• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

,,Zhakowaliście" Kogoś? kiedyś

Object Storage Arubacloud
+3 głosów
1,993 wizyt
pytanie zadane 13 marca 2016 w Offtop przez niezalogowany
Nie mówię tu o łamaniu zabezpieczeć pentagonu czy coś ale czy wykorzystaliście swoją wiedzę aby wywinąć koledze jakiś żart np :D

 

Piszcie swoje historie poniżej

22 odpowiedzi

+8 głosów
odpowiedź 19 marca 2016 przez Shiro Stary wyjadacz (10,300 p.)
raz w szkolnej bibliotece wrzuciłem do autostartu "shutdown -s -t 300" do końca roku komputer był nieczynny ;D
komentarz 19 marca 2016 przez Surykat Stary wyjadacz (14,780 p.)
Looool aahahahahh :D
komentarz 30 kwietnia 2016 przez maciek061 Gaduła (4,490 p.)
Dzięki za inspirację
+3 głosów
odpowiedź 13 marca 2016 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Taaak, pamiętam to jak kolega poszedł w domu do toalety, ja mu zrobiłem print screena tapety i wrzuciłem wszystkie pliki do jednego folderu i nie mógł się połapać co się dzieje żart dzieciństwa <3 po 30 min mu powiedziałem co jest nie tak, a jak się dowiedział walną się w głowę i poszliśmy grać dalej ^_^
komentarz 13 marca 2016 przez niezalogowany
możesz schować pasek i pliki i dać na tapetę blue screena to się chłopak wystraszy
4
komentarz 13 marca 2016 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Trzeba było by w rejestrze grzebać, by mu wywalić ikonę śmietnika i mój komputer, a wiadomo nie siedzi się w toalecie 30 min(z pulpitu), jeszcze pamiętam jak w cs-a grałem z kolegami i zainstalowałem na serwerze plugin do wysuwania cd-roomów, rozmawiam z kolegami na skypie, a oni " WTF CO SIĘ DZIEJE, KOMPUTER MI WARIUJE, EJ CO JEST WEŹ " Wtedy to serio lałem ze śmiechu
komentarz 13 marca 2016 przez kotfuterkowy Dyskutant (9,220 p.)

Trzeba było by w rejestrze grzebać, by mu wywalić ikonę śmietnika i mój komputer,

O, widzę, że ktoś jeszcze używa Windows XP. A nawet w XP używałem rejestru tylko do schowania ikony kosza.Ikonę "Mój komputer" da się schować dużo prościej. Windows 7 i 10 to już żaden problem.

komentarz 13 marca 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Nie wiem jak ze śmietnikiem, ale nie trzeba grzebać w rejestrze aby w Windows XP usunąć Mój komputer http://www.tweaks.pl/ukrywanie-ikon-z-pulpitu/

komentarz 13 marca 2016 przez kotfuterkowy Dyskutant (9,220 p.)
Dokładnie. Ale jeżeli nie chcesz na pulpicie ikony kosza w XP to już tak.
komentarz 19 marca 2016 przez Surykat Stary wyjadacz (14,780 p.)
A nie wystarczyło wyłączyć procesu explorer.exe (czy jakoś tak)? :P
komentarz 19 marca 2016 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Jakbyś nie wiedział, gdy wyłączysz explorer.exe on uruchomi się ponownie :D Ja np często tak robię jak mi się coś psuje z kompem
komentarz 30 kwietnia 2016 przez maciek061 Gaduła (4,490 p.)
Na pulpicie prawy przycisk >> widok >> odznaczyć "pokaż ikony pulpitu". Chyba to było w WinXP?
+3 głosów
odpowiedź 13 marca 2016 przez Fenix Nałogowiec (26,750 p.)
Ja kiedyś wpisałem kod na pieniądze w simsach, liczy się? ;)
komentarz 13 marca 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)

