• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jakie trzeba warunki spełnić by zostać moderatorem?

Object Storage Arubacloud
–6 głosów
851 wizyt
pytanie zadane 2 kwietnia 2016 w Sprawy forum przez hubot Dyskutant (9,090 p.)
Witam. Jakie warunki musiałbym spełnić żeby być moderatorem? Ile muszę mieć Slight Edge? W sumie jestem dość aktywny, mam 7 SE na chwilę obecną, mam status Gaduła, trochę pytań pozadawałem, trochę po komentowałem i trochę po odpowiadałem. Nie wiadomo jak dużo tych pytań, komentarzy i odpowiedzi co prawda nie jest, zresztą odsyłam ciekawskich do mojego profilu. Wiem, że na obecną chwilę pewnie nie mógłbym ponieważ nie mam zadowalającej mnie i pewnie Was też wiedzy z informatyki. Czasem potrafię pisać tak jak to ktoś powiedział, raz że kończę liceum, raz że kończę gimnazjum, raz że umiem C#, raz że stoję przed wyborem języka. Prawda jest taka że pasjonuję się C# oraz fizyką i jestem w 3 gimnazjum lecz czasem potrafię różne rzeczy pisać. Po prostu nie jestem przewidywalny. Pewnie mi teraz nie uwierzycie ze względu na chaos w mojej głowie. Czasem potrafię być z pozoru zupełnie innym człowiekiem, który interesuje się Javą a nie C# jak to zwykle bywa i mówi zupełnie co innego niż zwykle na temat swoich zainteresowań (np. tak jak kiedyś było że chcę zacząć Javę i stoję przed wyborem języka). Czasem mi to utrudnia życie bo przez takie coś nie mogę się skupić na tym, co jest moim celem, czyli fizyka (głównie poznać mechanikę kwantową oraz opanować mechanikę klasyczną by mieć podstawy) i C#. Z moimi umiejętnościami społecznymi i cechami psychicznymi na obecną chwilę na moderatora się po prostu nie nadaję. Ale czy kiedykolwiek miałbym taką szansę i nad czym musiałbym popracować by zostać?

4 odpowiedzi

+6 głosów
odpowiedź 2 kwietnia 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
wybrane 10 kwietnia 2016 przez hubot
 
Najlepsza

Ile muszę mieć Slight Edge? W sumie jestem dość aktywny, mam 7 SE na chwilę obecną, mam status Gaduła, trochę pytań pozadawałem, trochę po komentowałem i trochę po odpowiadałem.

Tu nie chodzi o żadne bezsensowne punty. Ani ilość pytań czy komentarzy. Nie chodzi o cyferki, statystyki itp. Nie ma żadnych kryteriów czy reguł wyboru do administracji...

Chodzi o rzeczywisty udział w forum. Czyli to ilu osobom pomagasz, co mówisz, jak się wypowiadasz. O wiedzę oczywiście z pewnością też - jeśli będziesz źle pisał to nic z takich porad. O kulturę osobistą, chęci pomocy. Takie rzeczy.

Nie wiem czy miałbyś szansę, nie wiem nad czym musiał byś popracować. Szansę z pewnością ma każdy, ja dokonam wyboru nowej administracji dzisiaj lub jutro - kierując się przede wszystkim sugestiami użytkowników forum ale też własnymi obserwacjami - jestem tu delikatnie mówiąc nie od dziś i jakieś zdanie o osobach choć trochę na forum aktywnych mam.

komentarz 2 kwietnia 2016 przez hubot Dyskutant (9,090 p.)
A jakie masz o mnie zdanie na chwilę obecną?
komentarz 2 kwietnia 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Zapewno o was obu podobne :P
1
komentarz 2 kwietnia 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Nie będę tu pisał jakie mam zdanie o każdej osobie. Przecież każdy z nas spędzając chociaż troszkę czasu na tym forum (czy na każdym innym) wyrabia sobie opinie o ludziach nawet ich osobiście nie znając - liczy się styl pisania, przekazywana wiedza, kultura i cały ogół...

