• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Mój kalkulatorek, jeden problem i prośba o chłodne spojrzenie ;) [ankieta]

Object Storage Arubacloud
0 głosów
317 wizyt
pytanie zadane 19 marca 2016 w Nasze projekty przez Shiro Stary wyjadacz (10,300 p.)
edycja 19 marca 2016 przez Shiro
Cześć ;)

Napisałem prosty kalkulator w konsoli liczący różne parametry funkcji kwadratowej takie jak wierzchołek czy też miejsca zerowe. Mam pewien problem gdyż dla funkcji f(x)=x²-4 miejsca zerowe to 2 oraz -2 jednak program liczy jakoby miało to być 2 oraz 0. Link do kody poniżej.

Po za tym chętnie poczytam opinie oraz propozycję poprawy lub też nowych elementów. Gdy uporam się z tym problemem planuje dodać możliwość liczenia ciągów ;)

Link do kodu: http://wklej.to/AiooC
Link do programu: http://sendfile.es/pokaz/741222---2fy1.html
 

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam!
Możliwe odpowiedzi:
Program spoko. (2 głosów, 67%)
Nie pobieram / nie mam zdania. (1 głos, 33%)
Program słaby. (0 głosów)

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 19 marca 2016 przez niezalogowany
Mam uwagę do default, po co robisz tam if skoro default wykona się gdy żaden case nie będzie spełniony
komentarz 19 marca 2016 przez Shiro Stary wyjadacz (10,300 p.)
Zrobiłem to dlatego że po wykonaniu obliczen (case 1) wykonuje się linia system("pause") po wykonaniu klikniecia wykonuje się default chodź nie do końca rozumiem dlaczego ;/
komentarz 19 marca 2016 przez niezalogowany
brakuje Ci break
komentarz 19 marca 2016 przez Shiro Stary wyjadacz (10,300 p.)
racja dzięki zapomniałem o tym ;)
1
komentarz 19 marca 2016 przez niezalogowany
polecam się :)
+1 głos
odpowiedź 19 marca 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
Kalkulator, może być ;)
0 głosów
odpowiedź 19 marca 2016 przez MetGang Nałogowiec (34,360 p.)
1. Formatowanie, czyli entery, spacje, taby i inne. Polecam to poprawić, aby czytelność kodu była większa.

2. Walidacja, czyli sprawdzanie, czy użytkownik podał wszystko poprawnie - litery zamiast liczb lub a==0.

3. Oduczenie się zmiennych globalnych ;)

Tak poza tym to spoko programik. Pamiętam, że kiedyś robiłem też taki ;p Możesz jeszcze zaimplementować możliwość podania równania w postaci kanonicznej (a, p, q) lub iloczynowej (a, x1, x2).
komentarz 19 marca 2016 przez Shiro Stary wyjadacz (10,300 p.)

1) Zmieniłem link do automatycznego formatowania C::B, wydawało mi się że był czytelny ;)

2) Dzięki dodam walidację ;)

3) Fajny pomysł, mógł byś napisać mi w jaki sposób napisać w konsoli Δ, √ czy też ² ? 

komentarz 19 marca 2016 przez Shiro Stary wyjadacz (10,300 p.)
Wprowadziłem kilka zmian próbowałem wprowadzić walidacje dla współczynników (aby musiały być liczbami) jednak a,b,c to float i chyba dlatego podczas wprowadzania do nich liczby np 3 jest błąd.

Również zmieniłem zmienne globalne ;D
Linki zaaktualizowane.
komentarz 19 marca 2016 przez MetGang Nałogowiec (34,360 p.)
a!=0 nie a>0 ;) Ujemny współczynnik ma prawo istnieć, wtedy ramiona paraboli będą ku dole zwrócone.
komentarz 19 marca 2016 przez Shiro Stary wyjadacz (10,300 p.)
No oczywiście, miałem to na myśli jednak źle  napisałem xD zaraz zmienię ;) A co z tym błędnym liczeniem ?
komentarz 19 marca 2016 przez MetGang Nałogowiec (34,360 p.)
Co do znaków specjalnych w konsoli (nie zauważyłem wcześniej pytania) to musisz użyć jakiś zamienników, literek lub pokombinować z rozszerzonym ASCII (więcej znaków).

Błędne liczenie? Wpisanie 3 do float się psuje? Nie spotkałem się z takim czymś.
komentarz 19 marca 2016 przez Shiro Stary wyjadacz (10,300 p.)
Co do rozszerzonej tablicy ASCII to już zabieram się za lekturę.

Z kolei jeżeli chodzi o błąd z float zobacz proszę w wolnej chwili projek i źródło, oczywiście mają ten błąd z float. :)
http://wklej.to/py7Ak <== Źródło
http://sendfile.es/pokaz/741445---g4ak.html <== program
komentarz 19 marca 2016 przez Shiro Stary wyjadacz (10,300 p.)
Trochę już zaczynam tutaj śmiecić ;/ Na internecie nie znalazłem pełnej listy znaków ASCII dlatego postanowiłem napisać prosty program, który je wypisuje, jeśli ktoś potrzebuje oto link: http://sendfile.es/pokaz/741483---isxy.html

Jeśli ktoś zna numery pierwiastka oraz potęgi drugiego stopnia będę wdzięczny za informacje ;)
0 głosów
odpowiedź 19 marca 2016 przez Mateo Użytkownik (820 p.)
Kod wydaje się w porządku oprócz tego co kolega wyżej napisał. Usprawniłbym go o funkcje obliczania pierwiastków zespolonych (delta < 0) lub chociaż wypisał w takim przypadku na ekran "równanie nie posiada pierwiastków w dziedzinie liczb rzeczywistych")
komentarz 19 marca 2016 przez Shiro Stary wyjadacz (10,300 p.)
Hej, dzięki za odpowiedz

Co do liczenia pierwiastków zespolonych to tego nie jestem z stanie zrobić gdyż niestety nie potrafię. Co do ujemnej delty jest komentarz chodź popełniłem błąd gdyż masz racje ze ujemna delta /=/ nie ma rozwiązań :) <== do poprawy ;)

Podobne pytania

+4 głosów
1 odpowiedź 583 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 335 wizyt
+3 głosów
4 odpowiedzi 367 wizyt

92,631 zapytań

141,498 odpowiedzi

319,869 komentarzy

62,011 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...