• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Mnożenie liczb binarnych metodą Booth’a i dzielenie metodą porównawczą i nierestytucyjną - prośba o pomoc w zrozumieniu

Object Storage Arubacloud
+1 głos
2,980 wizyt
pytanie zadane 29 marca 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez noniusz Nowicjusz (130 p.)
Witam serdecznie wszystkich pasjonatów,

Od jakiegoś czasu małymi kroczkami w wolnym czasie uczę się programowania, a ostatnimi czasy staram się kroczyć coraz pewniej. Robię to korzystając z różnych kursów znalezionych w internecie. Mam też ukończone dwa podstawowe kursy z programowania, ale brakuje mi jeszcze dużo wiedzy, a w szczególności praktyki.

Tyle na wstępie. Jakiś czas temu znalazłem kilka fajnych (z mojego punktu widzenia) zadań w internecie dodanych przez pracownika uczelni, które pozwalają mi utrwalić pewną wiedzę, przenieść ją na praktykę oraz poznać mniej więcej problemy poruszane na studiach programistycznych/informatycznych. Natknąłem się np. na tematy (nie studiowałem informatyki) takie jak ZM, ZU1, ZU2 które były mi totalnie obce. W zrozumieniu ich pomógł mi film na youtube Mirosława Zelenta który dużo mi rozjaśnił.

Edukując się dalej pojawiają się kolejne zagadnienia np. takie jak opisane przeze mnie w temacie. Czy są może gdzieś prosto i jasno omówione takie zagadnienia? To co znalazłem w googlach nie jest dla mnie zbyt czytelne i mam problemy ze zrozumieniem całej idei... Może ktoś ewentualnie polecić jakąś literaturę z której można się łatwo tych zagadnień, a także innych równie ważnych nauczyć? Planuję w przyszłości się przebranżowić, ale wiem że poza samą wiedzą i doświadczeniem programistycznym brakuje mi znajomości podstawowych zagadnień z informatyki. Czy mógłbym liczyć na jakąś pomoc, linki do jakichś samouczków, literaturę, cokolwiek co pozwoli mi chociaż w najmniejszym stopniu zdobyć wiedzę jaką mają absolwenci informatyki? Z góry dziękuję za pomoc.

pozdrawiam

Daniel

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 29 marca 2016 przez Mar Cin Dyskutant (8,900 p.)
Cześć,no to podstawowe pytanie z mojej strony czy interesuje Cię jakiś konkretny język programowania w którym chciałbyś pogłębiać swoją wiedzę ?
komentarz 29 marca 2016 przez noniusz Nowicjusz (130 p.)
Obecnie największą uwagę skupiam na Javie, trochę liznąłem JavaScriptu, ale zdecydowanie prowadzi Java.

Dodam jeszcze że ciekawości poszedłem na kilka rozmów kwalifikacyjnych na Juniora Programistę i to na czym poległem, lub nawet ostatnio dlaczego nie zostałem wybrany to brak podstawowej ogólnej wiedzy informatycznej: zagadnień, nazw, zwrotów itd. To co najbardziej mnie teraz interesuje to jakaś część wiedzy jaką wynoszą ludzie po studiach informatycznych.
komentarz 29 marca 2016 przez Mar Cin Dyskutant (8,900 p.)
Na jakim etapie w tej Javie jesteś? Programowanie obiektowe masz już w małym palcu?
komentarz 29 marca 2016 przez noniusz Nowicjusz (130 p.)
Zdecydowanie nie mam projektowania obiektowego w małym palcu. W jakiejś części, nie wiem czy większej czy mniejszej. Jak wspomniałem byłem na kursach, ale to była i jest wiedza teoretyczna, prawie bez praktyki i to zaczynając od podstaw. Teraz od jakiegoś czasu po kolei idąc zagadnieniami próbuję przenieść to co wiem na praktykę i mam z tego mega satysfakcję. Szukam zadań, rozwiązuję je i przy okazji chcę nauczyć się i zrozumieć podstawy informatyki które wydaje mi się że są bardzo potrzebne.
komentarz 29 marca 2016 przez noniusz Nowicjusz (130 p.)
Wielkie dzięki za polecone książki i kursy:-) Czy zagadnienia o których wspomniałem jak np. mnożenie liczb binarnych metodą Booth'a, ZM, ZU1, ZU2, lub inne których nie znam i nie wiem o ich istnieniu są poruszone w książkach i kursach o których piszesz? Albo inaczej, czy wiedza z tych zagadnień jest wymaga do sprawnej pracy w branży programistycznej?
komentarz 29 marca 2016 przez Mar Cin Dyskutant (8,900 p.)
Zaopatrz się w którąś książkę, zacznij przerabiać kurs a sam się przekonasz co jest Ci potrzebne,a co nie.Nigdy wiedzy za wiele tak na marginesie.

Pozdrawiam :)
komentarz 29 marca 2016 przez noniusz Nowicjusz (130 p.)
Ok, dzięki za rady i pomoc :-)

pozdrawiam

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,948 wizyt
pytanie zadane 23 listopada 2015 w C i C++ przez Mateep Użytkownik (850 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 8,772 wizyt
pytanie zadane 9 października 2017 w Egzaminy zawodowe przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 2,349 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...