• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

ElementaryOS bug systemu?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
689 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2015 w Systemy operacyjne, programy przez Nolandosky Bywalec (2,110 p.)
Cześć!

Od 2 dni używam najnowszej wersji Elementary OS Freya, tyle że mam dziwny problem bo o ile na Windowsie, czy na wcześniejszej wersji (Luna) było okej, tak teraz używając Freya gdy używam kółka od myszki (scrolla) to przewija mi się po pół strony (w przeglądarce jak i w plikach). Czy to wina systemu, czy może da się to jakoś ustawić? Dodam że w ustawieniach systemu można tylko zmienić prędkość poruszania się myszki po ekranie!

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
wybrane 16 kwietnia 2015 przez Nolandosky
 
Najlepsza
Wiesz co, ja miałem podobnie na swoim Mincie. Ludzie mi nie potrafią pomóc, bo jeszcze mam bug ze znikaniem przycisków w górnym prawym rogu od wyłączania okienka itd. Pewnie zdarza Ci się to przy przeglądaniu neta? Jak tak, to trzeba to zmienić w rejestrze mozilli, łatwo znaleźć to na necie, bo to chyba jeden z główniejszych problemów. :)

http://www.ubuntu-pomoc.org/firefox-szybkie-przewijanie-strony/
Jak Ci to nie pomoże, to ja odłączałem i podłączałem myszkę i wszystko wracalo do normy.
komentarz 15 kwietnia 2015 przez Nolandosky Bywalec (2,110 p.)
No zobacze jutro, ale u mnie ten problem występuje nie tylko podczas przeglądania internetu. W sumie to wszędzie gdzie używam srolla to przewija mi z 3 razy więcej niż normalnie. Może to jakiś problem z obsługą myszki bo to bezprzewodowa.
komentarz 15 kwietnia 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Ja mam też bezprzewodową. Masz linuksa na VM czy na osobnej partycji?
komentarz 15 kwietnia 2015 przez Nolandosky Bywalec (2,110 p.)
Mam dwa systemy Windows na jednej a Linux na drugiej partycji. Tyle że póki mam ten problem to korzystam z windy bo przesuwanie ręcznie stron czy czegokolwiek jest uciążliwe.
komentarz 15 kwietnia 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Mi też to przeszkadza, wiec siedzę na windzie, ale chyba jednak zacznę na nowo VM używać, bo na nim nie spotkałem żadnych problemów.
komentarz 16 kwietnia 2015 przez Nolandosky Bywalec (2,110 p.)
Nie mam pojęcia co jest grane, ale rzeczywiście odpięcie i podpięcie ponowne myszki pomaga! :P Przepiąłem ją jeszcze do innego portu USB (tego z którego kożystałem wcześniej) i zobacze czy będzie nadal ten problem. A jak tak to będę najwyżej bawił się za każdym razem w wypinanie i wpinanie myszki! :D
+1 głos
odpowiedź 15 kwietnia 2015 przez Mister123450 Dyskutant (8,700 p.)
Najpierw spróbuj podłączyć inną myszkę lub wymienić baterie, u mnie przy wykańczaniu się baterii (alkalicznych) myszka zaczęła sama przesuwać kursor myszy, na całe szczęście nie było to tak złe z powodu tego że przyciski nie reagowały na to chyba że trzymałem LPM w Gimpie, to akurat w tym wypadku malowało mi, a tak to prócz nagłych odskoków mojej myszki od posłuszeństwa, było dobrze.
komentarz 15 kwietnia 2015 przez Nolandosky Bywalec (2,110 p.)
Spróbuje, no ale na drugim systemie ( windows) myszka działa tak jak powinna

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 779 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 686 wizyt
pytanie zadane 14 listopada 2017 w Systemy operacyjne, programy przez BartoszSheen Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 605 wizyt
pytanie zadane 12 marca 2023 w Systemy operacyjne, programy przez Trzyiks Nowicjusz (140 p.)

92,550 zapytań

141,394 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...