliwości. Dzięki za inspirację, biorę się do lektury. :)

Edit: No cóż, początkującemu bym tego nie polecił... polskie hostingi node.js można policzyć na palcach jednej ręki, no chyba, że stać Cię na VPSa.
komentarz 16 kwietnia 2016 przez Magicone Nałogowiec (45,100 p.)
Nie przeginaj, VPS to nie taki duży koszt, biorąc pod uwagę, że nie trzeba jakichś byczych parametrów.
1
komentarz 16 kwietnia 2016 przez Tomatosoup Pasjonat (18,530 p.)
edycja 16 kwietnia 2016 przez Tomatosoup
https://www.arubacloud.pl/

4 zł miesięcznie to koszt na który może kogoś nie stać ?
komentarz 16 kwietnia 2016 przez PawełN Mądrala (5,340 p.)
Abstrahując od hostingu, na prawdę uważacie node.js za dobry wybór pierwszego frameworka gdy się ledwo z JS nadąża? Przecież to kombajn do tworzenia wysokowydajnych aplikacji, nawet istota działania serwera http jest tam wywrócona do góry nogami.

Jeśli się mylę to proszę, wyprowadźcie z błędu. Nie siedzę w tym i nie zamierzam się wymądrzać.
1
komentarz 17 kwietnia 2016 przez Magicone Nałogowiec (45,100 p.)
Z tym, że node.js to nie framework, a platforma. Jak dla mnie nazwanie go kombajnem to lekkie przegięcie, a jako plecki webdevu zyskuje popularność, przez swoją asynchroniczność, która swoją drogą fajnie pozwala skalować apkę. Requesty HTTP obsługiwane są przez wywołania zwrotne, czyli jak na JS całkiem normalnie. Jak już ogarniesz sam język, to później zostaje tylko kwestia dokumentacji. Niemniej, ruszać jakieś proste strony przez node.js jest IMO trochę zgubne, pilnowanie tej całej asynchroniczności może trochę przestraszyć początkujących w tym języku. :P
komentarz 27 stycznia 2021 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)

@PawełN,

dokładnie tak jak mówi Magicone, Node to coś co wykonuje JS'a, tak samo jak aplikacja python, co platforma wykonująca kod język Python, albo przeglądarka która również wykonuje JS'a

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 404 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2017 w PHP przez Kacper Duda Obywatel (1,970 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 676 wizyt
pytanie zadane 7 lutego 2018 w SQL, bazy danych przez Hardwell Dyskutant (8,980 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 220 wizyt

92,583 zapytań

141,434 odpowiedzi

319,669 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...