Chyba nie xD laugh

+2 głosów
odpowiedź 13 marca 2016 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
Tak, i to nie raz. Ale to przestaje być zabawne dośc szybko
komentarz 13 marca 2016 przez Achym1811 Początkujący (390 p.)
W moim przypadku było tak samo jak u kolegi wyżej
+2 głosów
odpowiedź 17 marca 2016 przez Blacha Mądrala (5,960 p.)
edycja 17 marca 2016 przez Blacha
Kiedyś na zajęciach z systemu mieliśmy ekrany zdalne. Wykorzystując wiedzę z gimnazjum, serią (ok. 20 osobowa grypa) zamieniłem "Mój Komputer" na skrót który wyłączał komputer. Wówczas czułem się jak bóg, pan i władca skrótów windowsowskich.
komentarz 15 września 2016 przez Helmik Użytkownik (680 p.)
też mam grypę, ciągle leżę w łóżku
+2 głosów
odpowiedź 6 kwietnia 2016 przez olsześ Gaduła (3,080 p.)
Parę lat temu w gimnazjum złamałem hasło do szkolnego routera i rozdałem hasło wszystkim, żeby też mogli korzystać z internetu :)
+1 głos
odpowiedź 13 marca 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
Ja wyłączałem zdalnie komputer, każdemu kto był w mojej sieci ;)
+1 głos
odpowiedź 17 marca 2016 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)
Mój największy wyczyn hakerski to spingowanie czyjegoś komputera :P
+1 głos
odpowiedź 27 marca 2016 przez vanowikv13 Bywalec (2,740 p.)
zalogowałem się na ruter kolegi i zablokowałem jego MAC-a :)
+1 głos
odpowiedź 5 kwietnia 2016 przez Barus Stary wyjadacz (14,120 p.)
Pamiętam jak zainstalowałem na kompie starszego brata TeamViewer i dodałem do autostartu. Bawiłem się w pokoju obok jego systemem a on biedny odchodził od zmysłów, że to jakiś wirus :D Może to nie hackowanie, ale zabawy przy tym było :)

Pozdrawiam!
0 głosów
odpowiedź 13 marca 2016 przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
Pare dni temu pobrałem sobie cały server kolegi z jego vps'a za pomoca protokołu ftp

Jak mu o tym powiedziałem pewnie był w szoku ale nie mam pewności bo przez klawiature nie da się przekazać tych emocji :D

Nastepnego dnia kolega zrobił zabezpieczenie na ftp ale i mimo to, znowu się włamałem :3.
9
komentarz 13 marca 2016 przez niezalogowany

Nie ma czym się chwalić

Art. 267

§ 1. Kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do informacji dla niego nieprzeznaczonej, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do sieci telekomunikacyjnej lub przełamując albo omijając elektroniczne, magnetyczne, informatyczne lub inne szczególne jej zabezpieczenie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do całości lub części systemu informatycznego.

§ 3.Tej samej karze podlega, kto w celu uzyskania informacji, do której nie jest uprawniony, zakłada lub posługuje się urządzeniem podsłuchowym, wizualnym albo innym urządzeniem lub oprogramowaniem.

komentarz 13 marca 2016 przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
Moge dodać ze byłem 3 właścicielem tego vps'a co może udowodnić kolega z którym pracowałem. Niestety on nie posiada konta na tym forum wiec z komunikacja moze być problem. Ale jeżeli mi jeszcze nie wierzycie to moge podać na pw kontakt z nim na steam.

Choć za testowanie zabezpieczeń i za zakładanie się o to czy się włamie czy nie, nie powinno byc kary, mam racje?

Poza tym jak właściciel wie o tym ze się włamałem i nie zgłosił mnie do tej pory na policje to raczej nie ma mi nic za złe...
1
komentarz 13 marca 2016 przez niezalogowany

Ja cię nie oskarżam, a jedynie ostrzegam że jest na to paragraf. Z twojego opisu nie wynikało, że jesteś właścicielem, ani że miałeś na to zezwolenie stąd moja uwaga.

Choć za testowanie zabezpieczeń i za zakładanie się o to czy się włamie czy nie, nie powinno byc kary, mam racje?

Nie masz racji. Aby móc zrobić coś takiego musisz posiadać pisemne zezwolenie właściciela. Wszelkie umowy ustne odpadają. 

W dodatku ty nie tylko złamałeś zabezpieczenia, ale skopiowałeś informacje do których nie posiadasz uprawnień ("Pare dni temu pobrałem sobie cały server kolegi z jego vps'a "), a przy testowaniu zabezpieczeń raczej nie kopiuje się zawartości serwera klienta.

§ 5. Ściganie przestępstwa określonego w § 1-4 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

Poza tym jak właściciel wie o tym ze się włamałem i nie zgłosił mnie do tej pory na policje to raczej nie ma mi nic za złe...

Hacking to nie zabawa. Patrząc po wielu wypowiedziach w tym temacie mam wrażenie, że sporo młodych ludzi właśnie to traktuje jako zabawę, podczas gdy pod tym względem prawo jest bardzo surowe i tylko ściśle określone sytuacje sprawiają, że jest to "legalne".

komentarz 13 marca 2016 przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
Masz racje..

