• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena strony, nauka

Object Storage Arubacloud
+4 głosów
361 wizyt
pytanie zadane 16 marca 2016 w Nasze projekty przez Dynamic Bywalec (2,910 p.)
Witam, nudziłem się, więc postanowiłem poszerzyć swoją wiedzę o css i htmlu. Przy pomocy bootstrapa napisałem taką stronę:

http://responsywna.cba.pl/

proszę o ocenę, strona nie jest pisana na żadne zamówienie, jest po to żeby się podszkolić! pozdrawiam :)

6 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 16 marca 2016 przez Comandeer Guru (601,590 p.)

Drażni mnie całkowity brak interakcji… Na cokolwiek bym nie najechał, to i tak się nic nie dzieje.

Co do formularza: znów popełniono ten sam błąd dostępności, co zawsze – zabrakło label.

+1 głos
odpowiedź 16 marca 2016 przez Pietrak Pasjonat (18,850 p.)

Strona wygląda na nieskończoną, więc nie ma jak ocenić bo w elementach, których na stronie nie ma jest najwięcej błędów.

  • Skrypty lepiej przed </body>
  • DIVIZM - brak semantyki przez brak znaczników html5
  • Nie do końca zgadzam się z zastosowaniem znaczików <h*>. 
  • Sekcja portfolio jest listą, więc zastosowałbym znaczniki listy, a nie divy
  • BRAK labela dla inputa.
  • Brak altów dla img
  • Strzałka w dół nie ma treści

 

0 głosów
odpowiedź 16 marca 2016 przez arces Pasjonat (17,700 p.)
Pierwsze co mi się rzuciło to brak menu. Wiem, że to tylko one-page, ale jednak przydałaby się nawigacja strony i "kotwice" do każdej z sekcji. Strona od razu byłaby użyteczniejsza. Responsywność strony kończy się na tabletach, przy komórkach pojawił mi się już pasek do przewijania w poziomie. Popraw to, bo na pewno nie można tego nazwać RWD wtedy. Ogólnie układ taki normalny, więc nawet nie oceniam, bo zerżnięty jak każdy inny one page. Dodałbym jakieś paddingi przy obrazkach dla mniejszych rozdzielczości, żeby tak nie przylegały.
komentarz 17 marca 2016 przez Dynamic Bywalec (2,910 p.)
http://iv.pl/images/79998241634906260748.png U mnie na telefonie wygląda tak w zasadzie nie wiem dlaczego, mam width na sztywno przypisane
komentarz 17 marca 2016 przez arces Pasjonat (17,700 p.)
Chodziło mi o obrazki z portfolio.
komentarz 17 marca 2016 przez Dynamic Bywalec (2,910 p.)
ale o RWD chodzi
komentarz 17 marca 2016 przez arces Pasjonat (17,700 p.)
Wiem, że o RWD. Jak napisałem o paddingach to miałem na myśli obrazki w portfolio, które przylegają do ram strony, a na screenie pokazałeś górę strony, więc nie bardzo rozumiem o co chodzi. Do tego się nie przyczepiłem, bo tutaj jest wszystko dobrze.
komentarz 18 marca 2016 przez Dynamic Bywalec (2,910 p.)
Obrazki specjalnie nie maja paddingu, chodzi o to ze ten napis mam na 600px ustawiony, dlatego pojawia się pasek do przewijania w poziomie
0 głosów
odpowiedź 29 marca 2016 przez hubot Dyskutant (9,090 p.)
0 głosów
odpowiedź 29 marca 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
Strona po angielsku, a placeholder wyslij wiadomosc po polsku...

Naprawiłeś tą strzałkę w dół.
0 głosów
odpowiedź 9 kwietnia 2016 przez Tom_Ja Dyskutant (7,970 p.)
Ze strony wizualnej - pierwsza klasa, nic nie zmieniać. No chyba, że interakcje. Czułem się, jakbym przeglądał jedno wielkie zdjęcie rozwieszone na całej stronie. Gość lubi, jak mu coś się stanie jak najedzie kursorem :)
komentarz 9 kwietnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
index.JPG - życie webmastera w krzywym zwierciadle ;D

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 343 wizyt
pytanie zadane 26 listopada 2017 w Nasze projekty przez marynovski Początkujący (250 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 342 wizyt
pytanie zadane 5 lipca 2017 w Nasze projekty przez Matiss Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 263 wizyt
pytanie zadane 30 maja 2017 w Nasze projekty przez Radekol Bywalec (2,880 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...