• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Fluidowe tło

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
162 wizyt
pytanie zadane 14 lutego 2019 w HTML i CSS przez kordix Gaduła (3,910 p.)
edycja 14 lutego 2019 przez kordix
Czy da się połączyć właściwość bootstrapowego img-fluid z divem, który ma być tłem i (jednocześnie rodzicem) dla elementów? Czyli żeby div zmniejszał się wraz z ekranem i miał określone tło. Owszem, można pod div wsadzić img-fluid i div się pod to dostosuje, jednak ten img nie może być tłem dla elementów, chyba że zrobimy position:absolute ale wtedy div nie będzie przyjmował odpowiedniego rozmiaru.

Żeby div mógł być tłem musi mieć określony rozmiar, img ma o tyle łatwiej że rozmiar pochodzi z samego pliku obrazka wtedy może on łatwo fluidować przez max-width:100% i height:auto. Dla diva z określonym tłem max-width i height:auto nic nie da, ma taki rozmiar jak elementy w środku

To rozkmina typu jajko czy kura ktoś z was nie miał podobnego problemu?

P.S jakimś rozwiązaniem jest calc + vw , zrobilibyście to samo?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 14 lutego 2019 przez pablop76 VIP (123,060 p.)

Nie wiem czy cię dobrze rozumiem, ale wydaję mi się że szukasz background-size

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 638 wizyt
pytanie zadane 7 marca 2016 w HTML i CSS przez Filip31411 Dyskutant (8,820 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 706 wizyt
pytanie zadane 7 grudnia 2016 w HTML i CSS przez Bzytek Użytkownik (810 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 164 wizyt
pytanie zadane 28 października 2016 w HTML i CSS przez Giovacho Użytkownik (960 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...