A co do pobrania całego servera to zrobiłem tylko na dowód że złamałem zabezpieczenie servera.
komentarz 13 marca 2016 przez niezalogowany
Słabe tłumaczenie, w takiej sytuacji lepiej było utworzyć jakiś plik z wiadomością.
2
komentarz 13 marca 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Bez przesady z tym paragrafem, groziłoby mu coś gdyby kolega coś z tym zrobił, zgłosił na policję czy coś, jakby np włamał się do sieci szkolnej i coś tam namieszał to wtedy mógłby się martwić, bo kumpel żart zrozumie, szkoła niekoniecznie.
1
komentarz 14 marca 2016 przez niezalogowany

@KubenQPL przecież podałem punkt który sprawia, że wszystko zależy od jego kolegi w tym przypadku, więc nie rozumiem skąd twój komentarz?

§ 5. Ściganie przestępstwa określonego w § 1-4 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

Ja jedynie chcę uświadomić innym osobom, że to co robią (o ile nie mają zezwolenia) to przestępstwo, nieraz się słyszy w TV (oczywiście oni jeszcze wyolbrzymią całą sprawę) o młodocianym "hackerze" który myślał, że w ramach nauki może zaatakować dowolny serwer (nie wiem skąd to głupie przekonanie) lub zrobił to dla zabawy.

Jedynym celem mojego komentarza w tym pytaniu jest uświadomienie innych jak tak naprawdę wygląda cała sytuacja.

3
komentarz 27 marca 2016 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
Szymon kogo to interesuje??
1
komentarz 27 marca 2016 przez niezalogowany
Sądząc po + do moich odpowiedzi to jednak trochę osób uznało to za wartościowe. Myślę, że wiedza na ten temat powinna interesować każdą bystrą osobę, która nie chce trafić do reportażu w roli "wielkiego hackera złapanego przez policję", takich przypadków już trochę było gdzie media nadmuchały całą sprawę.

Jeżeli twierdzisz że jesteś ponad to, to twoja sprawa. Ja jedyne co robię to naświetlam problem jakim jest myślenie (w gruncie rzeczy) młodych i niedoświadczonych osób, które myślą że w ramach nauki mogą robić co im się podoba (co nie jest prawdą).

Te sprawy (prawne) powinny interesować każdego kto zajmuje się hackingiem
komentarz 27 marca 2016 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
Myslałem że każdy kto sie zabiera za takei zabawy naczytał sie wczesniej (po drodze) czym to grozi ;)
0 głosów
odpowiedź 13 marca 2016 przez Lucrais Obywatel (1,270 p.)
Keyloggery u kumpli instalowałem, co skutkowało dostępem do kont wszystkich gier w jakie grali. Całe eq im potem magicznie znikało na dzień, dwa. Ale to lata temu już :p
komentarz 13 marca 2016 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Internety, wiesz to jest fajny temat przewodni by w gimnazjach i podstawówce zaczeli mówić hmmm... Wiecie co ciekawy temat podsuneliście mi, i można było by to wykorzystać
komentarz 13 marca 2016 przez Lucrais Obywatel (1,270 p.)
Nie wnikam tu w inne przypadki lub próby czerpania korzyści materialnych przez brak wiedzy użytkowników internetu. Przytoczony przeze mnie fragment prawa miał na celu jedynie wyklarowanie mojej osobistej sytuacji aby nie było tu wątpliwości czy złamałem prawo czy nie. Kolega jest o całym zajściu poinformowany i jest świadom tego co się stało. Nigdy nie używałem keyloggerów w celach niezgodnych z prawem, a już tymbardziej nie do czerpania jakichkolwiek korzyści.

Żeby nie było - nie jestem zwolennikiem łamania prawa, nie chcę również wdawać się w agresywne spory czy kłótnie :) Po prostu - zarzucono mi czyn karalny z cytowaniem prawa, więc bronię się, również używając do tego prawa :)
komentarz 13 marca 2016 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Nie no to zrozumiałe :D Ale no wiesz, ja już mówię ogólnie czasami zdarzy się tak że ktoś przez taką głupią sytuacje będzie miał problem... A teraz uświadomienie zagrożenia jakie stwarzamy sobie i innym w internecie jest na podobnym poziomie co uświadomienie seksualne według mnie, bo przez jedną i drugą sytuacje możesz płacić do końca życia
komentarz 13 marca 2016 przez Lucrais Obywatel (1,270 p.)
To racja, także dziękuję za reakcję :) I mam nadzieję że zostanę uznany za niewinnego zarzucanego mi czynu :D (czy jakoś tak to się w sądach mówi :p).
komentarz 13 marca 2016 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Jeszcze łzy w oczach, a po rozprawie wyśmiej powoda o to że wygrałeś kłamiąc jak to w polskim sądzie wygląda
0 głosów
odpowiedź 13 marca 2016 przez sayard Nowicjusz (200 p.)
W sali informatycznej, wyłączałem komputery, i zmieniałem tapety przez ssh :)
komentarz 17 marca 2016 przez mmr0429 Bywalec (2,010 p.)
Mieliście kompy z linuksem ? :D
komentarz 17 marca 2016 przez sayard Nowicjusz (200 p.)
Ano, iMac'i z mintem
0 głosów
odpowiedź 17 marca 2016 przez achilles147 Dyskutant (9,580 p.)
Pamiętam, ze moją ulubioną "Zabawką" do robienia żartów był program netcut (http://www.download.net.pl/1771135/netcut/)

