• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy Virtual-Box to niezła alternatywa?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
551 wizyt
pytanie zadane 8 kwietnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez asfreestyle Obywatel (1,310 p.)
Cześć,
moje pytanie odnosi się do działania VirtualBoxa. Jeśli utworzymy obraz z np. Linuxem na VirtualBoxie i przydzielamy my pamięć ram to korzystając  innych programów na Windowsie pamieć która jest przydzielona do VirtualBoxa nie będzie wykorzystywana. Co dzieje się  tą zamknięcia po zamknięciu Virtualboxa? Windows z powrotem ją odzyskuje czy przypisana jest "permanentnie". Jeśli już zdecyduję się na instalacje systemu na virtualboxie, Ile pamięci przydzielić żeby i Linux chodzi be większych problemów i Windows się nie wieszał. Miał ktoś do czynienia wcześniej z rozwiązaniem tego typu? Co polecacie, może jednak linux obok Windowsa to lepsze rozwiązanie?

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2016 przez niezalogowany
Zwalnia pamięć po zamknięciu.
komentarz 9 kwietnia 2016 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
No jak by nie zwalniał to ja sb nie wyobrażam kilku obrazów zainstalowanych na raz :D
komentarz 9 kwietnia 2016 przez niezalogowany
Jak widać nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę ;)
+2 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2016 przez mati2210 Obywatel (1,110 p.)
o ile się nie mylę to vb działa chyba tak jak zwykły program więc jeśli go wyłączysz to Windows odda ci ram (nie jestem co do tego w 100% pewien) ram powinieneś podzielić według własnego uznania zależy do czego Ci jest ten linux potrzebny ja sb przydzielam 50/50 i dobrze śmiga win i Linux
0 głosów
odpowiedź 9 kwietnia 2016 przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)
Virtualbox po zamknięciu zwalnia pamięć RAM. VB ma zabezpieczenia względem RAM-u ponieważ jeśli masz np 8GB pamięci RAM to max na maszynę możesz dać 4GB (przynajmniej u mnie tak jest) .

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,040 wizyt
+5 głosów
3 odpowiedzi 536 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 226 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...