• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pomocy! Jak zostać informatykiem?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
841 wizyt
pytanie zadane 3 maja 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Bebes Początkujący (300 p.)
Witam serdecznie!

To mój pierwszy post na forum więc chcialbym przywitać się grzecznie i prosić o wyrozumialość ;)

Mam dość spory problem. A mianowicie:

Jestem w technikum na profilu Technik Urządzeń i Systemow energetyki odnawialnej...nazwa dziwna tak samo jak szkola jaką wybralem. Jestem w II klasie i juz za późno na przeniesienie.

Przejde do sedna sprawy.

Chcialbym zostać informatykiem, jak moge spełnić ten plan? Czy jest możliwość podejścia do egzaminu kwalifikacyjnego w innym technikum jeśli do niego nie uczęszczam? Jesli nie to gdzie mogę przystąpić do takiego egzaminu?

Druga sprawa to z jakich materialów się uczyć? Chodzi mi o teorie, jakieś polecane książki lub poradniki.Mając juz kilkuletnią styczność z internetem jestem wyznawcą "God bless the internet"- czyli uważam że, w internecie znajdę większość odpowiedzi na moje pytania i wykorzystuje ten cud wspólczesnego świata jak najbardziej się da.

Nie jestem kompletnie zielony w temacie komputerów, mam z tymi maszynami styczność od dziecka wiec potrafie rozwiązać proste problemy, lecz brakuje mi wiedzy teoretycznej.

 

Mam nadzieje że jasno się wyraziłem i prosze o wybaczenie wszystkich błędów stylistycznych ( pisanie o 1 w nocy nie jest moja mocną stroną ;) )

Pozdrawiam serdecznie cale środowisko i licze na odpowiedzi. :)

Bebes

4 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 3 maja 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)

Możesz być nawet teraz w klasie humanistycznej i zostać informatykiem/programistą. Trochę mnie już męczą pytania z czego się uczyć - ucz się z ksiązek i internetu. Ja wyznaję zasadę nauki z książki + kursy na YT.

Dodam od siebie - byłem na targach pracy na mojej uczelni i pytałem się pracownika Nokii czy jest możlwiość żebym został u nich programistą po studiach elektronicznych, a to co mi odpowiedział:

Powiem Panu szczerze, że w moim team'ie jest osoba po studiach chemicznych i drugi po dziennikarstwie. Nie liczy się to jakie studia Pan skończy, tylko czy ma Pan doświadczenie i potrafi programować.

Moim zdaniem bez sensu przenosić się w 2 klasie na inny profil czy inną szkołę. Studia/szkoła nakierują tylko Ciebie jak się uczyć, a tak naprawdę 90% tego jak programujesz i co rozumiesz wyniesiesz z własnej ciężkiej pracy.

0 głosów
odpowiedź 3 maja 2015 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
Mature możesz pisać z każdego przedmiotu wystarczy, że będziesz do niej jedynie odpowiednio przygotowany. Na uczelniach wyszych jest wiele kierunków które mogłby cię zainteresować. Skoro poszedłeś do takiego w technikum w jakim obecnie jesteś coś mówiło zapewne tobie na początku że to właśnie jest to czego szukasz. Jeśli sprawa wygląda inaczej to niestety ale trzeba obudzić się wcześniej. Cłopie możesz to nadrobić na studiach. Więcej jesteś w stanie nauczyć się sam w domu niżeli w szkole. Ucz się c++ ale z kursów video na youtobe np. kanał Miroslaw Zelent ma dobre kursy c++. Potem ucz się innych języków, ale pamiętaj nigdy wszystko na raz. Pomocne  są również podręczniki dostępne na stronie https://pl.wikibooks.org/wiki/Portal:Informatyka

PS: Temat postu już na samym początku odechciewa czytania twojego długiego komentarza i odpowiadania na twój problem.
0 głosów
odpowiedź 3 maja 2015 przez KatarzynaGie9 Bywalec (2,500 p.)

Dużo czytaj, oglądaj filmiki na youtube których jest od groma, kup jakieś książki dotyczące programowania ale i grafiki - im więcej będziesz potrafil tym lepiej dla Ciebie.

Ja sama dopiero wchodzę w ten świat ale z kompami nie od dzisiaj mam styczność i wiele już umiem i małymi kroczkami - teraz uczę się robić stronki co aż takie łatwe nie jest - najłatwiejsze chyba CSS i HTML. Na początku myślałam, że to jest trudne ale im człowiek bardziej drąży temat widzi, że nie wszystko jest takie czarne jak nam się wydaję.

 

Wystarczy wiara we własne możliwości i do boju :)

 

A studia.. No studia jak studia na pewno nauczysz się tam wszystkiego. Ale mój kuzyn poszedł na studia ale już na drugim roku odpuścił bo sam potrafił to wszystko ogarnąć i jakoś pracuje w tym zawodzie i żaden papierek mu do tego potrzebny nie był.
Wystarczy wiedza i talent. Ewentualnie możesz porobić jakieś kursy co podniesie Twoje umiejętności.

 

 

Ja osobiście korzystam ze stronek typu :

http://www.kurshtml.edu.pl/index.html

http://forum.blogowicz.info/

http://webmaster.helion.pl/starocie/jsintro/script.htm

I tak dalej.

Mówię Ci w internecie jest wszystko co tylko chcesz będziesz miał podane na tacy 

Tylko ucząc się nie kopiuj i nie wklejaj skryptów bo to niczego Cię nie nauczy :)

 

Ale osobiście odsyłam Cie również do filmów P. Zelenta :)

Oczywiście ja tutaj napisałam tylko o tworzeniu stronek no ale od czegoś trzeba zacząć przygodę z informatyką. A właściwie związek haha bo trzeba czasu aby móc nazwać siebie informatykiem 

 

0 głosów
odpowiedź 3 maja 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)
Zostać informatykiem, ale jakim? Co cię konkretnie interesuje, bo infa jest bardzo obszerna i dzieli się na wiele różnych specjalizacji, które również można jeszcze bardziej ukierunkować. Kręci cię sprzęt, chcesz może zostać serwisantem czy bardziej wolisz software i chcesz pójść w programowanie (no właśnie i teraz tutaj wybierz co), grafikę, obróbkę filmów, a może sieci komputerowe i powiedzmy konfiguracje i naprawa systemów operacyjnych byłoby odpowiednim zajęciem dla ciebie?

Podobne pytania

+3 głosów
1 odpowiedź 362 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 105 wizyt
pytanie zadane 15 maja 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez lewy Obywatel (1,260 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 2,019 wizyt
pytanie zadane 20 czerwca 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez ruppa Nowicjusz (150 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...