I jak mówiłem to nie jest tylko moje zdanie, patrzę bardzo na to co sugerują inni użytkownicy, jak widzą daną osobę i co o niej sądzą. Na tej podstawię wybiorę nową administrację.
2
komentarz 2 kwietnia 2016 przez Frendom Pasjonat (18,900 p.)
Cos czuje ze zaraz zacznie sie wyscig szczurow po miejsce w ekipie...
1
komentarz 2 kwietnia 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
Frendom +1 ;)

xDDD
1
komentarz 2 kwietnia 2016 przez niezalogowany
@Frendom nie wydaje mi się, nie każdego ciągnie do bycia moderatorem, to są głównie nowe obowiązki, które zajmują trochę czasu, a podejrzewam że osoby odpowiednie na to stanowisko czasu nie mają za wiele (własne projekty, praca).
1
komentarz 2 kwietnia 2016 przez Frendom Pasjonat (18,900 p.)
@Szymon, ja zdaje sobie z tego sprawe, ty tez to wiesz, ale ludzie i tak pewnie beda o to pytac i nie beda to osoby odpowiednie na to stanowisko. Chodzi o poczucie takiej troche wladzy, ktora niekoniecznie ma odpowiedni wplyw na srodowisko (w tym wypadku na uzytkownikow forum)
1
komentarz 2 kwietnia 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Jest jeszcze funkcja Eksperta, która nie zobowiązuje tak jak rangi moderacyjne ;)
+1 głos
odpowiedź 2 kwietnia 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)

? W sumie jestem dość aktywny, mam 7 SE na chwilę obecną, mam status Gaduła, trochę pytań pozadawałem, trochę po komentowałem i trochę po odpowiadałem. Nie wiadomo jak dużo tych pytań, komentarzy i odpowiedzi co prawda nie jest, zresztą odsyłam ciekawskich do mojego profilu.

Bardzo przekonujące argumenty podałeś...

Żeby być moderatorem trzeba:

Być aktywnym na forum, byc zauważalnym, na nim

Przyczyniać się do rozwoju forum

Zasłużyc się dla forum... ITP. ITD. 

komentarz 2 kwietnia 2016 przez hubot Dyskutant (9,090 p.)
A w jaki sposób mogę się zasłużyć dla forum czy przyczynić do jego rozwoju?
komentarz 2 kwietnia 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
No pomyśl trochę... Co takiego zrobił Arkadiusz Waluk, że został nowym adminem? Co zrobił Comandeer że został modem?
1
komentarz 2 kwietnia 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Być pomocnym dla nowych, wspierać starych, wchodzić czasem na IRC, zgłaszać posty które odbiegają od standardu i netykiety.

Wiedzieć co się dzieje na tym forum.
komentarz 2 kwietnia 2016 przez hubot Dyskutant (9,090 p.)
A czy jestem zauważalny tu na forum? Czy jestem na tyle aktywny by spełnić to kryterium? Czy 7 SE oraz codzienne odwiedzanie forum nie wystarczy?

BTW Wchodzę codziennie na IRC o różnych godzinach.
1
komentarz 2 kwietnia 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
Event15 +10 ;)
1
komentarz 2 kwietnia 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
Tu nie chodzi o punkty SE, ani o ilość punktów, czy będziesz miał 10000000 czy 115pkt. ważne jest to, jak się przyczyniasz do rozwoju forum, co robisz aby polepszyć to forum.
komentarz 2 kwietnia 2016 przez hubot Dyskutant (9,090 p.)
To właściwie po co mi te punkty SE i te punkty, które świadczą o statusie czy jestem np. Gaduła czy Bywalec?
1
komentarz 2 kwietnia 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)

A czy jestem zauważalny tu na forum? Czy jestem na tyle aktywny by spełnić to kryterium? Czy 7 SE oraz codzienne odwiedzanie forum nie wystarczy?

Punkty SE nie są relatywnym wskażnikiem tutaj. Na razie sobie nie zarwacaj nimi głowy - mimo, iż pokazują kto często się udziela w tematach.

