• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak wersja ubuntu na virtual box 32 czy 64 bitowa?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
225 wizyt
pytanie zadane 8 maja 2020 w Systemy operacyjne, programy przez tonn204 Mądrala (7,440 p.)
Cześć. Chcę zainstalować ubuntu na VB. Jak wersja będzie do tego lepsza 32 czy 64 -bitowa bo słyszałem różne opinie?

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 8 maja 2020 przez Majster6918 Gaduła (4,030 p.)
Zależy jaki masz sprzęt, jeżeli słaby to oczywiste że 32, jeżeli coś lepszego to 64

 

I zależy do czego chcesz używać
0 głosów
odpowiedź 8 maja 2020 przez Tpk Nałogowiec (40,100 p.)
Generalnie lepiej iść w x64 choć pod VM'ka nie ma to chyba aż takiego znaczenia - znaczy ma o tyle, że na x86 (inna nazwa często używana do określenia 32 bit architektury) Virtualbox'ie nie uruchomisz Ubuntu x64 - co innego w drugą stronę (poprawcie mnie jeżeli się mylę).

Jeżeli chodzi o wydajność pewnie zależy od przydzielonych zasobów, pod Windows'em na ten przykład mając do dyspozycji np. 4gb RAM w maszynie wirtualnej wybór x86 nie będzie zły ale powyżej już tylko x64.

W przypadku Ubuntu ta zasada może nie mieć kompletnie odwzorowania, ogólnie 64bit wersje w założeniu lepiej wykorzystują zasoby niż 32 bit'owe.
komentarz 8 maja 2020 przez tonn204 Mądrala (7,440 p.)
A jeżeli chodzi o wydajność ... mam w swoim PC 16 GB ramu i powiedzmy, że przydzielam maszynie 6gb to tutaj bardziej dana się wersja 32 cz 64 bit?
komentarz 8 maja 2020 przez Tpk Nałogowiec (40,100 p.)
Ja bym mimo wszystko szedł w x64.
komentarz 8 maja 2020 przez tonn204 Mądrala (7,440 p.)
Ok dzięki.
0 głosów
odpowiedź 8 maja 2020 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
Z tego co wiem, to Ubuntu od kilku wydań nie ma wersji 32-bitowej, więc nawet nie masz wyboru ;)

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 1,791 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 445 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,230 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...