• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

C++ i aplikacje w przeglądarce

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,113 wizyt
pytanie zadane 19 kwietnia 2015 w C i C++ przez Pyro Gaduła (4,210 p.)
Witam czy jest możliwość napisania gry w  C++ a potem uruchomienia jej jako gry przeglądarkowej a jeśli tak to jak ?? Wiem że gra Margonem ma napisany silnik gry w C++

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2015 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Taka możliwość istnieje w Javie. Kompilujesz do pliku *.class, umieszczasz na ftp, potem w htmlu wstawiasz obiekt aplet. A co do c++ to może programy serwerowe. 

komentarz 19 kwietnia 2015 przez Pyro Gaduła (4,210 p.)
hmm... :( jesteś pewien że nie da się tego zrobić jakoś ?
komentarz 19 kwietnia 2015 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Do pisania tego typu oprogramowania wymagana jest bardzo dobra znajomość funkcjonowania internetu, model OSI. Ze strony programowania obiektówka i conajmniej dobra znajomość biblioteki WinSock. Później kwestia pisania i znalezienia dobrego hostingu. Musisz też wiedzieć jaki mają na nim system.
0 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)

Silnik gry Margonem napisany w C++ wykonuje się całkowicie na serwerze.

komentarz 19 kwietnia 2015 przez Pyro Gaduła (4,210 p.)
Wiem wiem czytałem tylko mnie interesuje jak to zrobić bo w C++ było by troche lepiej oczywiście wiem że mógł bym to w PHP napisać ale jednak to troche kłopotliwe
komentarz 19 kwietnia 2015 przez Pyro Gaduła (4,210 p.)
Mówiąc kłopotliwe mam namyśli że część gry mam napisanej już w  C++ i ogulnie znam go lepiej niż PHP zresztą sam powód dla którego zmieniono silnik w Margonem mówi za siebie
0 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2015 przez Mister123450 Dyskutant (8,700 p.)
Wnioskuję że masz małe doświadczenie - śmiało można powiedzieć taki dopiero miesięczny "programista". Z tak małym doświadczeniem nic nie zrobisz, ale możesz z C++ przepisać tą grę na PHP, nie ma większego problemu, to tylko fakt innej składni i trochę innego działania.
komentarz 19 kwietnia 2015 przez Pyro Gaduła (4,210 p.)
Troszke więcej niż miesięczny bo prawie pół roczny i wiem że da się to przepisać w PHP tylko tak jak mówie PHP znam o wiele wiele mniej jedynie to co z filmów pana Zelenta a i to nie bardzo
komentarz 19 kwietnia 2015 przez daan Pasjonat (17,640 p.)
pół roku i już chcesz pisać gry przeglądarkowe ;> ambitnie :D
komentarz 19 kwietnia 2015 przez Pyro Gaduła (4,210 p.)
Cóż zawsze lubiałem wysoką poprzeczke :D a pół roku intensywiejszej nauki bo programować ucze się od 4 lat ale to było takie o wcześniej
0 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2015 przez katolik6 Dyskutant (8,140 p.)
Nie ogarniam jeszcze internetu w builderze, ale tu masz instrukcje, jak niektóre rzeczy z nim zrobić, może się przyda: http://programowanie.cal.pl/cyfbar/siec.html Nie przeczytałem całego, bo trochę tego jest.
0 głosów
odpowiedź 20 sierpnia 2015 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 283 wizyt
pytanie zadane 16 maja 2016 w C i C++ przez zmiennoimienny Mądrala (5,540 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 425 wizyt
pytanie zadane 3 lipca 2020 w C i C++ przez Laurencjusz Kocik Użytkownik (540 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 140 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...