• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[WordPress]Tło

Object Storage Arubacloud
0 głosów
681 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2016 w HTML i CSS przez Stami Gaduła (3,790 p.)
Witam, jak w WordPress'ie ustawić tło n całą stronę?

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 10 kwietnia 2016 przez Robert Saternus Stary wyjadacz (12,180 p.)
wybrane 10 kwietnia 2016 przez Stami
 
Najlepsza
Korzystasz z Wordpress.org czy Wordpress.com ?
komentarz 10 kwietnia 2016 przez Stami Gaduła (3,790 p.)
Wordpress.org - wersja 4.4.2
komentarz 10 kwietnia 2016 przez Robert Saternus Stary wyjadacz (12,180 p.)
Więc tak.

Z panelu po lewej stronie wybierasz: wygląd -> edytor

Otworzy Ci się okno, gdzie możesz edytować niektóre pliki Twojego szablonu, który obecnie używasz.  Cię będzie interesowały oczywiście pliki css (nagłówek style).

Każdy szablon posiada plik style.css. Jeżeli Twój szablon posiada inny plik css, np. custom.css to tam wpisz odpowiedni kod CSS (dla tagu body jeżeli chcesz ustawić tło dla całej witryny).

Kilka słów wyjaśnienia. Aby zmiany były trwałe (a nie znikneły po aktualizacji szablonu) to należy korzystać z tzw. child theme (https://codex.wordpress.org/Child_Themes)

Pliki z szablonem możesz również modyfikować przez klienta ftp (jeżeli strona jest na serwerze) lub w folderze z instalacją wordpressa (gdy korzystasz z localhosta). Wtedy pliki z szablonem znajdują się w : wp-content/themes/nazwa_twojego_szablonu

Jak coś jest niejasnego to pytaj.
komentarz 10 kwietnia 2016 przez Stami Gaduła (3,790 p.)

Dzięki, przetestowałem kilka znaczników body, ale w końcu poskutkowało. Jeszcze raz wielkie dzięki! laugh

komentarz 10 kwietnia 2016 przez Robert Saternus Stary wyjadacz (12,180 p.)
Fajnie, że problem rozwiązany. Jeżeli tego jeszcze nie robisz to bardzo polecam korzystanie z child theme (o których wspominałem wcześniej) jeżeli modyfikujesz jakiś gotowy szablon.
0 głosów
odpowiedź 10 kwietnia 2016 przez Ukis Gaduła (4,580 p.)
Nie masz w personalizacji czegoś takiego jak Obrazek Tła?
komentarz 10 kwietnia 2016 przez Stami Gaduła (3,790 p.)
Na całą stronę jeden obrazek, nie powtarzany tylko rozciągnięty do wymiarów monitora.
0 głosów
odpowiedź 10 kwietnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
W stylach CSS strony...
komentarz 10 kwietnia 2016 przez Stami Gaduła (3,790 p.)
Naszukałem się w tych arkuszach (przez zbadaj element itp.) Ale nie mogę nic znaleźć.
0 głosów
odpowiedź 10 kwietnia 2016 przez Stami Gaduła (3,790 p.)

Znalazłem ten artykuł: http://www.kurshtml.edu.pl/css/rozmiary,tlo.html Jednak nadal nie wiem gdzie dokładnie mam to wstawić w CSS

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 154 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 165 wizyt
pytanie zadane 14 lutego 2019 w HTML i CSS przez kordix Gaduła (3,870 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 8,854 wizyt
pytanie zadane 8 października 2017 w HTML i CSS przez faq1238 Nowicjusz (120 p.)

92,615 zapytań

141,465 odpowiedzi

319,779 komentarzy

61,997 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...