• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z elementaryos

Object Storage Arubacloud
0 głosów
779 wizyt
pytanie zadane 8 marca 2016 w Systemy operacyjne, programy przez GhostZoombie Użytkownik (640 p.)
Witam, mam problem z Elementary OS, a mianowicie po instalacji na drugim dysku po ponownym uruchomieniu, nie działa myszka, bardziej to że nie można w nic kliknąć jakbym jeździł myszka po screenshotcie. Godzina się zmienia, na początku wyskakuje błąd który można obsługiwać klawiaturą, można wpisać hasło do wysłania raportu lecz nic poza tym. Instalowałem wersje 64 i 32 bitową i cały czas to samo. Posiadam procesor intel core 2 duo 3GHz, 4GB ramu i oddzielny dysk 160GB. W wersji bez instalacji wszystko działało w czym moze być problem?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 9 marca 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)

W wersji bez instalacji wszystko działało w czym moze być problem?

Strzelam, że w tym:

na początku wyskakuje błąd który można obsługiwać klawiaturą, można wpisać hasło do wysłania raportu lecz nic poza tym

1
komentarz 9 marca 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Ehh.. jeżeli ktoś oczekuje pomocy i opisuje swój problem mówiąc o jakimś błędzie, ale nie powie co to za błąd, to jak może liczyć na pomoc?? Nie mamy kryształowej kuli :c
komentarz 9 marca 2016 przez GhostZoombie Użytkownik (640 p.)
Jest to "System Program Problem Dedectet" nie na nim nic ciekawego, możliwość wysłania raportu.
komentarz 9 marca 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)

Elementary hi hi:)

Może masz jakieś stare dane o crashach. Spróbuj wyczyścić folder: 
sudo rm /var/crash/*
Jak się znów pokaże popup to tam w logu powinno być pokazane jaka apka to robi.​

 

komentarz 9 marca 2016 przez GhostZoombie Użytkownik (640 p.)

Niestety, "nie odnaleziono takiego pliku ani katalogu". Obecnie mam zainstalowaną Lune, tu problem jest podobny lecz w trochę lepszej wersji. Mogę już odpalić terminal czego w Frey nie mogę zrobić. Myszka początkowo działa można odpalić przeglądarkę itp, lecz po chwili to samo nie klika, np przy przejściu na drugą kartę w oknie aplikacji. Szukając po internecie doszedłem do wpisu na jakimś portalu z xinput -list i xinput set-int-prop numer_id "Device Enabled" 8 1. Lecz gdy używam na myszce nic nie pomaga, ale w sumie kombinuje, co mi szkodzi, zauważyłem że pomaga wyłączenie Virtual Core XTest Pointer wyżej wymienioną komendą tylko z końcówką 8 0. Następuje wówczas wylogowanie z konta, a po ponownym zalogowaniu system o dziwo działa, do ponownego uruchomienia systemu.

komentarz 9 marca 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Dlatego uciekałem z Elementary na minta ;)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 162 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 371 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 706 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2015 w Systemy operacyjne, programy przez Nolandosky Bywalec (2,110 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...