• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nagły spadek pojemności baterii

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,080 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez shimizu Obywatel (1,650 p.)
edycja 9 kwietnia 2016 przez shimizu

Od jakiegoś czasu mam problem z baterią. Prawdopodobnie będę musiał kupić nową lecz zaciekawiły mnie statystyki który uzyskałem przez system.

Jak łatwo zauważyć bateria w ciągu 2 tygodni straciła 6 000mWh. Zwykle laptopa używam na kablu ale przynajmniej raz w tygodniu bateria była rozładowywana do 30% (to takie miniumum). Dodam też że bateria ładuję się tylko do 86% a jak zostawię tak na dłuższy czas to kontrolka od bateria zaczyna migać tak jakby bateria była rozładowana.

Laptopa kupiłem rok temu (gwarancji na baterie już nie ma - dziwny zbieg okoliczności).

Laptop R510JK-DM009-8 I7-4710HQ/8GB/750/DVD GTX850
Bateria: Asus Li-ion Battery Pack A41-X550A, Rating:+15V 2950mAH, 44WH

Co sądzicie o tym?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 9 kwietnia 2016 przez hubot Dyskutant (9,090 p.)
Ja też się muszę podpiąć do wątku. Mam też problem ze swoją baterią. Ładuje mi się bateria w ciągu kilku minut a rozładowuje niemal że po minucie. Na mojej baterii pisze DC 10,8 V 48 Wh Model NO PA3817U-1BRS Li-Ion. Kilka lat temu bateria wytrzymywała znacznie dłużej. Ta bateria ma już 5-6 lat.
komentarz 9 kwietnia 2016 przez shimizu Obywatel (1,650 p.)
5-6 lat... To normalne że już nie działa jak należy.
komentarz 9 kwietnia 2016 przez hubot Dyskutant (9,090 p.)
A czy da radę chociaż zasilić z tej baterii Arduino i Raspberry Pi używając stabilizatora napięcia?
komentarz 11 kwietnia 2016 przez abrakadaber Nowicjusz (140 p.)
Zasilić da radę ale jak masz zamiar go ładować? Inna sprawa, że przy takim zużyciu ogniw sprzęt może podziała 30 minut a może nie.
0 głosów
odpowiedź 9 kwietnia 2016 przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)
Z baterią w laptopie jest tak samo jak w telefonie. Jeśli podłączysz ładowanie do baterii, a ta do końca się nie rozładuje to (gdy np zostało w niej 20% ) pozostałe procenty zostaną "odłożone" i nie będzie można z nich korzystać.

Sam mam laptopa, który na baterii wytrzymuje 15 min, ale mój problem wynika ze starości i zużycia sprzętu.
komentarz 10 kwietnia 2016 przez shimizu Obywatel (1,650 p.)
Gdzie mogę o tym poczytać?
komentarz 10 kwietnia 2016 przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)
Tu jest ciekawy artykuł:

http://www.pcworld.pl/artykuly/275940/10.przykazan.szczesliwej.baterii.html

Ostatnio też oglądałem program Galileo o baterii i na discovery science też był program o tym jak baterie powstają (do laptopa również) i jak należy się z nimi obchodzić :D
komentarz 10 kwietnia 2016 przez gnx Dyskutant (7,720 p.)
Ten artykuł jest z 1999r :)
komentarz 10 kwietnia 2016 przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)
ale jest ciągle aktualny :)
komentarz 11 kwietnia 2016 przez abrakadaber Nowicjusz (140 p.)
Było to prawdą przy akumulatorach Ni-Cd czy też Ni-MH ale nie jest przy Li-Ion, które posiada większość nowych laptopów (komórek/tabletów). Co więcej akumulatory Li-Ion nie lubią być rozładowywane do zera.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 210 wizyt
pytanie zadane 23 marca 2017 w Systemy operacyjne, programy przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 474 wizyt
pytanie zadane 5 października 2020 w Sprzęt komputerowy przez Mavannkas Bywalec (2,290 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 295 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...