• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

gvim i nasm konfiguracja

Object Storage Arubacloud
0 głosów
403 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2016 w Assembler przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
Cześć, jak zacząć programowanie w assemblerze z pomocą gvim i nasma?  Polecono mi gvima jako środowisko i nasma jako... właściwe co to nasm, i jak skonfigurować gvima żeby dało się programować? Jestem w tym temacie całkowicie nowy ale chciałbym się czegoś nauczyć. Dziękuję za odpowiedzi.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 9 kwietnia 2016 przez niezalogowany

GVIM to jedynie edytor w którym możesz pisać. NASM to asembler czyli:

Asembler (ang. assemble – składać) to program dokonujący tłumaczenia języka asemblera na język maszynowy, czyli tzw. asemblacji. Jest to odpowiednik kompilatora dla języków wyższych poziomów. Program tworzony w innych językach programowania niż asembler jest zwykle kompilowany do języka maszynowego (wyniku pracy asemblera), a następnie zamieniany na kod binarny przez program asemblera.

Jeśli zaczynasz z asmem to polecam: https://www.youtube.com/playlist?list=PL7CA8FE35B665D4DD

komentarz 9 kwietnia 2016 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
Robię tak jak on, ściągnąłem tego asmloadera, jak uruchomiłem to się pojawił i zniknął. A jak do nasma wpisałem asmloader o wyskakuje błąd
komentarz 9 kwietnia 2016 przez niezalogowany
Uruchamiaj z konsoli asmloader.
komentarz 9 kwietnia 2016 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
a jaka to komenda?
komentarz 9 kwietnia 2016 przez niezalogowany
Gdybyś oglądał uważnie filmik to byś nie zadawał żadnych pytań. Tam wszystko jest pokazane. Po drugie żadna komenda po prostu nazwa i tyle.
komentarz 9 kwietnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Ja polecam FASM Tomasza Grysztara. Moim zdaniem najlepszy, i ma bardzo dobrą dokumentację. FASM jest cały czas aktywnie rozwijany i posiada stosunkowo dużą i aktywną grupę użytkowników, którzy uczestniczą w jego rozwoju. Powstaje również jego port na architekturę ARM, a także jest wykorzystywany przy tworzeniu systemu operacyjnego MenuetOS, pisanego wyłącznie w asemblerze.

komentarz 9 kwietnia 2016 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
ale właśnie tak uruchomiłem i wywala błąd że nie rozpoznaje
komentarz 9 kwietnia 2016 przez niezalogowany
Bo pewnie nie masz go dostępnego z lini poleceń. Podaj pełną ścieżke

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 243 wizyt
pytanie zadane 27 sierpnia 2018 w Assembler przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 3,598 wizyt
pytanie zadane 21 października 2017 w Assembler przez Bish0p Obywatel (1,940 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 608 wizyt
pytanie zadane 19 stycznia 2017 w Assembler przez niezalogowany

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...