• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Windows 10 - jak to z nim będzie?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
302 wizyt
pytanie zadane 20 kwietnia 2015 w Systemy operacyjne, programy przez testerius Pasjonat (23,960 p.)
No hej, pytanie odnośnie Windowsa 10. Wiemy, że będzie dostępny za damor przez okres roku od premiery, jednak są tu pewne niedopowiedzenia. Mamy 2 sytuacje:

1. System będzie możliwy do pobrania za darmo przez rok i po zakończeniu darmowej promocji można będzie z niego nadal korzystać nie płacąc.

2. System będzie możliwy do pobrania za darmo przez rok i po zakończeniu darmowej promocji trzeba będzie go zakupić.

7 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 21 kwietnia 2015 przez damianmisztal Gaduła (4,730 p.)
Windows 10 może być za darmo, a to z jedengo bardzo komercyjnego względu, gdy ktoś ma firmę tak czy siak musi zakupić orginał, a Microsoft od lat największy dochód ma z pakietu Offiice. Na samym systemie operacyjnym wychodzą tak se, podejrzewam, że w 10 tak się zabezpieczą, że offica nie będzie można zcrakować albo będzie to naprawdę mega wyczyn. Tak czy siak jakiś plan mają, czas pokaże.
komentarz 2 maja 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Więc już wszyscy windozę odinstaluja :D
+2 głosów
odpowiedź 2 maja 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Może będzie darmowy, może płatny, wygląda na ładny i przejrzysty, ale teraz dwie sprawy: zabezpieczenia - miliony wirusów i tysiące ataków wymierzonych na jego użytkowników, natomiast na linuxa jest wirusów z 1000 i nie sądzę, żeby było dużo ataków :D Ciekawe czy jakieś lepsze zabezpieczenia dadzą dziadygi jedne ^^

Do tego jeszcze druga kwestia: Pamięciożerność - Okej, jak ktoś ma super nowoczesny komputer to nawet tego nie zauważy. Ale prawda jest taka, że jak ja się z 7 przesiadałem na linuxa to normalnie jakiś szybkościowy szok nastąpił. A win 10? Nie sądzę, żeby przy nadmiernej ilości efektów graficznych nie ciągnął minimum 4GB Ramu i wymagał mocnego procesora. Więc ja się w to nie mieszam, zobaczymy jak im wyjdzie :) Narka :D
0 głosów
odpowiedź 20 kwietnia 2015 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Podobno zmodyfikowali UAC. Nie będzie uciążliwych pytań co program.
komentarz 2 maja 2015 przez niezalogowany
Już od Windows 7 można to wyłączyć całkowicie i nie ma żadnych pytań.
0 głosów
odpowiedź 20 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Pierwsza opcja to ta najbardziej prawdopodobna, z tego co słyszałem.
0 głosów
odpowiedź 20 kwietnia 2015 przez Aress Mądrala (6,410 p.)
ja znowu gdziese czytalem kiedys ze za darmo bedzie tylko dla osob ktore maja juz kupionego windowsa 8.1.

Co ciekawe kiedys cos mowili o abonamencie na windowsa :)

Ciekawy jestem jak to bedzie wygladalo.

Musza cos zmienic bo przeraza ich ilosc osob ktore maja pirata
0 głosów
odpowiedź 20 kwietnia 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Ja słyszałem, że chyba na stałe jest darmowa aktualizacja od Windowsa 7 w górę.
0 głosów
odpowiedź 22 kwietnia 2015 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
Pozwoliłem sobie zainstalować Windows 10 wersje testową. I to to mi najbardziej przeszkadza to ogromne menu na pół mojego ekranu z widniejącym napisem w wiadomościach "5 mężczyzn (zrobiło to i tamto)" Nie lubię dostawać takich nowinek a to jeszcze na pierwszej stronie menu. Wyłączyłem to usunąłem aplikacje ale menu na pół ekranu zostało ale są inne aplikacje i jest także inna grafika w menu które jest nie czytelne wszystko jest duże. Poleciłbym taki system na dotyk na tableta lub coś  tym stylu ale na komputer takiego w żadnym wypadku nie będę polecał. To nie jest 7 gdzie się że tak powiem postarali. Tutaj wszystko ma układ prostokątów i kwadratów. Szkoda że nie ma okienek takich jak w Windows 7. Takiego menu jak w Windows 7 gdzie system nie jest nastawiony jedynie na komercyjne korzystanie z aplikacji. Cały czas łączy ci się z internetem. Internet explorer 11 jest wbudowany w system a jak dobrze wiemy jest bogaty w luki zabezpieczeń.Nie polecam wam takiego systemu a jeszcze szczególnie dlatego że w tej chwili na nim siedzę. Oj pełno tych aplikacji windowsowych. Moim zdaniem traktują ten system tak jakby tylko aplikacje od Windowsa istniały. Nie wspominam już że aplikacje do końca nie działają i są błędy systemu ale mam tylko wersje testową nie do końca sprawną także na to uwagi nie zwracam. Kwadratowe ikonki 5x5 px Nie lubię jak wszystkie ikonki są takie duże. Nie polecam zostańcie przy 7 albo na linuksa się przestawcie który od nowych produktów Windowsa dużo bardziej mi pasuje i jeszcze można sobie wybrać dowolne środowisko graficzne...
komentarz 22 kwietnia 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)
No właśnie też pobiorę wersję testową i sobie sprawdze na virtualu jak to wszystko wygląda.

Podobne pytania

+5 głosów
9 odpowiedzi 499 wizyt
pytanie zadane 10 lipca 2015 w Systemy operacyjne, programy przez Mieszko I Stary wyjadacz (10,980 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 362 wizyt
pytanie zadane 27 czerwca 2015 w Offtop przez Kuroi Obywatel (1,390 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 629 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...