• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

ARM crosskompilacja

Object Storage Arubacloud
0 głosów
184 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)
Czy jest gdzies jakis przewodnik/ksiazka jak mam skompilowac jadro linuxa dla arm? Mam juz qemu zainstalowane, ale dalej z tym jadrem sobie nie moge poradzic :(

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 9 kwietnia 2016 przez niezalogowany
wybrane 10 kwietnia 2016 przez Macek Kolo
 
Najlepsza
komentarz 9 kwietnia 2016 przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)
miedzy innymi tym sie poslugiwalem i wlasnie gdzies cos robie chyba zle :( Mam Qemu, mam crosscompiler i mam buildroot. Pobralem kernel i chce skompilowac to mi wywala bledy, juz nawet sciagnalem .config z internetu bo myslalem, ze cos robie zle, ale daje make przy kernelu nie dziala
komentarz 9 kwietnia 2016 przez niezalogowany
Myślę, że log z kompilacji byłby niezwykle pomocny
komentarz 9 kwietnia 2016 przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)

Najnowsze bledy: 

Makefile:666: Cannot use CONFIG_CC_STACKPROTECTOR_STRONG: -fstack-protector-strong not supported by compiler
make: /usr/bin/arm-linux-gcc: Command not found
  CHK     include/config/kernel.release
  CHK     include/generated/uapi/linux/version.h
  CHK     include/generated/utsrelease.h
make[1]: 'include/generated/mach-types.h' is up to date.
  CC      kernel/bounds.s
/bin/sh: 1: /usr/bin/arm-linux-gcc: not found
Kbuild:44: recipe for target 'kernel/bounds.s' failed
make[1]: *** [kernel/bounds.s] Error 127
Makefile:993: recipe for target 'prepare0' failed
make: *** [prepare0] Error 2

 

komentarz 10 kwietnia 2016 przez niezalogowany

Nie posiadasz arm-linux-gcc (o tym mówi linia 2), na serio nie przeczytałeś logu błędu? frown

Nie masz odpowiedniego kompilatora, więc siłą rzeczy nie skompilujesz kernela

komentarz 10 kwietnia 2016 przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)
Jak nie mam jak pierwsze co zrobiłem to ściągnąłem gcc-arm-linux-gnueabi i nawet w makefile przy CC podmienilem na ten kompilator(szukałem plecakiem whereis o znalazlo) i to właśnie mi wywala przy kompilacji. Dlatego mówię że nie mogę sobie poradzić
komentarz 10 kwietnia 2016 przez niezalogowany
to ręcznie utwórz link w /usr/bin o nazwie "arm-linux-gcc" prowadzący do ścieżki tego kompilatora
komentarz 10 kwietnia 2016 przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)
ok, chodzio o to ze powinienem byl dac arm-linux-gnueabi-gcc a nie samo arm-linux, nie wiem tylko dlaczego kolesiowi z tutorialu ktory ogladalem zadzialalo
0 głosów
odpowiedź 10 kwietnia 2016 przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)

Teraz dostaje 

/bin/sh: 1: /usr/bin/arm-linux-ld: not found
scripts/Makefile.build:391: recipe for target 'init/mounts.o' failed
make[1]: *** [init/mounts.o] Error 127
Makefile:950: recipe for target 'init' failed
make: *** [init] Error 2

Mam najnowsza wersje, zrobilem update i upgrade, instalowalem przez komende sudo apt install gcc-arm-linux-gnueabihf

 

komentarz 10 kwietnia 2016 przez niezalogowany
Analogiczna sytuacja, teraz brakuje ci linkera: arm-linux-ld

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 311 wizyt
pytanie zadane 10 lipca 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Greeenone Pasjonat (16,100 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 290 wizyt
pytanie zadane 3 sierpnia 2019 w Systemy operacyjne, programy przez kubekszklany Gaduła (3,190 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 319 wizyt
pytanie zadane 5 lipca 2018 w Systemy operacyjne, programy przez majdanek Użytkownik (600 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...