Każdy jest zauważalny, nie ma wyjątków. Ja np jak byłem moderatorem to zapamiętywałem sobie pewne nicki, nawet ich adresy IP.

Nie można też mierzyć tego "poziomem aktywności". Z prostego powodu. Mamy dwie osoby, które są mega aktywne. Jedna troluje, zachowuje się jak rozpieszczone dziecko i przynosi moderacji tylko pracy do wykonania. Inna osoba odpowiada rzeczowo na pytania, stara się naprowadzić na dobre ścieżki, nie podaje gotowych rozwiązań tylko daje w ręce przysłowiową wędkę - zmusza do samodzielnego poszukiwania rozwiązań czy analizy problemu.  

Myślę, że kwestie bycia lub nie bycia moderatorem zostaną na pewno po części określone w regulaminie, który powstanie niedługo. Są tez funkcje redaktora i honorowa funkcja eksperta w danej kategorii. 

1
komentarz 2 kwietnia 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
Jakie dwie? Myślałem, że tylko Comandeer O.O
1
komentarz 2 kwietnia 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
To był tylko przykład.
+1 głos
odpowiedź 2 kwietnia 2016 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)

Witam. Jakie warunki musiałbym spełnić żeby być moderatorem? Ile muszę mieć Slight Edge? W sumie jestem dość aktywny, mam 7 SE na chwilę obecną, mam status Gaduła, trochę pytań pozadawałem, trochę po komentowałem i trochę po odpowiadałem.  

Z moimi umiejętnościami społecznymi i cechami psychicznymi na obecną chwilę na moderatora się po prostu nie nadaję. Ale czy kiedykolwiek miałbym taką szansę i nad czym musiałbym popracować by zostać?

Czasem potrafię pisać tak jak to ktoś powiedział, raz że kończę liceum, raz że kończę gimnazjum, raz że umiem C#, raz że stoję przed wyborem języka. Prawda jest taka że pasjonuję się C# oraz fizyką i jestem w 3 gimnazjum lecz czasem potrafię różne rzeczy pisać. Po prostu nie jestem przewidywalny. Pewnie mi teraz nie uwierzycie ze względu na chaos w mojej głowie. Czasem potrafię być z pozoru zupełnie innym człowiekiem, który interesuje się Javą a nie C# jak to zwykle bywa i mówi zupełnie co innego niż zwykle na temat swoich zainteresowań (np. tak jak kiedyś było że chcę zacząć Javę i stoję przed wyborem języka). 

Moim zdaniem, nie nadajesz się do tej fuchy. Raz byłbyś użytkownikiem, a raz moderatorem, pomyśl nad tym. 

1
komentarz 2 kwietnia 2016 przez hubot Dyskutant (9,090 p.)
No rozumiem, ale szansa zawsze jest więc nie wykluczone jak zdobędę nieco więcej wiedzy że kiedyś będę.
1
komentarz 2 kwietnia 2016 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Życzę powodzenia. :)
+1 głos
odpowiedź 2 kwietnia 2016 przez Fenix Nałogowiec (26,750 p.)
Dopiero co 'opiekun' się zmienił, a już chcą do zarządzania. Myślę że admin powinien sam ustalić sobie tutaj team, w którym mu się będzie to w jak najprostszy oraz najbardziej efektywny sposób ogarniało tutaj. Od wczoraj na forum tutaj nie jest, mam nadzieję że poznał na tyle dobrze ludzi że wie z kim mu się będzie miło oraz dobrze 'pracowało'.
1
komentarz 2 kwietnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Zaczyna się już wyścig szczurów... To już ta pora... :D

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 2,529 wizyt
pytanie zadane 28 grudnia 2019 w Sprawy forum przez ReZerTer Początkujący (410 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 1,952 wizyt
pytanie zadane 9 marca 2017 w C i C++ przez Artur Hajmowicz Początkujący (340 p.)
+1 głos
4 odpowiedzi 843 wizyt
pytanie zadane 3 maja 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Bebes Początkujący (300 p.)

92,580 zapytań

141,433 odpowiedzi

319,665 komentarzy

61,965 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...