• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Mój nowy projekt - porównywarka platform streamingowych. [przemyślenia+prośba o ocenę]

Object Storage Arubacloud
+4 głosów
567 wizyt
pytanie zadane 12 marca 2020 w Nasze projekty przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)

Cześć 

Zacznę od tego, że od jakiegoś czasu pracuję nad swoim nowym projektem - porównywarką cen filmów (w przyszłości też seriali) na różnych platformach streamingowych. Projekt realizuje sam od kilku miesięcy ucząc się na temat robotów sieciowych i rozwijając swoją technologię. 

Link do strony: Online Watch - porównywarka platform streamingowych

Przykładowy film: Online Watch - film Incepcja

Najważniejsze - technologia

 

Strona składa się z 3 mikroserwisów. 

  1. System do przeszukiwania platform streamingowych w poszukiwaniu filmów napisany w PHP. Jako framework użyłem Laravela, choć większość logiki oddzieliłem od frameworku, żeby w przyszłości móc ewentualnie zmienić go na coś innego. Kiedy uruchamiam przeszukiwanie stron tym sposobem uzyskuje około 200 000 przeszukanych postron dziennie. Problem polega na tym, że nie wszystkie strony da się przeszukać w ten sposób. 

  2. Bot napisany w Node.js. W miejscach gdzie nie radzi sobie PHP i CURL stosuję zautomatyzowaną przeglądarkę chrome.  Bot napisałem go w Puppeteerze. Zaletą  tego rozwiązania jest jego niezawodność, bo nie spotkałem strony która blokowałaby go w jakiś sposób. Problemem w tej technologii jest powolność przeszukiwania stron. Wynik 200 000 przeszukanych stron został uzyskany po tygodniu ciągłej pracy na moim komputerze, lub 2 tyg na serwerze VPS. Kolejnym problemem jaką potrzebuje headless chrome do pracy. Z tego powodu na serwerze VPS (Ubuntu Server + 512MB RAM) wynik był tak słaby.

  3. Strona do wyświetlania filmów. Strona znajduje się pod adresem https://online-watch.net/ . Jest to strona przeznaczona jedynie do wyświetlania danych z bazy. 

 

Aktualnie jestem zajęty dodawaniem nowych platform do indeksu i szukam sposobu na automatyzację działania serwisu.

Proszę o ocenę strony, jej funkcjonalności i poprawności angielskiej pisowni. Za każdą opinię będę bardzo wdzięczny. 

Mam też do was pytanie. Jak wypromować taką stronę?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi. :D

Else 

 

PS 

Jeżeli interesuje was techniczna strona projektu, to dajcie znać, a opiszę to szerzej na moim blogu: https://art-code.pl/

komentarz 13 marca 2020 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

framework użyłem Laravela, choć większość logiki oddzieliłem od frameworku

Jeśli oddzieliłeś Twoje domenowe modele od tych eloquentowych to kapelusze z głów. cool

1
komentarz 13 marca 2020 przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)
Eloqentowe modele używam do pobierania danych z bazy, przekazuje istotne dane do swojej logiki, a potem wszystko działa jak zamknięta puszka. W przypadku wyciągania, updatowania danych z bazy stosuje osobne klasy repozytoria w których też używam eloquuenta.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 13 marca 2020 przez VascoCabeza Użytkownik (700 p.)

Bardzo fajnie się to prezentuje. Ładna szata graficzna i wszystko jest zrobione zgodnie ze standardami. GTmetrix pokazuje wynik B i A więc jest bardzo dobrze. Jedyne do czego można się przyczepić to to, że masz trochę zepsutą strukturę nagłówków h2 i h3 na podstronach. Brakuje też minimalizacji kodu JS.
Tutaj masz pełny raport: https://seositecheckup.com/seo-audit/online-watch.net/en/movie/avatar (testowałem podstronę: https://online-watch.net/en/movie/avatar)
Ogółem strona jest bardzo fajna, oby tak dalej. :D

Podobne pytania

+4 głosów
0 odpowiedzi 185 wizyt
+5 głosów
8 odpowiedzi 1,448 wizyt
–1 głos
3 odpowiedzi 261 wizyt
pytanie zadane 13 maja 2017 w Nasze projekty przez Radekol Bywalec (2,880 p.)

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,622 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...