• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Znieczulenie zęba

Object Storage Arubacloud
+3 głosów
579 wizyt
pytanie zadane 8 kwietnia 2016 w Offtop przez GaCeL Dyskutant (7,500 p.)
zamknięte 28 czerwca 2021 przez ScriptyChris

Cześć, mam aparat ortodontyczny żeby trójka wyszedła z dziąsła na prawidłowe miejsce, tylko jest problem mam dziure w tym zębie a on jeszcze nawet nie wyszedł cały z dziąsła, gdy przypadkowo nacisne tym zębem na jakiś pokarm np. pomidor lub ogórek(coś zimnego lub ciepłego) to ten ząb zaczyna niemiłosiernie boleć(wtedy gdy pokarm wejdzie w tą dziure) przez 5 minut.
I teraz pytanie, czy jeżeli dostanę znieczulenie to czy to znieczulenie całkowicie uśmierzy ból gdy będą go naprawiać? Nigdy nie miałem znieczulenia więc nie wiem jak to jest.

komentarz zamknięcia: Temat wyczerpany
komentarz 27 sierpnia 2021 przez Okukas Nowicjusz (100 p.)
W sumie to też zależy od rodzaju znieczulenia i indywidualnego 'progu bólu' bo mam znajomą, którą same podanie znieczulenia bardzo boli (ale nie masz się co martwić, jeśli nie jesteś przewrażliwiony). Osobiście ja po znieczuleniu nic nie czułem ale nie wiem czy to kwestia znieczulenia czy dobrego dentysty, robiłem u elektoralna i bardzo polecam jak masz blisko.

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 8 kwietnia 2016 przez TheFeniks Gaduła (4,690 p.)
wybrane 8 kwietnia 2016 przez GaCeL
 
Najlepsza
Podczas zabiegu poczujesz tylko wkłucie igły. Dentysta poczeka chwile aż "załapie" i zacznie swoją robote nic nie będziesz czuć zapewniam! Troche dziwne bo nic nie czujesz jak tam ci robi. Jak wyjdziesz z gabinetu to (przynajmniej w moim przypadku tak było i nie u dentysty tylko u chirurga :P) może ci się kręcic w głowie. A kiedy znieczulenie zejdzie może boleć.

Opisałem na podstawie własnych doświadzczeń.

Pozdrawiam no i powodzenia ! :)
komentarz 8 kwietnia 2016 przez Tnifey Pasjonat (24,190 p.)

Polecam pójść spać od razu po wizycie, gdy jeszcze znieczulenie trzyma :) Bo ból w niektórych wypadkach jest nie do zniesienia, a podczas snu się nic nie czuje yes

komentarz 8 kwietnia 2016 przez TheFeniks Gaduła (4,690 p.)
No tylko jest problem mi po zabiegu pare 5-10 minut i od razu agonia.

Zanim do domu dojdziesz/dojedziesz to zacznie boleć a potem to szybko nie zaśniesz...

Przynajmniej ja tak miałem :)
+1 głos
odpowiedź 8 kwietnia 2016 przez niezalogowany
U dentysty czujesz ukłucie i już czekasz aż zacznie działać i już potem nie czujesz jednej strony twarzy prawie ciekawe uczucie

 

 

I co to robi na forum o programowaniu :DD
komentarz 8 kwietnia 2016 przez TheFeniks Gaduła (4,690 p.)
Też o tym pomyślałem. :P

No cóż jesteśmy po to by sobie pomagać :)
0 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2016 przez Niespecjalny Gaduła (4,180 p.)
Tak, jedynie możesz czuć jakiś nacisk. Nie jest to może przyjemne ale nie boli.
2
komentarz 8 kwietnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Chyba ciastko z Biedronki poczeka na później...
0 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2016 przez mmr0429 Bywalec (2,010 p.)
Boleć nie będzie, ale nie jest to przyjemne uczucie i potem ten dyskomfort się czuje przez kilka godzin
0 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2016 przez kotfuterkowy Dyskutant (9,220 p.)
edycja 8 kwietnia 2016 przez kotfuterkowy
Nigdy nie korzystałem ze znieczulenia przy naprawie zęba, jedynie przy usuwaniu. Borowanie, czy też leczenie kanałowe da się znieść ;). Raz miałem usuwaną dolną ósemkę - oczywiście w znieczuleniu. Twarda sztuka, nie chciała wyjść, więc mi ją rozwiercano. Mimo tak długiego i skomplikowanego zabiegu nie czułem bólu w jego trakcie - dopiero potem. Po zabiegu jak zacznie boleć, można wziąć tabletkę przeciwbólową, lub zrobić zimny okład jak jest opuchlizna - w sumie dentysta powinien w gabinecie poinstruować co i jak.

A na razie spróbuj gryźć drugą stroną. Ja jak miałem ubytki i jedzenie dostało się do środka próbowałem uśmierzyć ból zimną wodą - na chwilę pomagało, dopóki znów coś się tam dostało.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,168 wizyt
pytanie zadane 3 listopada 2021 w Offtop przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 201 wizyt
pytanie zadane 14 sierpnia 2018 w Offtop przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 280 wizyt
pytanie zadane 11 marca 2018 w Offtop przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)

92,634 zapytań

141,505 odpowiedzi

319,883 komentarzy

62,015 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...