pozwala na odłączenie komuś neta z sieci lokalnej:) (polecam iść do jakiejś galeri i ludziom neta odłączać, reakcje gwarantowane).
komentarz 19 marca 2016 przez katolik6 Dyskutant (8,140 p.)
jak to działa?
komentarz 23 marca 2016 przez achilles147 Dyskutant (9,580 p.)
Ściągasz program i po włączeniu widzisz urzadzenia w danej sieci lokalnej (IP,MAC i chyba nawet nazwa) po czym wybierasz sobie ofiarę i klikasz cut (odcięcie neta).
komentarz 24 marca 2016 przez katolik6 Dyskutant (8,140 p.)
:/ nie o to mi chodziło, jak to odcina? jakoś filtruje pakiety pod kątem danego ip, czy co?
komentarz 26 marca 2016 przez McShadow Obywatel (1,050 p.)
nie, to zamienia adresy MAC
komentarz 26 marca 2016 przez katolik6 Dyskutant (8,140 p.)
W sensie przychodzi pakiet do danego adresu mac, a to go przekierowuje na inny?
komentarz 31 marca 2016 przez Vimes Nowicjusz (150 p.)
Wklep w google "Arp poisoning" ;)
2
komentarz 2 kwietnia 2016 przez katolik6 Dyskutant (8,140 p.)
Thx, nawet nie wiedziałem, że jest hakipedia...
komentarz 30 kwietnia 2016 przez maciek061 Gaduła (4,490 p.)
Działa na urządzenia mobilne?
komentarz 4 maja 2016 przez maciek061 Gaduła (4,490 p.)
Wymaga root'a?
0 głosów
odpowiedź 17 marca 2016 przez Maciek Gamrot Bywalec (2,830 p.)

Kiedyś tworzyłem pliki z rozszerzeniem .bat po których kliknięciu komputer zamykał się przez kilka godzin smiley

komentarz 17 marca 2016 przez niezalogowany
U mnie dodawała się do autostart i wylączał kompa po 2 minutach
0 głosów
odpowiedź 19 marca 2016 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
W szkole niektórzy nie wiedzą że jak udostępniają foldery na pulpicie to udostępniają cały pulpit.

Skończyło się na 300MB pliku tekstowym o nazwie "Przeczytaj to.txt".
0 głosów
odpowiedź 19 marca 2016 przez fckueve Dyskutant (9,470 p.)
W szkole za pomocą telnet'a włączałem znajomym twierdze w procesach, przez co im się zapychał cały ram ;D

W domu za pomocą kaliego i linku, udało mi się dostać do kamery w innym laptopie.
0 głosów
odpowiedź 19 marca 2016 przez Pekaz Początkujący (340 p.)
Ja w wieku 13 lat byłem u kumpla i nudziło mi się więc wykorzystując to że byłem podpięty do jego wifi wbiłem na router i zrobiłem separacje MAC tzn. podłączyłem tylko mój telefon a on kminił pół godziny czemu mu net nie działa. Taka niewinna zabawa a później to już kali linux szedł w zaparte z lapka gdziekolwiek nie byłem :D  liczy się?
0 głosów
odpowiedź 27 marca 2016 przez gnx Dyskutant (7,720 p.)
Ostatnio wgrałem sobie windowsa xp na maszynie wirtualnej i zarzuciłem mu parę exploitów :)
0 głosów
odpowiedź 27 marca 2016 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
Swego czasu Pentagon i NASA choć ostatnio algorytm Google zmieniłem na własną korzyść a tak to serwery fejsa, profil Marka Zuckerberga ehm aż mi się znudziło :P
komentarz 30 kwietnia 2016 przez maciek061 Gaduła (4,490 p.)
to kiepsko

Podobne pytania

+3 głosów
3 odpowiedzi 768 wizyt
pytanie zadane 12 marca 2018 w Offtop przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 603 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 381 wizyt
pytanie zadane 15 maja 2016 w Offtop przez hubot Dyskutant (9,090 p.)

92,578 zapytań

141,427 odpowiedzi

319,653 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...